Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Sesje ślubne - Skansen w Pszczynie, Dolina Zimnika, Park Zamkowy w Żywcu

2018-11-19
Sesje plenerowe w okolicach Bielska-Białej
Bielsko-Biała z racji swojego atrakcyjnego położenia u podnóża Beskidów daje wiele możliwości realizacji udanych sesji plenerowych z Parą Młodą. Osobiście preferuję plenery spontaniczne, eksploracyjne, nie związane z żadnym konkretnym miejscem jednak przez kilkanaście sezonów spędzonych w plenerze mogę polecić kilka miejsc które zapadły mi w pamięć i często do nich wracam.

Opracowanie
Fotograf Marcin Bielsko-Biała


Skansen w Pszczynie - sesja ślubna


Pszczyna jako taka  - a w szczególności park zamkowy  - jest miejscem popularnym i znanym przez chyba wszystkich fotografów ślubnych ze Śląska. Jednak nie każdy wie, że po wschodniej stronie parku - w tzw. Parku Dworcowym zlokalizowany jest niewielki acz malowniczy Skansen. Wejście na teren skansenu nie ponosi za sobą żadnych dodatkowych opłat prócz zwykłego biletu wstępu (stan na 2017 rok). Skansen oferuje bardzo fotogeniczną architekturę drewnianą, elementy wyposażenia zagród wiejskich, młyn wodny i mały staw z mostkiem., które z powodzeniem mogą stanowić atrakcyjne tło tej części pleneru.

Skansen w Pszczynie 1

Skansen w Pszczynie 2

Skansen w Pszczynie 3

 

Sesja plenerowa w Dolinie Zimnika

Dolina Zimnika zlokalizowana jest u południowo-wschodniej części masywu Skrzycznego. .Jest to bardzo urokliwy fragment górskiego potoku Leśnianka. Duże górskie kamienie które ułatwiają niejako wejście do wody suchą stopą :) umożliwiają wykonanie ciekawych kadrów. Z powodzeniem można tam wykorzystać dłuższe ogniskowe aby wydobyć głębię tego miejsca. Łatwy dojazd autem sprawia, że miejsce to może stać sie "łatwym kąskiem" każdego fotografa ślubnego. Najlepiej wybrać sie tam popołudniem gdy słońce świeci już wzdłuż doliny rzeki.

Dolina Zimnika 1

Dolina Zimnika 2

Dolina Zimnika 3

 

Park Zamkowy w Żywcu - miejsce na plener

Park Zamkowy w Żywcu nie jest tak popularny wśród fotografów ślubnych jak choćby Park w Pszczynie. Jest bardziej kompaktowy a jednocześnie wg mnie więcej się w nim dzieje pod kątem znalezienia ciekawych kadrów. Długa aleja z nierównej kostki brukowej wzdłuż której rosną stare drzewa pozwala wykonać zdjęcia z wyraźną perspektywą, aleja róż w sezonie, kilka brzóz, zacienione altany z winoroślami dają wiele możliwości wkomponowania w nie Pary Młodej. Stary Zamek z dziedzińcem wyglądającym jak mikro Wawel :) dostarczy nam kilku kadrów z wykorzystaniem architektury. Uwaga! wejście na wyższe piętra z arkadami nie są możliwe.  Lubię spacer z Parą Młodą  - często zdarza się, że Młodzi choć są ze Śląska, nigdy tu nie byli.

Park Zamkowy w Żywcu 1

Park Zamkowy w Żywcu 2

Park Zamkowy w Żywcu 3


Opracowanie
Fotograf Marcin Bielsko-Biała

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 4 / 5 , głosów: 6
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems