Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Sesje plenerowe w okolicach Częstochowy - Złoty Potok

2018-12-14
Plener w okolicach Częstochowy
Mieszkańcy Częstochowy szukający miejsca na sesje plenerową mają praktycznie niekończące się możliwości na jej realizację. Samo miasto jest niesamowicie piękne, przepełnione licznymi zabytkami, które doskonale mogą sprawdzić się jako tło do zdjęć ślubnych. Warto również zwrócić uwagę na niezwykle interesujące okolice Częstochowy, mianowicie Jurę Krakowsko-Częstochowską. W samym jej sercu znajduję się cudowna miejscowość Złoty Potok. Niepowtarzalny urok temu miejscu nadają liczne formy skalne, stawy i źródła.

Opracowanie
Fotograf Piotr Częstochowa

Zdjęcia ślubne przy Stawie Amerykan

Staw znajduje się w pięknej dolinie na rzece Wiercicy. Przylegają do niego złotopotockie błonia, na których odbywają się imprezy plenerowe i jest to jedno z ładniejszych miejsc  Złotej Krainy Pstrąga. Staw ten jest bardzo romantycznym miejscem na sesje zdjęciowe, ponieważ jak żaden inny w bajeczny sposób zmienia kolory w zależności od pory roku. W zwierciadle tego miejsca przeglądają się buki, brzozy, sosny, dęby i akacje co nadaje temu miejscu ten niepowtarzalny klimat. Miejsce to jest cudne, bardzo zadbane i czyste. Dużym atutem tego miejsca jest to, że zawsze jest otwarte więc sesje ślubne  mogą być realizowane  w dzień jak i o zachodzie słońca. Zakątek ten jest bardzo malowniczym miejscem,  ponieważ znad stawu rozciąga się widok na dolinę Wiercicy.

Zdjęcia ślubne przy Stawie Amerykan 1

Zdjęcia ślubne przy Stawie Amerykan 2

Zdjęcia ślubne przy Stawie Amerykan 3

 

Brama Twardowskiego - sesja plenerowa

Brama Twardowskiego to forma skalna, przypominająca ostrołukową bramę, znajdująca się w malowniczym rejonie doliny Wiercicy. Skała ta, o wysokości 4 m, uznawana jest za jeden z piękniejszych ostańców skalnych na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Jadąc od Częstochowy odległość wynosi około 30 km.  Miejsce to idealnie nadaje się do stworzenia niepowtarzalnej sesji plenerowej. Ten zakątek najbardziej spodoba się parom, które cenią sobie piękno zabytków i przyrody. Brama w kadrze aparatu prezentuje się bardzo interesująco a zielona roślinność nadaje miejscu wyjątkowego klimatu. Miejsce to przyciąga oryginalnością i pięknem. Urok dodaje słońce przebijające się przez gałęzie drzew i padające wprost na skały.

Brama Twardowskiego - sesja plenerowa 1

Brama Twardowskiego - sesja plenerowa 2

Brama Twardowskiego - sesja plenerowa 3

 

Sesja ślubna przy Źródłach Zygmunta i Elżbiety

W odległości ok 1,5 km od Ostrężnika znajduje się malowniczy kompleks źródeł Zygmunta i Elżbiety. Są to dwa położone blisko siebie potoki, których nazwa pochodzi od imion dzieci poety Zygmunta Krasińskiego. Woda płynąca z tych źródeł jest niezwykle czysta, o czym świadczy obecność bardzo rzadkiej roślinności. To właśnie ogromne bogactwo przyrody sprawia, że nowożeńcy decydują się na sesję w tym miejscu. Nieskazitelne wody, unikatowa szata roślinna i drzewa z wieloletnią historią stanowią idealne tło dla zdjęć plenerowych. Sesja w tym miejscu to propozycja dla par, które doceniają piękno natury.

Sesja ślubna przy Źródłach Zygmunta i Elżbiety 1

Sesja ślubna przy Źródłach Zygmunta i Elżbiety 2

Sesja ślubna przy Źródłach Zygmunta i Elżbiety 3

 

Opracowanie
Fotograf Piotr Częstochowa

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 4 / 5 , głosów: 6
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems