Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Sesja ślubna w Gdańsku - Park Oruński, Park Haffnera, Plaża Brzeźno

2019-01-21
Plener w Gdańsku
Planując plener ślubny w Gdańsku młode pary najczęściej wybierają Park Oliwski oraz Stare Miasto. Z całą pewnością są to urokliwe miejsca, jednak to nie jedyne piękne i bardzo fotogeniczne miejsca w tym wyjątkowym mieście. Zdecydowanie rzadziej odwiedzane, choć coraz popularniejsze stają się mniejsze parki miejskie takie jak Park Oruński im. Emilii Hoene oraz brzeźnieński park im. Jerzego Haffnera.

Opracowanie
Fotograf Piotr Gdańsk

Sesja plenerowa w Parku Oruńskim

Odrestaurowany kilka lat temu Park Oruński im. Emilii Hoene błyskawicznie okazał się perłą wśród gdańskich propozycji na plener ślubny. Uroku nadają mu dwa stawy, potok tworzący kaskadę oraz malownicze alejki pośród starych drzew i krzewów. Niezwykłe jest już samo położenie parku w otoczeniu wzgórz, porośniętych wiekowymi drzewami. Oprócz piękna przyrody znaleźć tu można także małą altankę – wymarzone miejsce np. na ślub cywilny w plenerze – oraz kameralny amfiteatr, miejsce licznych koncertów, które także można wykorzystać w sposób kreatywny podczas ślubnej sesji plenerowej. Miejsce to jest niezwykle urokliwe zarówno o świcie, kiedy pierwsze promienie słońca rozlewają się na asfaltowych alejkach, jak i o zmierzchu, gdy słońce chowa się za okalającymi park wzgórzami. Park otwarty jest przez cały rok.  Zimą pięknie przyprószony śniegiem, wiosną delikatnie ukwiecony, latem soczyście zielony. Także jesienią daje się odczuć jego szczególną magię. Wszystko za sprawą kolorów, jakie przybiera jesienna szata lasów otaczających park.

Sesja plenerowa w Parku Oruńskim 1

Sesja plenerowa w Parku Oruńskim 2

Sesja plenerowa w Parku Oruńskim 3

Sesja plenerowa w Parku Oruńskim 4

Park brzeźnieński im. Haffnera i plaża Brzeźno - sesja ślubna

Kolejny park miejski, który swoją świetność odzyskał zaledwie kilka lat temu. Położony jest tuż przy plaży w Gdańsku-Brzeźnie. Stanowi ciekawą propozycję na podwójny plener, ponieważ będąc w parku słychać wyraźnie szum fal i jesteśmy zaledwie kilka kroków od plaży. Grzechem byłoby nie wskoczyć na nią na choć kilka ujęć z morzem i odległą latarnią morską w tle. Często pojawiają się tu także statki wpływające do położonego nieopodal portu, które nadają zdjęciom niepowtarzalnego klimatu . W samym parku znajdziemy kilka magicznych miejsc takich jak drewniana, biała pergola porośnięta bluszczem, romantyczne alejki, ławeczki „wrośnięte” w żywopłot oraz spora altana, w której nowożeńcy mogą śmiało odtworzyć swój pierwszy taniec. Miłośnicy militariów znajdą tu betonowe schrony oraz pozostałości stanowiska baterii plażowej z końca XIX wieku.

Park brzeźnieński im. Haffnera 1

Park brzeźnieński im. Haffnera 2

Park brzeźnieński im. Haffnera 3

plaża Brzeźno 1

plaża Brzeźno 2

Poszukując idealnego miejsca na plener ślubny warto szukać miejsc nietuzinkowych, pełnych uroku, magicznych. Opisane powyżej dwa parki miejskie z pewnością takimi są. Jednak warto pamiętać, że to nie miejsce odgrywa główną rolę. Ono jest tylko pięknym tłem dla wielkiej i jeszcze piękniejszej miłości, która swój początek miała w słowie „tak” wypowiedzianym sobie przez najbardziej na świecie zakochanych ludzi :)

Opracowanie
Fotograf Piotr Gdańsk

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 4 / 5 , głosów: 6
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems