Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Szalone i niezwykłe sesje ślubne

2017-10-12
fotograf_slubny
Fotografię ślubną można traktować jako osobną i nieprzewidywalną dziedzinę sztuki. Zarówno ze strony fotografów, jak i par młodych nie brakuje szalonych, nietypowych pomysłów na zdjęcia ślubne, przypominających czasem niemalże ryzykowanie życia! Woda, góry, powietrze, a nawet… stan nieważkości – każde warunki są dobre, aby zrobić idealne fotografie. Staną się później wyjątkową pamiątką, pokazując równocześnie charakter nowożeńców. A może bardziej: temperament fotografa-artysty?

Niektórzy są znudzeni ślubną konwencją, a czasem to konwencja wymaga, aby fotograf ślubny pracował w ekstremalnych warunkach lub raczej… nietypowych pozach. Nie raz, nie dwa artyści muszą kłaść się na ziemi, aby uzyskać pożądany efekt. No właśnie – to meritum sprawy! W fotografii ślubnej cel uświęca środki. Artyści przestają się liczyć z tym, jak zdjęcie powstaje, po to, aby efekt zupełnie zaskakiwał.

#1 Fotografia ślubna, czyli „coś z niczego”

Metoda „padnij-powstań” nie służy jedynie uzyskaniu niecodziennej perspektywy. Niejednokrotnie fotograf ślubny pracuje w trudnym plenerze, musi więc użyć całej swojej wyobraźni, aby zrobić „coś z niczego”. Na przykład zamienić kałużę w romantyczne jezioro. Efekt? Zaskakujący, prawda? To codzienny element pracy fotografa ślubnego. Umiejętność radzenia sobie w każdych warunkach.

 

 

Post udostępniony przez Chris Chambers (@chrischambersphoto)

 

Nie inaczej jest w przypadku deszczowych plenerów. Większość fotografów ślubnych składa wtedy broń, a sesja zostaje przełożona na inny termin. Jednak istnieją śmiałkowie, którym w ogóle to nie przeszkadza. Wystarczą parasole i asystenci, aby sprzęt pozostał bezpieczny. Efekty deszczowych sesji mają swój urok!

 

 

#2 Zdjęcia ślubne na wysokościach

Na świecie naprawdę wiele par decyduje się na zupełnie nietypowe, szalone ujęcia w trakcie wspinaczki górskiej lub na wysoko położonych półkach skalnych. Już na sam widok robi się gorąco! Dla fotografa to spore wyzwanie. Nie każdy zgodzi się na taki pomysł, z drugiej strony – to szansa na zrobienie czegoś zupełnie nowego. Każdy fotograf, bez względu na warsztat i doświadczenie, ma w sobie duszę artysty, dlatego wiszenie na linach i robienie zdjęć w przedziwnych miejscach jest zawsze pociągające.

 

 

Post udostępniony przez Jay Philbrick (@philbrickphotography)

 

Kiedy jednak para młoda ma w sobie naprawdę dużo energii, niektóre pomysły stają się naprawdę ekstremalne. Wspinaczka w sukni ślubnej? Trekking po stromych półkach skalnych w garniturze i śliskich butach? Dla dobrych zdjęć ślubnych można zrobić niemalże wszystko!

pin

Dla ekstremalnych par młodych (i równie ekstremalnych fotografów ślubnych) przeszkodą nie jest nawet temperatura. Ashley i James weszli na Mount Everest, aby właśnie tam zrobić swoją sesję ślubną. W ujemnej temperaturze, na wysokości 14 000 stóp udało im się stworzyć projekt, który olśnił cały świat.

 

 

Post udostępniony przez Charleton Churchill (@charletonchurchill)

 

 

Post udostępniony przez Charleton Churchill (@charletonchurchill)

 


#3 Sesja ślubna pod wodą

Wszystko jest możliwe, a kreatywny fotograf ślubny może sięgnąć po wszystkie środki wyrazu. Zdjęcia pod wodą to specjalizacja meksykańskiej agencji Del Sol Photography, która wykonuje sesje na morskich dnach i najpiękniejszych plażach świata. Efekty ich projektów są z jednej strony piękne, z drugiej – szokujące. Praca pod wodą jest bardzo trudna, a ślubne stroje na pewno nie ułatwiają sprawy! A jednak, wiele młodych par jest zafascynowanych pomysłem i agencja nie narzeka na brak zleceń.

 

 

Post udostępniony przez del Sol Photography (@delsolphoto)

 

 

Post udostępniony przez del Sol Photography (@delsolphoto)

 


#4 Ślub w nieważkości

Związki małżeńskie zawierane pod wodą, a nawet w trakcie skoku spadochronowego wymagają odważnego fotografa ślubnego, dla którego ekstremalne warunki to frajda. Potrzebny jest również odpowiedni sprzęt, który przetrwa wszelkie warunki atmosferyczne. Czy wyobrażacie sobie jednak ślub… w stanie nieważkości? Takiego wyczynu jako pierwsi dokonali Noah Fulmor i Erin Finnegan, którzy wynajęli w tym celu Boeinga 727. W trakcie przelotu piloci wykonywali bezustannie gwałtowne ruchy w górę i w dół, aby uzyskać w ten sposób stan nieważkości. Trzeba przyznać, że pomysł był szalony, ciekawy, a dla fotografa, który oczywiście znalazł się na pokładzie – stało się to chyba największym wyzwaniem w karierze.

 

 

Post udostępniony przez Bridal Trends (@trendsbridal)

 

#5 Zdjęcia ślubne na śniegu

O zdjęciach ślubnych robionych na mrozie już pisaliśmy, ale zimowe plenery zasługują na osobny rozdział. To chyba najmniej ekstremalna forma zdjęć, ale warunki wymagają wiele, zarówno od fotografa, jak i pary młodej. Jednak wysiłek zdecydowanie się opłaca. Zdjęcia wychodzą olśniewające i warte są ryzykowania przeziębienia i, w przypadku fotografa, odmrożonych palców. Na zimą sesję można się zdecydować się nawet, jeżeli ślub miał miejsce w lecie. A może wykonacie zdjęcia o każdej porze roku?

pin

pin

 

Praca fotografa ślubnego jest bardzo trudna. Zazwyczaj wydaje nam się, że zarabia kilka tysięcy w ciągu doby, ale to nieprawda. Nikt nie policzy godzin spędzonych na obróbce, selekcjonowaniu materiału i dopieszczaniu szczegółów. Nikt również nie uwzględnia wartości sprzętu, który musi działać również w tak nietypowych warunkach, jakie opisywaliśmy wyżej. Warto więc docenić tych, którzy dla sesji ślubnej i dobrych zdjęć naprawdę są w stanie się poświęcić.

 

 

Post udostępniony przez Bridal Trends (@trendsbridal)

 

Warto, bo dzięki pracy takich artystów, branża ślubna nie jest nudna. Podobają wam się takie szalone, zwariowane sesje? Jeżeli tak, macie dowody, że praktycznie nie ma rzeczy niemożliwych!

Wasze komentarze (1)

Ocena: 5 / 5 , głosów: 5
  • ŚLUBNA MIGAFKA 2018-02-22, 09:54

    Zapraszamy odważne Pary Młode na nietypowe sesje ślubne :)

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

‹  lista aktualności
Wykonanie: DigiHex Systems