Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Sesja plenerowa na Pomorzu - Jastarnia, Jurata, Hel

2019-01-11
Plener na Pomorzu
Półwysep Helski to pod wieloma względami wyjątkowe miejsce. Zostaliśmy obdarowani przez naturę tym wąskim skrawkiem lądu wcinającym się pomiędzy wody Morza Bałtyckiego i Zatoki Puckiej, podczas gdy w Dubaju podobne atrakcje musiały zostać stworzone ręką człowieka. Z punktu widzenia fotografa ślubnego oferuje mnóstwo ciekawych zakątków do zorganizowania sesji zdjęciowej. Dziś na przykładzie sesji narzeczeńskiej przedstawię Wam trzy najpopularniejsze miejscowości oraz lokacje do sesji, które tam możecie znaleźć.

Opracowanie
Fotograf Rafał Gdańsk

Plener w Jastarnii

Po wyjeździe z Kuźnicy droga prowadzi najwęższym pasmem lądu tuż obok torów kolejowych. Jeśli chcecie zatrzymać się na parę ujęć nad zatoką, to trzeba to zrobić jeszcze w Kuźnicy, bo na tym odcinku nie ma parkingów. Jastarnia natomiast umiejscowiona jest na pierwszym rozszerzeniu półwyspu. Jeżeli zależy Wam na uchwyceniu klimatu rybackiej miejscowości, wąskich uliczek, to najlepiej wybrać się poza sezonem turystycznym. Znajdziecie je wokół niewielkiego kościółka. Od strony zatoki znajduje się nieduże molo i port rybacki z ogólnodostępnym nabrzeżem i skwerem. Polecam jednak udać się w przeciwnym kierunku w okolice latarni morskiej i Domu Zdrojowego. Na jego tyłach znajdują się bardzo fotogeniczne schody i wejście na szeroką plażę. Są na tyle na uboczu, że da się na nich zrobić kilka intymnych ujęć z morzem albo wydmami w tle. Białe, drewniane poręcze po bokach wejścia stwarzają wspaniałe obramowanie i dają możliwości wielu ciekawych kadrów.

Plener w Jastarnii 1

Plener w Jastarnii 2

Plener w Jastarnii 3

Plener w Jastarnii 4

Jurata - sesja zdjęciowa

To zdecydowanie turystyczna miejscowość leżąca 5 minut drogi samochodem za Jastarnią. Słynie z malowniczego, dużego mola wcinającego się w zatokę. Wiosną i latem słońce zachodzi nad zatoką, więc warto to miejsce uwzględnić w swoich planach. Będąc tam w czasie pełni księżyca, kiedy słońce już zajdzie, możecie liczyć na piękną paletę błękitów na niebie i srebrzyste plamy księżycowego światła na wodach zatoki. Po drugiej stronie półwyspu na wprost mola znajduje się Hotel Bryza. Możliwość fotografowania trzeba wcześniej uzgodnić na recepcji. Jeśli przebiegnie pomyślnie, to do dyspozycji jest dziedziniec z fontanną i basenem oraz taras nad plażą.

Jurata - sesja zdjęciowa 1

Jurata - sesja zdjęciowa 2

Jurata - sesja zdjęciowa 3

Hel - propozycja na plener ślubny

Leży na samym końcu półwyspu. To wisienka na torcie. Oferuje najwięcej ciekawych i różnorodnych tematów fotograficznych. Zdjęcia można zacząć od portu rybackiego, w którym zawsze stoi kilka kolorowych kutrów. Oprócz nich jest długi falochron i kapitanat w kształcie kwiatu lotosu. Po prawej stronie od portu znajduje się promenada i kilka knajpek z tarasami zwróconymi w stronę zatoki i portu. Poniżej niej kawałek uroczej plaży. Tam znajdziecie charakterystyczne łodzie leżące do góry dnem. Prosto z plaży szerokimi schodami można wejść na drewniane pomosty wybudowane nad wydmami. Na dobrą sprawę można by tu zrealizować kilka sesji zdjęciowych, nie wyczerpując tematów. Jedynym ograniczeniem będzie pomysłowość Wasza i fotografa oraz czas, którym dysponujecie.

Hel - propozycja na plener ślubny 1

Hel - propozycja na plener ślubny 2

Hel - propozycja na plener ślubny 3

Kiedy wybrać się na sesję

Z racji, że są to miejscowości wybitnie turystyczne, proponowałbym umawiać sesję przed lub po sezonie. W jego trakcie napór turystów jest ogromny, a w związku z tym pełno jest kramów z pamiątkami zagłuszających piękno tych miejsc. Zimą jest równie malowniczo, a dodatkową atrakcją jest niecodzienny widok plaż i zamarzniętej zatoki, której wody spychają na ląd zwały lodu. Na miejsce można dostać się samochodem lub pociągiem, a latem na Hel kursują promy wycieczkowe, co samo w sobie też jest ciekawym tematem na sesję zdjęciową ;)

Opracowanie
Fotograf Rafał Gdańsk

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 5 / 5 , głosów: 5
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems