Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Sesja plenerowa w Gdańsku

2019-01-10
Plener w Gdańsku
Gdańsk to miasto, które ma do zaoferowania mnóstwo urokliwych miejsc i zakątków wprost idealnych na plenerową sesję ślubną lub narzeczeńską. Nie sposób ich wszystkich opisać w jednym artykule, bo musiałby on mieć objętość małego przewodnika turystycznego. Dla fotografa obeznanego z miastem wybór najlepszych z nich nie będzie żadnym problemem. Najlepiej, jeśli przed sesją powiecie o swoich oczekiwaniach wobec zdjęć, w szczególności, o jaki nastrój Wam chodzi lub na ile swobodnie czujecie się w obecności osób postronnych. Dziś skupimy się na opisaniu kilku miejsc pozwalających zrealizować szybką sesję, kiedy Wasz czas jest mocno ograniczony.

Opracowanie
Fotograf Rafał Gdańsk

Wyspa Ołowianka - zdjęcia ślubne

Jeszcze niedawno była raczej omijanym miejscem, ze względu na utrudniony dostęp. Sytuacja zmienia się od momentu uruchomienia zwodzonej kładki, która sama w sobie też jest ciekawą atrakcją i daje możliwość fotografowania na tle nurtu Motławy. Wieczorem kładka jest podświetlona, dzięki wraz z odbiciem w tafli wody tworzy malownicze tło do zdjęcia. Spacerując nowo wyremontowanym nabrzeżem, można rozkoszować się widokiem na jedną z najbardziej znanych atrakcji Gdańska – Długie Pobrzeże, przy którym w sezonie letnim cumują przeróżne statki. Nad wszystkim natomiast góruje majestatyczny Żuraw – jeden z symboli Gdańska. Oprócz widoków na pierzeję urokliwych kamienic, do dyspozycji na Ołowiance są liczne zakamarki i fontanna przy budynku Filharmonii Bałtyckiej, ławeczki, na których można spocząć i popatrzeć sobie głęboko w oczy oraz zacumowany okręt – muzeum, Sołdek.

Wyspa Ołowianka - zdjęcia ślubne 1

Wyspa Ołowianka - zdjęcia ślubne 2

Wyspa Ołowianka - zdjęcia ślubne 3

Sesja plenerowa z podświetlanym napisem GDAŃSK w tle

W sezonie turystycznym to jedno z najczęściej fotografowanych miejsc. Za dnia rdzawo brunatny napis doskonale zgrywa się z kolorystyką ceglanych ścian okolicznych budynków. W nocy powierzchnie liter świecą przyjemnym miękkim światłem, które idealnie nadaje się do romantycznych ujęć i zmysłowych portretów. Kształt wielkich liter tworzy liczne zakamarki i zagłębienia, w których w krótkim czasie można pozować do wielu różnorodnych ujęć.

Sesja plenerowa z podświetlanym napisem GDAŃSK w tle 1

Sesja plenerowa z podświetlanym napisem GDAŃSK w tle 2

Sesja plenerowa z podświetlanym napisem GDAŃSK w tle 3

Sesja zdjęciowa na najpiękniejszej uliczce w Gdańsku, a być może i w Polsce — Mariacka

Chyba każdy, kto tu się pojawi, ulegnie jej urokowi. Krótka, bo niespełna 200-metrowa, wybrukowana uliczka sprawia, że z łatwością można się przenieść w kameralny i magiczny klimat Gdańska sprzed wieków. Dwa przeciwległe rzędy kamieniczek ograniczają przestrzeń, tworząc wrażenie przytulności. Prowadzą do nich wysokie przedproża z kamiennymi schodami i charakterystycznymi rzygaczami w kształcie smoczych łbów. Tuż przed schodami handlarze rozstawiają swoje witryny z pamiątkami i biżuterią z bursztynu, który zwłaszcza po zmroku bije swoim ciepłym blaskiem. Amatorzy gorącej kawy na świeżym powietrzu również będą usatysfakcjonowani, bo na tej niewielkiej przestrzeni znajdą kilkanaście restauracyjek i ogródków z parasolami i stolikami.

Sesja zdjęciowa na najpiękniejszej uliczce w Gdańsku, a być może i w Polsce — Mariacka 1

Sesja zdjęciowa na najpiękniejszej uliczce w Gdańsku, a być może i w Polsce — Mariacka 2

Sesja zdjęciowa na najpiękniejszej uliczce w Gdańsku, a być może i w Polsce — Mariacka 3

Alternatywa dla niepogody

Sezon ślubny to głównie ciepłe miesiące w roku, jednak zdarzyć się może, że pogoda nieco krzyżuje plany zdjęciowe. W przypadku niespodziewanego przelotnego deszczu zdjęcia można kontynuować w wielu rozsianych dokoła altankach, przejściach w zabytkowych w bramach, holu hotelowym z przeszklonym dachem, czy na balkonach oferujących widok na Motławę z góry. Wystarczy znać te miejsca i wiedzieć, do których drzwi należy zapukać ;)

Opracowanie
Fotograf Rafał Gdańsk

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 4 / 5 , głosów: 6
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems