Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Zdjęcia ślubne - Zalew Poraj, Lotnisko Rudniki, Góra Biakło

2018-12-17
Sesja plenerowa w Częstochowie
Robienie zdjęć z konieczności w południe, musi być podparte umiejętnością czytania światła przez fotografa, ostre cienie w południowym słońcu mogą popsuć każdy kadr ale odpowiednio przygotowany fotograf z pomocnikiem, blendą albo mocną przenośną lampą na statywie z softboxem jest wstanie wyczarować również i w takich niesprzyjających okolicznościach zaskakująco urokliwe fotografie.

Opracowanie
Fotograf Sławek Częstochowa

Zdjęcia ślubne nad Zalewem Poraj

Poraj, to olbrzymi zalew o zróżnicowanym plenerze. Od jednej strony mamy np. piaszczystą plażę , wieczorem z widokiem na zachodzące słońce, mamy tu od strony DK 791 doskonałe miejsce do spaceru bez butów wzdłuż linii brzegowej, na której jeśli mamy trochę szczęścia, w tym miejscu mogą pojawić się fale, tu też można wejść do wody bo dno opada łagodnie. Na drugim brzegu od strony Jastrzębia jest w klubie wodnym Enif - przystań z żaglówkami, gdzie mamy całkowicie inny klimat.

Zdjęcia ślubne nad Zalewem Poraj 1

Zdjęcia ślubne nad Zalewem Poraj 2

Zdjęcia ślubne nad Zalewem Poraj 3


Plener na Lotnisku w Rudnikach

Niedaleko na północ od Częstochowy w miejscowości Kościelec znajduje się Aeroklub Częstochowski z w/w lotniskiem. Jest to bardzo wdzięczne miejsce do wykonywania sesji ślubnych z tego powodu ze dyrekcja lotniska bardzo chętnie udziela pozwoleń na wykonywanie fotografii na terenie lotniska, oczywiście za niewielką opłata w postaci wykupionej na miejscu cegiełki. Na terenie lotniska znajduje się zawsze kilka kolorowych samolotów, na tle których w połączeniu z zieloną trawką i błękitem nieba, młoda para zawsze dobrze się prezentuje.W mniej sprzyjających warunkach pogodowych lub dla urozmaicenia można wykonywać też fotografie w hangarze, a jeśli wszystkie samoloty akurat są w hangarze wystarczy poprosić kogoś z obsługi a wyprowadzi przy naszym udziale samolot na zewnątrz, to dla nich nie problem. Do większości samolotów też można wejść do środka i usiąść za sterami.

Plener na Lotnisku w Rudnikach 1

Plener na Lotnisku w Rudnikach 2

Plener na Lotnisku w Rudnikach 3

 

Sesja plenerowa na Górze Biakło

Góra Biakło znajduje się na Jurze Krakowsko-Czestochowskiej niedaleko od Olsztyna w bezpośrednim sąsiedztwie Sokolich Gór.   Jest to typowy dla tego krajobrazu wapienny ostaniec z krzyżem na szczycie, przez co często jest zwany Małym Giewontem. W tym miejscu zrobimy fotografię np. z górą w tle, bo przestronne łąki przed nią to umożliwiają, jak również wchodząć na  górę fotografie z krajobrazem na przepiękną okolice. Ważnym logistycznie argumentem za wybraniem tego miejsca jest duży parking w bezpośrednim sąsiedztwie góry, z którego mamy tylko 100m do miejsc plenerowych.

Sesja plenerowa na Górze Biakło 1

Sesja plenerowa na Górze Biakło 2

Sesja plenerowa na Górze Biakło 3

 

Opracowanie
Fotograf Sławek Częstochowa

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 5 / 5 , głosów: 5
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems