Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:
‹  lista aktualności

Sesja ślubna z humorem

2016-06-20
Różne sesje ślubne planują sobie młode pary. Ważne, żeby było wyjątkowo i pięknie. Większość stawia na romantyczne fotografie, pełne emocji i pozytywnych wibracji. Ale to nie jedyna opcja. Sesja ślubna może być także przygotowana z humorem, a wtedy będzie nie tylko świetną pamiątką, ale też długo wspominaną zabawą.

Choć ślub to wydarzenie bardzo poważne, będące symbolem wejścia na nową drogę życia, nie oznacza to, że para musi rezygnować ze swojej dziecinnej radości. Przeciwnie, chodzi o to, żeby świętować ten dzień tak, jak uważamy za stosowne i jeśli nasza osobowość wyraża szczęście „na luzie” i bez wyniosłości, to tym lepiej! Sesja ślubna to najlepszy sposób na wyrażenie siebie, a więc, jeśli tylko mamy takie podejście, to warto przygotować zdjęcia ślubne z humorem!

 

Niestandardowe podejście do sesji ślubnej

Wielu na pewno czuje się zmęczonych, przeglądaniem zdjęć z sesji plenerowych, które wyglądają tak samo. Poważne miny, pozowanie na siłę i sztuczne pocałunki – wiele par ma z tym problem, jeśli próbuje przygotować sesję ślubną wbrew sobie. Mimo tego, że źle czują się w takich ujęciach, to i tak nie rezygnują ze schematu, bo „tak trzeba”. Czy na pewno? Tak naprawdę takie podejście przynosi parze więcej szkody niż pożytku, a zdjęcia wcale nie wychodzą dobrze. Dlatego warto odrzucić taką formę sesji plenerowej i wybrać niestandardowe podejście do jej przygotowania. Nietypowe miejsce, czy ciekawy pomysł mogą całkowicie odmienić ślubne zdjęcia i sprawić, że będziemy oglądać je z przyjemnością. W dodatku pozwoli na świetną zabawę podczas samej sesji, która przez to zostanie zapamiętana, jako świetna przygoda. Pamiętajmy, że ślub i towarzyszące mu wydarzenia to nasze święto i nie powinniśmy decydować się na coś, co nam nie odpowiada. Dodajmy zdjęciom ślubnym trochę własnej osobowości, a uda się uzyskać niebanalny efekt.

Coraz częściej pary decydują się na intymną sesję ślubną. Warto?

Sesja ślubna nocą przy pałacu kultury

Autor: Kamil - fotograf ślubny ze Zduńskiej Woli

Niebanalna sesja ślubna - motory

Autor: Adrian - fotograf ślubny z Warszawy

 

Sesja ślubna z humorem

Jednym ze sposobów na taką właśnie sesję są zdjęcia ślubne z humorem. Taka opcja świetnie sprawdza się u osób, które cenią swoje poczucie humoru. Oczywiście nie wszystkie zdjęcia można zrobić „na wesoło”. Ujęcia z kościoła/urzędu, czy z uroczystości weselnej i tak będą miały bardziej poważny charakter, wymaga tego miejsce i forma. Dlatego właśnie to sesja ślubna jest doskonałą okazją do wykonania dowcipnych zdjęć ślubnych. Sesja plenerowa to okazja, kiedy możemy użyć swojej wyobraźni i spróbować rzeczy całkowicie nowe. Może to być plener lub niestandardowy pomysł, mogą także śmieszne miny albo dziwne ujęcia. Sesja ślubna to okazja do całkowitej swobody, bo tylko para i fotograf decydują o tym, jak będzie ona wyglądać. Nie ograniczajmy się w żaden sposób, przemyślmy dokładnie swoją koncepcję i nie bójmy się jej wykonać. Na pewno nikt nie będzie tego żałował.

A może sesja ślubna w górach? Sprawdź!

Śmieszna sesja ślubna

Autor: Bartosz - fotograf ślubny z Warszawy

Śmieszna sesja ślubna z zabawkami

Autor: Tomasz - fotograf ślubny z Katowic

 

Dowcipna sesja ślubna – plener

Sesję ślubną z humorem można właściwie urządzić w każdym plenerze. Co więcej, im mniej jest on „widowiskowy”, tym lepiej, bo nie będzie odwracał uwagi od młodej pary. Dlatego możemy zrezygnować z wyjazdu do Paryża lub na Kasprowy Wierch, te miejsca lepiej zostawić dla par, które wagę sesji ślubnej oceniają przez piękne tło. W dowcipnej sesji najważniejsze są żarty i dobry humor, a to można uzyskać na łące, w lesie, czy przy stoliku w kawiarni. Jeśli zależy nam na konkretnym plenerze, dobrze wybrać miejsce, które kojarzy się z dzieciństwem. Świetnie sprawdzi się tutaj plac zabaw albo wesołe miasteczko, które dają możliwość uzyskania bardzo różnorodnych zdjęć, przedstawiając parę jako „wieczne dzieci”, które potrafią cieszyć się życiem i świetnie bawią się w swoim towarzystwie. Można też wykonać sesję ślubną... we własnym domu. Para może pozować w ślubnych strojach do najbardziej zwyczajnych scen z małżeńskiego życia, stereotypowo przedstawiając wymagającą żonę, czy leniwego męża. Opcji jest bardzo wiele i wystarczy ruszyć głową, żeby znaleźć pomysł na opowiedzenie ciekawej historii.

Zdjęcia można ubogacić efektami! Co warto wiedzieć o obróbce ślubnych fotografii?

Ślubna sesja na lotnisku

Autor: Magdalena - fotograf ślubny z Olsztyna

Śmieszne gadżety dla sesji ślubnej

Autor: Michał - fotograf ślubny z Gdańska

 

 

Ciekawe gadżety do sesji plenerowej

Jeśli nasza sesja nie ma na celu żadnych przebieranek, ani opowiadania skomplikowanych historii, warto postawić na ciekawe gadżety. Pięknie wyglądają tutaj kolorowe balony, które mogą mieć napisy oznaczające np. cechy charakteru, które najbardziej kochamy w swoim wybranku. Można też wykorzystać śmieszne nakrycia głowy, maski, czy okulary, podobne jak w przypadku fotobudki, za którą wszyscy przepadają. Ciekawym dodatkiem może być także niestandardowa część ubioru np. kolorowe buty. Wnoszą do zdjęć nieco radości i sprawiają, że sesja jest mniej poważna. Inną opcją mogą być ciekawe napisy w stylu „game over”. Połączone z odpowiednią miną modeli na pewno wywołają uśmiech na twarzach osób oglądających fotografie.

Fotobudka na weselu - warto?

Kolorowe balony - sesja plenerowa

Autor: Adam - fotograf ślubny z Trzebini

Sesja plenerowa na łące

Autor: Kasia - fotograf ślubny ze Starachowic

Sesja plenerowa często sprawia parze sporo problemów, bo nie wiadomo, na jaką się zdecydować. Fotograf ślubny może tu sporo doradzić, ale to nie on decyduje o ostatecznym efekcie. Dlatego para powinna dokładnie przemyśleć swoją wizję i wiedzieć czego chce. Może to dowcipna sesja plenerowa okaże się strzałem w dziesiątkę? Na pewno jest to świetny sposób na poradzenie sobie z tremą, a także na wykorzystanie nieciekawego pleneru ślubnego. Na pewno ma wiele zalet, dlatego jest godna uwagi!

sesja ślubna z humorem, infografika

 

Znajdź świetnych fotografów ślubnych!

Sesje ślubne w plenerze – Warszawa
Zdjęcia ze ślubu – Wałbrzych
Ślubna fotografia artystyczna – Gdańsk
Fotograf ślubny – Szczecin

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems