Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Plenery w Krakowie - Kamieniołomy Liban, Lasek Wolski, Nowy Wiśnicz

2018-10-30
Plener w Krakowie - Lasek Wolski
Wybór odpowiedniego miejsca na plener wcale nie jest łatwy – najlepiej gdyby było związane z hobby czy preferencjami pary młodej i w którym będzie się czuła ona naturalnie i swobodnie co wpłynie na końcowy efekt zdjęć. Warto poświęcić chwilę na stworzenie mapy miejsc plenerowych i skorelowanie ich z odpowiednimi godzinami nasłonecznienia, dzięki czemu nasze zdjęcia zyskają zupełnie inny wymiar. Kraków jest miastem, które oferuje wiele mało opatrzonych i łatwo dostępnych miejsc, które wyjdą niezwykle plastycznie a wręcz magicznie i zjawiskowo na zdjęciach plenerowych.

Opracowanie
Fotograf Krzysztof Kraków

Sesja ślubna - Kamieniołomy Liban i Kopiec Krakusa

Niezwykle malownicze miejsca położone na Podgórzu jednej z dzielnic Krakowa. Świetne miejsce na plener o każdej porze roku. Kopiec Kraka oferuje piękne widoki na panoramę Krakowa, także centrum oraz łagodne zielone przestrzenie. Z kolei kamieniołom pozwala na fotografowanie w szerszej perspektywie z ujęciem drzew – szczególnie kolorowo wyglądają jesienią a także malownicze skały i ukryte w nich pozostałości scenografii z filmu Lista Schindlera. Warto odwiedzić to miejsce przed zachodem słońca, kiedy można uzyskać najlepsze warunki świetlne.

Kamieniołomy Liban i Kopiec Krakowski

Kamieniołomy Liban i Kopiec Krakowski

Kamieniołomy Liban i Kopiec Krakowski

 

 

Lasek Wolski - ciekawe miejsce plenerowe

Obszar leśny z licznymi polankami położony w dzielnicy Zwierzyniec w Krakowie w sąsiedztwie krakowskiego ZOO i Kopca Piłsudskiego. Kolejne ciekawe miejsce na mapie plenerowych miejsc Krakowa. Duża ilość drzew i polan oferuje wiele planów zdjęciowych szczególnie o poranku, kiedy można uchwycić promienie słoneczne przebijające się przez liście. Różnorodnie oświetlona zieleń jest doskonałym tłem a wąskie alejki i leżące pnie drzew ciekawym dopełnieniem kadru. Kopiec Piłsudskiego oferuje ładne widoki na Kraków, szczególnie w godzinach popołudniowych, kiedy światło staje się już delikatne.

Lasek Wolski

Lasek Wolski

Lasek Wolski

 

Zdjęcia na Zamku Nowy Wiśnicz

Zamek pochodzący z okresu XIV wieku położony niecałą godzinę jazdy od Krakowa, w powiecie bocheńskim. Niezwykle malowniczo położony zamek utrzymany w bardzo dobrym stanie i dostępny za niewielką opłatą. Oferuje możliwość wykonania sesji zdjęciowej zarówno wewnątrz jak i na murach i dziedzińcu. Dookoła zamku znajduje się las i park, w którym także można wykonać wiele ciekawych zdjęć. W trakcie sesji można wykorzystać zarówno bryłę zamku jak i jego wnętrza. Natomiast w weekendy odbywają się festyny i można spotkać rekonstruktorów historycznych, a przy odrobinie szczęścia i uroku można poprosić o użyczenie akcesoriów w postaci szabli lub łuku, co niewątpliwie uatrakcyjni zdjęcia :)

Zamek Nowy Wiśnicz

Zamek Nowy Wiśnicz

Zamek Nowy Wiśnicz

 

Opracowanie
Fotograf Krzysztof Kraków

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 5 / 5 , głosów: 5
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems