Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Wystrój kościoła na ślub - które dekoracje wyjdą najlepiej na zdjęciach?

2018-01-10
dekoracje_kosciola
Świątynia w dzień ślubu emanuje dostojnością i blaskiem. Przekraczając próg kościoła, by dojść do ołtarza i zawrzeć związek małżeński, oczekujemy, że wnętrze będzie równie niezwykłe, jak nastroje pary młodej i gości. Decydując się na ślub kościelny, przed oczyma stają same wzruszające i równocześnie stresujące momenty. Co zapamiętamy? Najczęściej to, co zostanie uwiecznione na zdjęciach. Jaka powinna być dekoracja kościoła na ślub? Które dekoracje najpiękniej zaprezentują się na fotografiach?

Dekoracje kościoła na ślub – o czym pomyśleć najpierw?

Zanim pomyślimy o stylizacji kościoła, zwróćmy uwagę na charakter świątyni. W jakich barwach jest utrzymana? Jeżeli przeważają ciemne odcienie i mało jest naturalnego światła, skupmy się głównie na bieli – sprawi, że wnętrze będzie jeszcze piękniejsze, a zdjęcia – niezwykle klimatyczne. Zdarza się, że kościoły są bardzo mocno oświetlone sztucznym światłem – wówczas warto przełamać to kolorowymi kwiatami, tiulem, czerwonym dywanem, a nawet lampkami. Na zdjęciach doskonale wychodzą kontrasty – obiektyw lubi biel, za to praca w bardzo mrocznych wnętrzach bywa nie lada wyzwaniem. Dekoracje kwiatowe mogą sprawić, że zdjęcia będą o wiele ciekawsze i romantyczne.

pin

 

Wystrój kościoła na ślub – cena?

To kolejna rzecz, o której trzeba pomyśleć, jeszcze zanim zaczniemy marzyć o dekoracjach ławek w kościele, ołtarza, a nawet o dekoracjach na zewnątrz świątyni. Prawda jest taka, że dekoracje kościoła na ślub mogą osiągnąć dowolną, zawrotną sumę. Zdecydowanie najdroższe będą ozdoby z żywych kwiatów oraz takie dekoracje, jak lampiony czy świecie. Jeżeli zdecydujemy się na samodzielne przystrojenie kościoła, bez ingerencji osoby z kwiaciarni lub stylisty, możemy zamknąć się w kwocie około 500 zł. Pamiętajmy, że kościół powinien mieć na wyposażeniu pewne elementy (na przykład dywan), warto więc zapytać, co można wziąć i odciążyć tym samym budżet. Zazwyczaj przystrojenie kościoła przez zewnętrzną firmę lub kwiaciarnię, to koszt pomiędzy 1500 a 5000 zł.

pin

 

Wypożyczalnia dekoracji ślubnych – czy to się opłaca?

To zależy, czego potrzebujemy. Wypożyczenie dywanu na ślub to koszt około 100-150 zł. Koszt jednej kokardy, przypinanej do ławki, to kwota od 3 do nawet 10 zł. Wypożyczyć można dosłownie wszystko – kule kwiatowe (cena ok. 5 zł/szt.), lampiony (20 zł/szt.), a nawet materiały (najczęściej tiul). Można również wynająć firmę, która nie tylko wypożyczy dekoracje kościoła na ślub, ale zajmie się także kompozycją i szczegółami. Koszt takiej usługi może zaczynać się już od 500 zł, a kończyć na 5000 (w górę). Średnia cena za piękne przystrojenie kościoła przez wypożyczalnię oscyluje wokół 2500 zł.

pin

 

Kwiaty na ślub – najpiękniejsza dekoracja

Żywe kwiaty na ślubie to wspaniała dekoracja kościoła i zarazem przepiękny akcent na zdjęciach ślubnych. Im ich więcej, tym lepiej! Sprawdzą się przeróżne kompozycje, w których prym będą wiodły bukiety. Wspaniale ozdobią nie tylko ołtarz, ale również drogę do ołtarza, wejście i drzwi zewnętrzne. Kwiaty na ślub to także pomysł na ozdobę ławek kościelnych i krzeseł, na których siedzą państwo młodzi. Warto pamiętać, że żywe kwiaty są wymagające – koszt takich dekoracji i tak będzie wysoki, lepiej więc powierzyć to profesjonalistom, którzy wiedzą, jak sprawić, aby kwiaty zachowały swoją świeżość i piękno.

pin


 

Dekoracje ławek w kościele na ślub

Ławki to osobny rozdział, jeżeli mowa o wystroju kościoła na ceremonię ślubną. Zazwyczaj najlepiej sprawdzają się kokardy zawiązane w rogach, które można dodatkowo ozdobić żywymi lub sztucznymi kwiatami. Zamiast kokardy pęknie będzie się prezentował wieniec, a wśród bardziej awangardowych rozwiązań – wazonik na mini-bukiet. Nie da się ukryć, że oprócz motywów kwiatowych i materiałów, przepięknie wyglądają lampiony ze świecami. Postawiony przy ławkach tworzą wyjątkową, świetlistą drogę do ołtarza, która na zdjęciach wygląda obłędnie!

pin

pin

pin

 

Droga do ołtarza

To właśnie ona rzuca się w oczy na zdjęciach ślubnych – warto zadbać o to, aby dywan (zazwyczaj specjalnie dobrany materiał) idealnie komponował się z dekoracjami ławek i kwiatami. Czasem drobne akcenty – takie, jak świecie albo płatki kwiatów, sprawiają, że całość wygląda okazale i bogato. Świetnym pomysłem będzie stworzenie na wejściu czegoś na rodzaj bramy z kwiatów lub tiulu – na zdjęciach będzie wyglądała, jak kwiatowy tunel.

pin

 

Wystrój kościoła na ślub także z zewnątrz

A co z drzwiami zewnętrznymi? Je również warto udekorować! Wystarczą skromne wieńce z kwiatów, które będą widoczne na zdjęciach – dzięki temu świątynia wyda się uroczysta i indywidualnie przygotowana właśnie na wasze święto.

pin

Dekorowanie kościoła na ślub to wyzwanie i przyjemność. Jeżeli wasz budżet jest wyjątkowo skromny, dowiedzcie się, czy tego samego dnia ktoś jeszcze bierze ślub w tym samym kościele. Jeżeli razem złożycie się na dekoracje, sporo zaoszczędzicie, a efekt będzie spektakularny.

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 4 / 5 , głosów: 6
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems