Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Plener nad morzem - Gdańsk, Malbork, Skansen we Wdzydzach Kiszewskich

2018-12-18
Sesja plenerowa nad morzem
Gdańsk to prawdziwy skarbiec miejsc na udany plener ślubny. Ciekawa architektura i piękna starówka, klasyczne morze i cudowne zachody słońca, miejsca symbolizujące walkę o niepodległość naszego kraju i niezaprzeczalnie związane z jego historią. Wystarczy jednak udać się kilkadziesiąt kilometrów na południe, żeby odnaleźć największy średniowieczny zamek w Malborku, albo poczuć sielankowy klimat skansenu kaszubskiego we Wdzydzach Kiszewskich. Poniżej kilka istotnych informacji na temat tychże miejsc na plener ślubny...

Opracowanie
Fotograf Ryszard Gdańsk

Sesja ślubna w Gdańsku - Stare Miasto, stocznia, plaża Westerplatte

Piękna gdańska starówka przyciąga rokrocznie miliony turystów, są tu ciche zakątki, romantyczne alejki, oraz przy odrobinie szczęścia miejsca na wtopienie pary młodej w panoramę jak z bajki. Żuraw, Sołdek, Dom Uphagena to tylko kilka z miejsc które warto uwiecznić. Jeżeli wybierzemy się tam wczesnym rankiem, możemy liczyć na czyste kadry bez obecności w tle osób postronnych.

Stocznia gdańska - miejsce symbolizujące naszą drogę do wolności, chociaż u niektórych budzi skrajne emocje. Jednak na stałe wpisało się w krajobraz Gdańska i często jest wybierane przez pary młode ze względu na ich trójmiejskie korzenie. Jeżeli ktoś szuka sesji o charakterze industrialnym, będzie to strzał w dziesiątkę.

Plaża Westerplatte - wspaniała piaszczysta plaża u krańca której rozrzucone kamienie nadają jej iście "śródziemnomorski" charakter. Jaj dodatkowym atutem jest to, iż jest mało uczęszczana i w odpowiednich porach dnia cudownie oświetlona promieniami zachodzącego słońca. Nie natkniemy się tu więc na hordy ludzi z parawanami. Drugim plusem jest obecność dużego parkingu przy samej plaży, także nie grozi nam długa wycieczka ze sprzętem na plecach.

Sesja ślubna w Gdańsku 1

Sesja ślubna w Gdańsku 2

Sesja ślubna w Gdańsku 3

 

Zdjęcia ślubne w Skansenie we Wdzydzach Kiszewskich

Jest obecnie najdawniej założonym skansenem w Polsce. Jego historia sięga do roku 1906. Przez lata zgromadzono tam wiele zabytkowych obiektów; kompletne zagrody chłopskie, dworki, szkołę, kuźnię, karczmę, tartak, wiatraki a nawet XVII-wieczny kościółek. Wszystkiego dopełnia zieleń i ogródki otaczające domostwa. Cudowne miejsce na kompletny plener w sielskich klimatach. W dodatku w najbliższej okolicy jest wiele leśnych ostępów i piękne jezioro Wdzydzkie, jeżeli ktoś chce rozszerzyć obszar sesji o te miejsca, na pewno się nie zawiedzie.

Zdjęcia ślubne w Skansenie we Wdzydzach Kiszewskich 1

Zdjęcia ślubne w Skansenie we Wdzydzach Kiszewskich 2

Zdjęcia ślubne w Skansenie we Wdzydzach Kiszewskich 3

 

Zamek w Malborku - miejsce na plener ślubny


Tego miejsca nie trzeba przedstawiać. Największa średniowieczna warownia na świecie, wpisana na listę UNESCO. Pełna ciekawych zakamarków, pokrytych bluszczem murów i ogrodów na międzymurzach. Latem zamek jest pełen zieleni, zimą umożliwia wykonanie sesji w pięknych i ogrzewanych komnatach. Na dodatek wokół zamku jest jeszcze kilka ciekawych miejsc. Prawdziwą perełką jest pruski dom z 1792 roku znajdujący się około 100m od głównego wejścia do warowni.  Ciekawostką jest, iż jest w tak dobrym stanie technicznym, że do dzisiaj mieszkają w nim ludzie a także można wynająć pokój.

Zamek w Malborku 1

Zamek w Malborku 2

Zamek w Malborku 3

 

Opracowanie
Fotograf Ryszard Gdańsk

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 5 / 5 , głosów: 5
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems