Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:
‹  lista aktualności

Sesja ślubna w górach

2016-04-10
Ślubne sesje plenerowe to obecnie bardzo ważny element pracy fotografa. Każda para młoda marzy o niesamowitej sesji, a ci, którym pozwala na to budżet, są gotowi zainwestować w nią pokaźną sumę, byle tylko zrobić zdjęcia w wymarzonym miejscu. Jednym z takich plenerów są góry, które kuszą młode pary swoim pięknem i surowością. Jak zorganizować sesję ślubną w górach?

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że góry mają niesamowity urok. Widoki, które można obserwować ze szczytu, czyste powietrze, bliskość natury – to wszystkie elementy przyciągają co roku tysiące Polaków. Nic dziwnego, że są pary, które wybierają góry na upamiętnienie „najważniejszego dnia w życiu”. Oglądając zdjęcia z takich sesji, nie mamy wątpliwości, że był to dobry wybór! Oto kilka informacji, które pomogą w organizacji takiej sesji.

Para w góralskich strojach na sesji w górach

Autor: Robert i Andrzej - fotografowie ślubni z Nowego Targu


Wyjazdowa sesja ślubna – czy warto?

Jeśli mamy do czynienia z parą młodą z Zakopanego lub Szczyrku, to wybór pleneru ślubnego w górach jest dosyć oczywisty. Nie wiąże się w dodatku z żadnym specjalnym kosztem, ani nie wymaga dodatkowej organizacji. Jednak dla par z innych części Polski np. z Warszawy, czy ze Śląska, taka sesja jest bardziej problematyczna. Mimo to, wiele par jest gotowych na to wyzwanie, jakim jest przygotowanie wyjazdowej sesji ślubnej. Dlaczego? Choć w jej przygotowanie trzeba włożyć więcej pieniędzy i wysiłku, to jest ona często spełnieniem marzeń, jeśli para wypatrzyła sobie konkretny plener dla swojej sesji. Jest to także okazja do odpoczynku po stresujących przygotowaniach do ślubu i wesela, bo taki „wyskok za miasto” pozwala świetnie się zrelaksować. Zresztą organizacja takiej sesji wcale nie jest trudna! Czasem w całości zajmuje się tym fotograf, ale jeśli nie, to para na pewno poradzi sobie z tym sama i to w krótkim czasie.

Poczytaj także o sesji ślubnej nad morzem

 

Para młoda na tle pagórków

Autor: Kamil - fotograf ślubny z Garwolina

 

Młoda para na sesji w górach - wzburzone niebo

Autor: Michał - fotograf ślubny z Częstochowy


Jak zorganizować ślubną sesję wyjazdową?

Najważniejszym pytaniem w procesie organizacji wyjazdowej sesji ślubnej, jest czy fotograf będzie miejscowy, czy może zabierzemy go z sobą „z domu”. Jeśli zależy nam, żeby zarówno ślub i wesele, jak i sesja były obsługiwane przez tę samą osobę, to musimy pomyśleć także o opłaceniu kosztów przejazdu i noclegu dla fotografa. Jeśli dojazd nie trwa zbyt długo, to nocleg nie będzie nawet konieczny, bo wszystko da się załatwić w jeden dzień. Warto jednak pamiętać, że warto na sesję przeznaczyć więcej czasu i nie śpieszyć się. Szczególnie jest to ważne w przypadku sesji w górach, bo jest ona znacznie bardziej nieprzewidywalna. Z jakichś względów dojście do wybranego pleneru może zająć więcej czasu niż przewidywaliśmy, dlatego trzeba założyć, że sesja się przeciągnie. Jeśli chodzi o transport, to najlepszą opcją jest własny samochód, wtedy bez trudu zapakujemy do niego sprzęt fotograficzny oraz ślubne stroje. Nie można zapomnieć o zabraniu odpowiednich gadżetów, które zostaną użyte podczas sesji oraz o przyrządach do makijażu.

Jak zorganizować sesję ślubną za granicą?

Sesja ślubna w Tatrach - piękny plener

Autor: Mateusz - fotograf ślubny z Rzeszowa

 

Para młoda w karczmie góralskiej

Autor: Łukasz - fotograf ślubny z Zakopanego

 

Para młoda zimą w lesie

Autor: Jacek - fotograf ślubny z Tychów

 

Sesja w górach – jakie wybrać?

Wystarczy przejrzeć zdjęcia znajdujące się na portalu fotograf-wesele.pl, aby zobaczyć, że najczęściej wybierane dla sesji ślubnych są polskie Tatry. Nic dziwnego, to najwyższe góry w naszym kraju, których krajobrazy zachwycają. Ich sporą zaletą jest też fakt, że do pewnych znanych i cudownych miejsc mamy bardzo łatwy dostęp. Jest to np. Kasprowy Wierch, z którego roztacza się cudowna panorama, a na który można wjechać kolejką. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku nieco niższej Gubałówki albo słynnego Morskiego Oka, gdzie łatwo można dotrzeć samochodem, a potem bryczką, która również daje okazję do pięknych ujęć ślubnych. Sesja wysoko w górach np. na Kasprowym, jest trudna do wykonania, bo prawie nieustannie wieje tam wiatr, co jednak można pięknie wykorzystać do zachwycających zdjęć.

Sesja w górach, a artystyczne zdjęcia ślubne - dowiedz się więcej!

Sesja ślubna na Kasprowym

 

Tatry to jednak nie jedyna opcja. W Polsce mamy jeszcze inne góry, również piękne! Dobrą opcją jest Śnieżka, na którą do pewnego momentu również można wyjechać kolejką. Ciekawą opcją są również Beskidy, w tym największa z gór, Babia Góra, na którą trzeba jednak wyjść samodzielnie. Mimo wszystko sesja na jej szczycie może być świetną opcją dla pasjonatów gór. Dla osób lubiących bardziej dzikie tereny, świetną opcją będą Bieszczady! Przy tym warto pamiętać, że sesja w górach to nie tylko ujęcia na tle wysokich pasm, ale także w lesie, czy w górskim schonisku. Opcji jest naprawdę wiele!

Dla par, które szukają czegoś jeszcze bardziej wyjątkowego, można polecić wyjazd za granicę. Najlepszą opcją są tutaj Alpy. Leżą wystarczająco blisko, więc taki wyjazd nie będzie zbyt drogi, a przy tym efekt sesji na pewno przejdzie wszelkie oczekiwania. Można też podejść do pojęcia góry bardzo kreatywnie i wyruszyć do… Norwegii na fiordy! Nie ma wątpliwości, że taka sesja będzie inna niż wszystkie!

 

Młoda para podczas zachodu słońca w górach

Autor: Bartosz - fotograf ślubny z Rzeszowa

 

Młoda para w górach we mgle

Autor: Kasia i Tomek - fotografowie ślubni z Wrocławia

 

Najlepsze kadry dla sesji ślubnej w górach

Jak zostało to już powiedziane, sesja ślubna w górach to okazja do zachwycających, ale też bardzo zróżnicowanych plenerów. Najbardziej widowiskowe są oczywiście zdjęcia z pięknym krajobrazem w tle, kiedy ze szczytu widać całą dolinę, a także inne szczyty w pewnym oddaleniu. Góry to także obfitość różnych wód, takich jak górskie jeziora, strumyki, a nawet wodospady, które wcale nietrudno znaleźć. Bez trudu można znaleźć tu piękną polanę, albo przeciwnie – gęsty las. Można pokusić się też o zdjęcia ze schroniska, czy z miejsca wycinki drzew, co pozwala na sfotografowanie pary w bardzo różnorodnych sytuacjach, dzięki czemu zdjęcia z sesji są bardzo ciekawe, a album ogląda się z zainteresowaniem. Góry to też idealne miejsce na nieco bardziej artystyczne zdjęcia. Ujęcia od dołu z cudownym niebem nad głowami, czy wykorzystanie wiejącego wiatru, to elementy, których nie pominie żaden zdolny fotograf. A para na pewno będzie zadowolona z efektu!

Para młoda podczas sesji na górskiej łące

Autor: Sławomir - fotograf ślubny z Wałbrzycha

Jakie efekty zastosować, aby zdjęcia wyglądały lepiej? Sprawdź!

Jak widać, sesja plenerowa w górach daje wiele możliwości. To nie tylko przepis na niepowtarzalne zdjęcia ślubne, ale także na relaks i odpoczynek po trudnych przygotowaniach. Co ciekawe, warto dodać, że góry są idealne na taką sesję nie tylko latem, ale też… zimą. Para młoda blisko przytulająca się w saniach podczas kuligu to jedno ze zdjęć, które uczyniłoby taką sesję magiczną!

Zimowa panna młoda z psami

Autor: Robert - fotograf ślubny z Zakopanego

 

Para młoda podczas sesji na nartach

Autor: Jarek - fotograf ślubny z Zakopanego


Szukasz specjalisty od sesji ślubnych w górach? Sprawdź!

Fotograf na ślub i wesele – Zakopane
Zdjęcia ślubne – Nowy Targ
Fotograf ślubny tanio – Limanowa
Najlepsze sesje plenerowe – Nowy Sącz

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems