Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Sesja plenerowa w Paryżu

2019-02-11
Plener w Paryżu
Nie bez przyczyny Paryż jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast na świecie. Jest po prostu piękny. I bez względu na porę roku plener ślubny w Paryżu to doskonały pomysł. W tym mieście znajdziecie wszystko, piękne parki, romantyczne uliczki, mosty, pałace i oczywiście to czego na pewno nie ma nigdzie indziej , majestatyczną Wieżę Eiffla.

Opracowanie
Fotograf Anna Warszawa

Przy takiej różnorodności wybór odpowiednich miejsc na sesję zdjęciową jest bardzo ważny. Jeśli stawiasz na paryską klasykę plac Trocadero z monumentalną architekturą i widokiem na panoramę miasta z królującą wieżą będzie dobrym wyborem.  Jeśli szukasz bardziej romantycznych i intymnych zakątków to na wzgórzu Montmartre albo na Wyspie Świętego Ludwika znajdziesz doskonałe tło dla niezwykłych ujęć. Dużo zależy od tego jaką historię chcesz opowiedzieć. Jaka jest wasza miłość. Dlatego ważne jest żeby wasz paryski fotograf dobrze poznał waszą wizję. Pracuję w Paryżu od kilku lat i dobrze znam miasto. W czasie rozmowy pytam moich klientów o to w jakim stylu był ich ślub, jak się poznali, jakie mają hobby potem układam scenariusz i proponuję miejsca, w których będziemy robić zdjęcia. Czasami dla pary jest to pierwszy pobyt w Paryżu i od dobrej komunikacji między nami zależy wiele. W Paryżu jest wszystko, wystarczy spojrzeć na ilość kręconych tu co roku filmów. Z tym miastem w tle można opowiedzieć historię każdej miłości.

Sesja plenerowa w Paryżu 1

Powiedzmy sobie szczerze, plener w Paryżu bez chociażby cienia Wieży Eiffla w tle ? Nawet najwięksi awangardowcy w czasie układania scenariusza sesji łamią się i pytają o Wieżę. Na szczęście poza klasycznymi ujęciami z Trocadero lub Mostu Alexandra III dobry fotograf zna niezliczoną ilość zakątków z mniej lub bardziej oczywistym widokiem na Żelazną Damę.

Sesja plenerowa w Paryżu 2

Sesja plenerowa w Paryżu 3

Często proponuję żeby paryski plener zaczynać właśnie od bardziej lub mniej klasycznych ujęć z Wieżą. Potem w zależności od waszego temperamentu, wizji i klimatu  zdjęć jakie chcecie znaleźć w swojej galerii dokładamy do sesji kolejne paryskie miejsca na plenery ślubne.

Sesja plenerowa w Paryżu 4

Jakie inne miejsca wchodzą w skład najbardziej rozpoznawalnej palety paryskich spotów zdjęciowych?
Oczywiście jest to Louvre z jego dziedzińcami i szklaną piramidą, Ogrody Tuileries, Brzegi Sekwany, mosty na czele z uwielbianym przez pary z całego świata Mostem Aleksandra III i mój ulubiony filmowy most Bir-Haikim, katedra Notre-Dame, Moulin Rouge. To tylko kilka z setek ( serio! ) fantastycznych lokalizacji jakie będę mogła ci zaproponować jeśli zdecydujesz się na plener ślubny w Paryżu.
Dużo zależy też od pory roku w jakiej zdecydujecie się przyjechać do Paryża. Jeśli będzie to kwiecień będziemy szukać kwitnących za katedrą Notre Dame japońskich wiśni, w lecie pięknie jest w ogrodzie Palais Royale. Jesienią moje ulubione miejsca to brzegi Sekwany i Ogród Luksemburski. Nawet w grudniu Paryż jest niesamowity. Zimowy plener ślubny w Paryżu z bożonarodzeniowymi dekoracjami i  rozświetlonymi milionem świateł Polami Elizejskim po prostu musi się udać.

Sesja plenerowa w Paryżu 5

Sesja plenerowa w Paryżu 6

Paryż jest miastem bardzo przyjaznym dla pieszych. Wiele sesji odbywa się w formie spaceru, ponieważ emblematyczne miejsca znajdują się blisko siebie. Często świetne ujęcia powstają w czasie przemieszczania się. Przerwa na kawę w paryskiej restauracji czy przypadkiem otwarta brama dająca dostęp na tajemniczy dziedziniec. Tak właśnie powstają niepowtarzalne zdjęcia i wasze wspomnienia z przygody jaką jest sesja plenerowa w Paryżu.

Sesja plenerowa w Paryżu 7

Opracowanie
Fotograf Anna Warszawa

Wasze komentarze (1)

Ocena: 4 / 5 , głosów: 7
  • Marcin 2020-07-20, 13:45

    Strasznie sztampowe i przebielone zdjęcia. Takie zdjęcia można zrobić wszędzie - jak jechać do Paryża to po to aby na zdjęciach był paryski klimat - a nie żurnalowy.

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

‹  lista aktualności
Wykonanie: DigiHex Systems