Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:
‹  lista aktualności

Album ze zdjęciami jako podziękowanie dla rodziców

2016-05-11

Moment podziękowania dla rodziców podczas wesela to już tradycja, której nie można pominąć. Zaproszenie ich na środek, kilka słów od młodej pary, wręczenie kwiatów i prezentów oraz wspólny taniec to uhonorowanie trudu matek i ojców, a także miłości, jaką obdarzali swoje dzieci, przeżywające właśnie tak ważny dzień w swoim życiu.

Wręczenie prezentu, który ma pokazywać wdzięczność dla rodziców, jest ważnym elementem tego rytuału. I tu zwykle pojawia się wielki problem, bo co wypada dać, aby rodzice poczuli się docenieni? Niektórzy decydują się na biżuterię dla matek oraz drogi alkohol dla ojców, ale jest to dość „oklepany” pomysł. Lepiej postawić na sentymentalny prezent, który wzruszy oraz zapisze się głęboko w sercu.


Album ze zdjęciami – najlepszy prezent

Założenie własnej rodziny to moment przełomowy. Rodzice czują, że „tracą” swoje dziecko, bo nawet jeśli już dawno nie mieszkaliśmy w domu, to przynajmniej święta spędzaliśmy razem. Teraz będzie inaczej, bo gdy pojawią się dzieci, Wigilię, czy Wielkanoc będziemy świętować już we własnym gronie. Dlatego tak ważne jest, aby pokazać rodzicom, jak bardzo cenimy czas z nimi spędzony i jak wiele im zawdzięczamy. Album ze zdjęciami z takich momentów jest zatem świetnym pomysłem na prezent, bo przypomni rodzicom o tych chwilach. W każdej chwili będą mogli do niego zajrzeć i poprawić sobie humor albo głęboko się wzruszyć. Taka sentymentalna pamiątka na pewno zostanie przez nich doceniona bardziej niż drogie i wymyślne prezenty. Podziękowanie dla rodziców to przecież niezwykła okazja, a więc trzeba podejść do niej w niestandardowy sposób.

Do albumu można włączyć zdjęcia z rodziną i przyjaciółmi:

Panna młoda na sesji z przyjaciółkami

Autor: Adrian - fotograf ślubny z Warszawy


Album ze zdjęciami dla rodziców – jak dobrać zdjęcia?

Jeśli już decydujemy się na taki krok, nie powinniśmy się ograniczać. Nie wybierajmy 10 zwykłych zdjęć, ale znacznie więcej. Cofnijmy się do swojego dzieciństwa, przeszukajmy strych i stare pudła, w których mogą znajdować się dawno zapomniane fotografie i dołączmy je do albumu. Powinny to być zdjęcia z rodzicami, ale także te, których oni nigdy nie widzieli np. z wycieczek, kolonii, czy wyjazdów, a także z czasów, kiedy poznaliśmy swoją „drugą połówkę”. Taki album to powinno być opowiedzenie historii życia, które przecież zawdzięczamy naszym rodzicom. Można zostawić trochę miejsca na zdjęcia z wesela, które potem dodamy do albumu, aby był on kompletny. Sam album można zresztą wręczyć już po ślubie, bez świadków, na prywatnym spotkaniu, gdzie będziemy więcej czasu, żeby powiedzieć wszystko, co chcemy.

Para młoda dziękuje mamie

Autor: Marek - fotograf ślubny z Kędzierzyna - Koźle


Przygotowanie albumu ze zdjęciami dla rodziców

Pamiętajmy, że nasi rodzice nie są zapewne zbyt nowocześni i nad płytkę ze zdjęciami albo prezentacją w Power Poincie będą przedkładać tradycyjny album w formie książki. Warto kupić odpowiednio duży i elegancki, aby zmieściły się w nim wszystkie interesujące zdjęcia, które chcemy pokazać rodzicom. Oczywiście wszystkie fotografie trzeba będzie wywołać, co wiąże się z pewnym kosztem i wysiłkiem, ale niewielkim w porównaniu do efektu. Jednak zdjęcia to nie wszystko! Warto wybrać album, w którym oprócz fotografii będzie miejsce na różne dodatki np. na śmieszne wpisy, wycinanki, niewielkie pamiątki np. znaleziony gdzieś bilet do ZOO sprzed 15 lat albo pocztówkę z wakacji nad morzem! Taki album będzie rodzajem podróży w czasie i jego wartość będzie znacznie większa, niż gdyby znajdowały się w nim tylko zdjęcia. Rodzice na pewno będą zachwyceni pracą, jaką w niego włożyliśmy, co tylko pokazuje, że podziękowanie to nie tylko nakaz tradycji, ale szczera wdzięczność.

Do albumu koniecznie trzeba dołączyć później zdjęcia ze ślubu, wesela i sesji poślubnej:

Nocna sesja ślubna w parku

Autor: Bartosz - fotograf ślubny z Warszawy

Choć ślub to najważniejszy dzień dla młodej pary i to ona znajduje się tego dnia w centrum uwagi, to nie można zapominać o osobach dla nas ważnych, dla których również jest to wielkie święto. Rodzice, którzy pomagają nam w przygotowaniach do ślubu, często także finansowo, zasługują na uznanie i okazanie im wdzięczności za to, że nas wychowali i za wszystko, co dali nam na przestrzeni życia. Podarowanie im albumu ze zdjęciami na pewno zostanie uznane za świetny pomysł i sprawi, że nie zapomną tej chwili do końca życia. Warto się trochę postarać, żeby wywołać taką radość.


Chcecie mieć piękny album ślubny? Poszukajcie fotografa!

Zdjęcia ślubne – Warszawa
Fotografie ślubne – Kraków
Fotograf na wesele – Gdańsk
Fotograf ślubny – Wrocław
Tanie zdjęcia ze ślubu – Poznań
Dokumentacja fotograficzna ślubów – Szczecin
Najlepszy fotograf ślubny – Łódź

Dodaj komentarz – napisz co myślisz
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems