Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:
‹  lista aktualności

Wybór albumu ślubnego

2016-06-08
Zamawiając fotografa ślubnego, liczymy na piękne zdjęcia, którymi później będziemy mogli się pochwalić. Trzymanie ich na płycie lub na twardym dysku komputera to wielka strata. Udane zdjęcia koniecznie trzeba wywołać, po to by mogły zdobić ściany naszego domu albo ułożyć się w elegancki album ślubny. Jaki album wybrać, aby stanowił najlepszą ślubną pamiątkę?

W XXI wieku znacznie częściej operujemy w świecie wirtualnym, a tysiące zdjęć, które robimy podczas podróży, czy różnych wydarzeń nigdy nie są wywoływane. Albumy ze zdjęciami traktowane są zazwyczaj jako dawno miniona tradycja i nie są zbyt popularne. Czy to znaczy, że w przypadku ślubu również powinniśmy zrezygnować z albumu? Wcale nie!


Czy warto zamawiać album ślubny?

Choć zwykle uważa się, że wywoływanie zdjęć nie ma większego sensu, a albumy z fotografiami tylko niepotrzebnie zajmują miejsce na półce, to ślub jest wyjątkową okazją, na którą powinniśmy spojrzeć z innej perspektywy. Przecież zależy nam na wyjątkowej pamiątce ślubu, a świetnie wykonane zdjęcia trzeba zachować dla siebie w jak najlepszy sposób. To normalne, że fotograf przekazuje efekty swojej pracy na płycie lub na innym nośniku, ale nie powinno nam to wystarczać. Album ślubny to przecież jedna z najważniejszych pamiątek, którą warto przechowywać. Pamiętamy przecież, jak sami często wracaliśmy do albumu ślubnego swoich rodziców, zachwycając się ich młodością i pięknym wyglądem. To samo można oczywiście robić na komputerze, czy smartfonie, ale na pewno nie ma to wyjątkowego czaru, jakim odznacza się obcowanie z albumem ślubnym w „staroświeckim” stylu. Taki album ma sporą wartość sentymentalną i na pewno jeszcze nieraz będziemy do niego wracać. W dodatku możliwość wyboru naprawdę wyjątkowej formy takiej pamiątki sprawia, że staje się ona atrakcją samą w sobie, jeszcze nawet przed dodaniem zdjęć.

Album ze zdjęciami można stworzyć też, jako pamiątkę dla rodziców! Czytaj więcej!

Album slubny w pudełku

Album ślubny pudełkowy

 

Album ślubny – rodzaje

Zamawiając album ślubny, nie jesteśmy ograniczeni do jednej opcji. Na rynku obecnych jest wiele ciekawych propozycji, z których możemy wybierać. Najpopularniejszą formą albumu jest obecnie fotoksiążka. To forma, w której zdjęcia wydrukowane są bezpośrednio na papierze. Do wyboru mamy kredowy lub fotograficzny. Żeby fotoksiążka nie była nudna, można ją urozmaicić ciekawymi nadrukami, czy tytułami kolejnych stron albo cytatami z wierszy. Można wybrać też bardziej klasyczne opcje, gdzie wywołane wcześniej zdjęcia dodaje się do zakupionego wcześniej albumu. Mamy tutaj do wyboru albumy ze wklejanymi zdjęciami albo albumy kieszeniowe, gdzie fotografię wsuwa się w kieszonki. W drugim przypadku wszystkie zdjęcia będą musiały być w tym samym rozmiarze. Prawdziwym hitem ślubnych albumów jest tzw. scrapbooking. Nazwa oznacza ręcznie robione albumy, bogate w różnorodne dodatki np. wycinanki, obrazki, czy inne ozdoby, w zależności od preferencji. Taki album można także wykonać samemu, w Internecie znajduje się wiele wskazówek, jak zrobić to najlepiej. Inną kreatywną formą albumu ślubnego jest album – pudełko. Z zewnątrz pięknie ozdobione, a w środku mieszczą się zdjęcia, a dodatkowo inne pamiątki z wesela np. ozdoba ze stołu małżonków, czy kartki z życzeniami. W ten sposób w jednym miejscu mamy wiele pamiątek związanych ze ślubem, co sprawia, że jest to bardziej sentymentalna forma albumu.

A może album ze zdjęciami z fotobudki? Dowiedz się więcej!

jaki album ślubny wybrać?

Jaki album ślubny wybrać? Dyskusje na forum kafeteria.pl


Jakie zdjęcia do albumu ślubnego?

To młoda para decyduje, ile zdjęć powinno znaleźć się w albumie. Standardowe mają około 30 kartek, co daje 60 – 70 fotografii. Można jednak wybrać albumy nawet dwa razy większe, choć może to sprawiać poważny problem z wyborem zdjęć. Tym zresztą zajmuje się zwykle fotograf, który selekcjonuje zrobione zdjęcia. Oczywiste jest, że wybierze te najlepsze, a w dodatku ułoży je w zgrabną kompozycję. Album ślubny nie może być po prostu zbiorem zdjęć, ale powinien być podsumowaniem ślubu. Zdjęcia powinny więc być ułożone w piękną historię, od przygotowań, poprzez ślub i wesele, aż po sesję plenerową. Można zastosować też inną kolejność, choć ta jest najbardziej popularna i najlepiej oddaje wrażenia z tego dnia. Ważne, żeby przy zmianie kolejności, fotograf miał na to jakąś koncepcję, a ułożenie fotografii nie było przypadkowe.

Najważniejsze ujęcia w albumie ślubnym. Sprawdź!

Jak zrobić album ślubny? - Scrapbooking


Album ślubny  - koszty

Wielu fotografów ma album wliczony w cenę zdjęć ślubnych, ale warto najpierw zainteresować się, jaki to będzie album. Czy na pewno spełnia nasze oczekiwania? Jeśli nie, lepiej wybrać opcję, w której album zamówimy dodatkowo, ale będzie wiadomo, że jesteśmy z niego zadowoleni. Fotoksiążkę z 30 stronami można dostać już za około 100 złotych. Album kieszeniowy lub ze wklejanymi zdjęciami to wydatek od 50 złotych wzwyż. Najdrożej wyjdzie oczywiście ręcznie robiony album, na który musimy wydać 200 – 300 złotych. Podane liczby to koszty minimalne, których jednak powinniśmy unikać. Album ślubny to pamiątka, która ma wytrzymać długie lata, dlatego powinna być świetnej jakości. Zakup albumu za 200, czy nawet 500 złotych to nic dziwnego, w tym przypadku jakość i wytrzymałość są bardzo ważne i lepiej na nich nie oszczędzać.

Ile kosztuje ślubny fotograf? Sprawdź!

Album ślubny wliczony w koszty fotografa

Album ślubny w cenie usług fotografa - Patryk - fotograf ślubny z Katowic

Album ślubny jest jedną z najważniejszych pamiątek rodzinnych, dlatego powinniśmy wybrać opcję, której nie pożałujemy. Wiele lat po ślubie, przeglądanie takiego albumu wraz z naszymi dziećmi, będzie wspaniałą i wzruszającą chwilą, która będzie przywoływać wszystkie wspomnienia.


Jaki fotograf przygotuje piękny album ślubny? Sprawdź!

Usługi fotograficzne na ślub – Wałbrzych
Fotograf ślubny – Lublin
Zdjęcia ze ślubu – Toruń
Tanie albumy ślubne - Szczecin

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems