Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Ślubna sesja plenerowa w Edynburgu

2019-02-19
Plener w Edynburgu
Edynburg to wręcz idealne miejsce na zdjęcia ślubne. Urocza szkocka architektura centrum miasta, charakterystyczne kamieniste ulice oraz zachwycające podmiejskie wzgórza, z których niesamowite widoki rozciągają się na całą stolicę Szkocji oraz zatokę przez którą rzeka Forth łączy się z Morzem Północnym. Edynburg to świetny wybór dla tych par, które mają ochotę na sesję plenerową w stylu górskim ale też chcieliby posmakować miejskiego klimatu stolicy Szkotów. Nadmorska lokalizacja miasta daje też możliwość przeprowadzenia ślubnego pleneru nad morzem.

Opracowanie
Fotograf Michał Gdańsk

Edynburg jest bardzo przystępny dla polskich par. Można się tutaj dostać za stosunkowo nieduże pieniądze korzystając z popularnych tanich linii lotniczych latających w większości polskich lotnisk.

Plener w Edynburgu 1

Fotel Króla Artura - zdjęcia ślubne

Fotel Króla Artura (Arthur’s Seat) to najwyższym szczyt Parku Holyrood. Jest to malownicze wzgórze które wyrasta w samym środku miasta i jest jednym z symboli Edynburga. Szczyt wznosi się na wysokość 251 metrów, skąd doskonale widać panoramę miasta i zatokę Forth. Fotek Króla Artura, jak i cały park Holyrood daje możliwości przeprowadzenia sesji w klimacie górskim bez potrzeby wyjeżdżania z miasta.

Fotel Króla Artura 1

Arthur’s Seat jest bardzo przystępny dla pieszych, spacerkiem można się tam wdrapać w ok 10-15min z parkingu tuż pod stopami wzgórza.

Fotel Króla Artura 2

Sesja plenerowa na Zamku w Edynburgu

Zamek w Edynburgu (Edinburgh Castle) to ikona stolicy Szkocji. Jedna z najpotężniejszych i najstarszych fortec w Wielkiej Brytanii przyciąga tłumy turystów ale także pary młode. Na zamku i w jego okolicy można bowiem przeprowadzić niepowtarzalną sesję plenerową. Zamek znajduje się na szczycie skalistego wzniesienia w samym centrum miasta.

Sesja plenerowa na Zamku w Edynburgu 1

Princes Street Gardens - miejsce na plener

Princes Street Gardens to park w samym centrum Edynburga położony u stóp wzgórza na którym stoi Edinburgh Castle. Bardzo przystępny dla poruszających się pieszo par młodych i warto się tam wybrać na kilka zdjęć przed lub po sesji na samym zamku.

Princes Street Gardens 1

Sesja w Królewskim Ogrodzie Botanicznym

Królewski Ogród Botaniczny w Edynburgu (Royal Botanic Garden Edinburgh) to drugi z najstarszych brytyjskich ogrodów botanicznych. Zajmujący obecnie powierzchnię ok. 70 akrów ogród botaniczny daje wiele możliwości na cudowną sesję ślubną w ogrodzie chińskim, tropikalnym lub alpejskim.

Sesja w Królewskim Ogrodzie Botanicznym 1

Hotel Prestonfield House - pomysł na plener

Prestonfield House to nieduży, no liczący 23 pokoje, hotel położony w centrum Edynburga tuż u stóp Fotela Króla Artura i parku Holyrood. Ta malowniczo położona posiadłość to jeden z bardziej prestiżowych hoteli w całej Szkocji a jej budynki i malownicze tereny dają pole do popisu jeśli chodzi o plenerową sesję ślubną.

Hotel Prestonfield House 1

Hotel Prestonfield House 2

Sesja ślubna na plaży w Portobello

Edynburg posiada swoją plażę a nawet przystań jachtową ale warto się wybrać to położonej kilka kilometrów na południe urokliwej nadmorskiej miejscowości Portobello. Wspaniała opcja dla tych którzy mają ochotę na ślubną sesję plenerową w stylu nadmorskim.

Sesja ślubna na plaży w Portobello 1

Opracowanie
Fotograf Michał Gdańsk

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems