Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Plener w Zamościu - Park Zamojski, Podcienia, Mostki zakochanych

2019-01-17
Sesja plenerowa w Zamościu
Zamość - miasto wielu kultur, Perła renesansu, Padwa północy, miasto idealne. Wiele określeń dla jednego miasta. XV wieczna twierdza zaprojektowana na wzór północnych Włoch, w której czasami jest wrażenie  że czas się zatrzymał. Zaprojektowane na kształt człowieka głową jest pałac, ulica Grodzka kręgosłupem biegnącym przez całe stare miasto, Akademia Zamojska i kolegiata są płucami, zaś serce to ratusz górujący nad miastem, bastiony są rękami i nogami. Zamość wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO obok Rzymu czy Neapolu. Przepiękne podwórka na których można swobodnie zrobić 1000 i 1 sesję, Park miejski ze sztucznym jeziorem, niesamowite mostki zakochanych czy też unikalne podsienia. Każdy kto przyjedzie do Zamościa zakocha się w nim bez pamięci.

Opracowanie
Fotograf Bartłomiej Zamość

Zdjęcia ślubne w Parku Zamojskim

Zamość Padwa Północy, piękne miasto na Roztoczu w niedalekiej odległości od wschodniej granicy. W obrębie całego miasta można natknąć się na wiele pięknych okoliczności przyrody wśród których można zrobić piękny i niezapomniany plener ślubny. Jednym z najpiękniejszych jest na pewno Park Miejski. Duży obszar ze sztucznym jeziorem i kaczkami, zabytkami architektonicznymi i fontannami. Co najciekawsze ok godz. 17 w czasie tzw. Złotej godziny jest to mekka dla fotografów. Cudowne alejki okryte baldachimem drzew, urocze drewniane i metalowe mostki. Czy można chcieć czegoś więcej? Sesje można zrobić zarówno w lecie jak i na jesień. Zimą spuszczana jest woda z jeziora, ale generalnie każda pora roku jest odpowiednia.

Zdjęcia ślubne w Parku Zamojskim 1

Zdjęcia ślubne w Parku Zamojskim 2

Podcienia w Zamościu - sesja plenerowa

Zamość zbudowany został w okresie Renesansu przez włoskiego mistrza Bernardo Morando. Projektując go blisko 500 lat temu włoski architekt zaplanował jego wygląd na wzór północnych Włoch. Pełno tutaj ryneczków oraz właśnie podcieni które wiodą do wszelakiej maści sklepów, winiarni i zakładów rzemieślniczych. Od tych podcieni Zamość nosi nazwę Miasta Arkad.
Samo przebywanie w tym miejscu pozwala poczuć klimat dawnych czasów. Najlepszą propozycją jest wejść do każdej kamienicy oraz na jej podwórek i odkrycie co pięknego w sobie kryje. Wrażenia  obfitujące w mnóstwo niezapomnianych zdjęć podczas sesji.

Podcienia w Zamościu 1

Podcienia w Zamościu 2

Mostki zakochanych - romantyczna propozycja na sesję

Powstałe kilkanaście lat temu dwa mostki na skraju Starego Miasta kiedyś w miejscu zwanym Małpim Gajem w pobliżu Końca Świata. Bardzo romantyczne miejsce, szczególnie wieczorem gdy podświetlone mury dodają miejscu uroku. Zdjęcia w momencie zachodu słońca pozwalają zakończyć w pięknym stylu plener ślubny. Natomiast kłódki zapinane na moście przez kochające się pary pozwolą wczuć się w piękny moment.

Mostki zakochanych 1

Mostki zakochanych 2

Opracowanie
Fotograf Bartłomiej Zamość

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 5 / 5 , głosów: 5
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems