Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Sesja zdjęciowa w Toruniu i okolicach

2019-01-10
Plener w Toruniu
Toruń oraz okolice stwarzają Młodym Parom wyjątkowy klimat oraz nieskończoną opcję realizacji plenerowej sesji ślubnej. Poza klasycznymi ujęciami toruńskiej Starówki, warto jest odwiedzić bramy, baszty oraz okolice Bulwaru , gdzie można uwiecznić niesamowity zachód słońca z mostem toruńskim w tle. Ponadto, Starówka zaprasza do romantycznych kafejek , które zwłaszcza wieczorami oferują klimatyczny urok Średniowiecza i magiczne oświetlenie.

Opracowanie
Fotograf Monika i Krzysztof Toruń

Sesja plenerowa w Toruniu

Popularnym miejsce w Toruniu jest także drugi brzeg Wisły, gdzie warto uchwycić  Panoramę Torunia na Tarasie widokowym, a także dla Par poszukujących leśnych i industrialnych ujęć warto jest udać się na spacer wzdłuż jednego z brzegów Wisły parkiem, gdzie znajdują się wiadukty kolejowe oraz obszary przyrody . Dla Młodych , którzy poszukają obszarów leśnych w Toruniu warto odwiedzić Parka na Barbarce, gdzie leśne obszary oferują ujęcia w stylu rustykalnym . Jednak, w okolicy Torunia znajdują się także dwa wyjątkowe miejsca , które warto odwiedzić jeśli poszukujemy wyjątkowych i krajobrazowych ujęć.

Sesja plenerowa w Toruniu 1

Sesja plenerowa w Toruniu 2

Sesja plenerowa w Toruniu 3

Sesja plenerowa w Toruniu 4

Sesja plenerowa w Toruniu 5

Sesja plenerowa w Toruniu 6

Sesja plenerowa w Toruniu 7

Karbówko - zdjęcia ślubne

Osada Karbówko znajduję się około trzydzieści kilometrów od Torunia i jest położona w Dolinie rzeki Drwęcy. Urok tego miejsca , gdzie cisza i spokój harmonizują z przyrodą, powodują, że Karbówko jest idealnym tłem do realizacji pleneru ślubnego wśród drewnianych chatek, mostów i licznych stawów. Wiele ujęć można wykonywać w niezliczonych alejkach oraz w obrębie zalesionych obszarów, gdzie promienie słoneczne przebijają się przez konary drzew i przez krzewy. Niezliczona ilość różnorodnej roślinności oraz bajeczne ujęcia w słoneczny dzień lub o zachodzie słońca tworzą wyjątkowy klimat i dlatego najlepszą porą na realizację pleneru jest okres od późnego lata do października w tygodniu, ponieważ w weekendy jest bardzo dużo turystów i odbywają się różnego rodzaju uroczystości i eventy. Dodatkową atrakcją mogą być także ujęcia zrealizowane podczas przejażdżki bryczką lub w stadninie koni.

Karbówko - zdjęcia ślubne 1

Karbówko - zdjęcia ślubne 2

Karbówko - zdjęcia ślubne 3

Karbówko - zdjęcia ślubne 4

Sesja ślubna na terenie Zespołu pałacowo-parkowego w Ostromecku

Ostromecko jest to kompleks, który oferuje Młodym Parom różnorodność ujęć w klimacie barokowym. Wejście do kompleksu otwiera owalny podjazd z kolorowymi klombami , który wita odwiedzających przed Pałacem Klasycystycznym z licznymi tarasami oraz częścią ogrodową i majestatycznymi schodami. Jest to dość otwarta część z ogromnym trawnikiem , idealnym do ujęć spacerowych w słońcu , a także do realizacji sesji piknikowej. W głębi parku znajduje się Pałac barokowy z widokiem na Wisłę. Wnętrze pałacu zachwyca Kolekcję Fortepianów i Pianin ze zbiorów Andrzeja Szwalbego oraz piękną barokową podłogą. W części ogrodowej pałacu znajdują się skarpa ze schodami prowadzącymi do Ogrodu Włoskiego, gdzie po zejściu rozciąga się panorama na pałac prowadząca do lipowej alejki i mistycznie ułożonych drzew- idealnych do ujęć portretowych. Spacerując wzdłuż alejki dochodzimy do stawu otoczonego kolejnymi klombami , skąd można uchwycić panoramę pałacu wraz z parkiem z perspektywy stawu.  Ogród Angielski (składa się z dwóch części  ogrodowej i leśnej.  Unikatową cechą tego  układu jest duży udział powierzchni trawnikowych, widokowego ukształtowania terenu oraz malowniczego układu zadrzewienia włącznie z powalonymi pniami drzew oraz dróżkami w stylu „Alicji w Krainie Czarów”. W leśnej części parku znajdują się liczne stawy zwane „Kluczykami”. Ponadto w tej części znajduje się rosarium z niezliczona ilością gatunków róż , a także murowana alejka , z której zwisa w magiczny sposób dzika winorośl. Jest to miejsce które oferuje niezliczona ilość pomysłów ujęć w stylu i rustykalnym.

Sesja ślubna na terenie Zespołu pałacowo-parkowego w Ostromecku 1

Sesja ślubna na terenie Zespołu pałacowo-parkowego w Ostromecku 2

Sesja ślubna na terenie Zespołu pałacowo-parkowego w Ostromecku 3

Sesja ślubna na terenie Zespołu pałacowo-parkowego w Ostromecku 4

Sesja ślubna na terenie Zespołu pałacowo-parkowego w Ostromecku 5

Opracowanie
Fotograf Monika i Krzysztof Toruń

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 4 / 5 , głosów: 6
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems