Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Park Pawłowicki, Las Zakrzowski, Park Południowy - pomysły na plener we Wrocławiu

2018-12-04
Plener we Wrocławiu
Wrocław jako obiekt fotografii kojarzony bywa z klimatycznym Ostrowem Tumskim, zabytkową zabudową Rynku, mostami oraz … turystami i spacerowiczami w tych miejscach. Z fotografii ślubnej emanować powinna Wasza intymność i emocje, zaś ze strony fotografa istotne jest by dać szansę dojść do głosu artystycznej wrażliwości. Dlatego też poznając mało uczęszczane tereny Wrocławia udaje się odnaleźć szczególnie wdzięczne do plenerowych sesji ślubnych okolice, takie jak Park Pawłowicki, Las Zakrzowski oraz Park Południowy. Dzięki stosunkowo małej liczbie osób zwiedzających te miejsca zarówno Wy – Nowożeńcy, jak i fotograf możecie skoncentrować się na tym co dla Was wspólnie najistotniejsze – uwiecznieniu Waszej miłości w jak najpiękniejszym anturażu. Aby uniknąć nerwowych sytuacji oczekiwania na wolny plener oraz zatłoczonych miejsc warto zdecydować się na sesję w opisanych poniżej miejscach, które zapewnią Wam komfort pozowania oraz zagwarantują nietuzinkowe scenerie.

Opracowanie
Fotograf Tomasz Wrocław

Sesja ślubna w Parku Pawłowickim

Park Pawłowicki zlokalizowany jest w północno-wschodniej części Wrocławia, a dojazd do niego jest ułatwiony dzięki bliskości zjazdu z Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, łatwo można też dojechać z Zakrzowa. Wjazd na teren zespołu pałacowo-parkowego, będącego własnością Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, znajduje się od strony ul. Widawskiej, gdzie zlokalizowany jest również parking.  Nie jest to na szczęście tak bardzo oblegane miejsce do sesji fotograficznych, choć na terenie obiektu znajduje się naprawdę wiele ciekawych plenerów. Sercem obiektu jest park, który przylega do XIX-wiecznego neorenesansowego pałacu, będącego przez laty był siedzibą rodu Kornów. Pałac, wraz ze swoimi strzelistymi wieżyczkami znamienicie prezentuje się od strony zachodniej, nie mniej jednak jego wschodnia część, przylegająca do parku zwykle spowita jest magicznym światłem, które wyjątkowo dobrze oddaje uroki portretów pary młodej. Ciekawych kadrów można szukać na kamiennych schodach pałacu, wśród symetrii okien i drzwi przyległego patio, a także bezpośrednio przed pałacem, gdzie wkomponowano bukszpanowe klomby. Schodząc nieco niżej, wśród alejki i drzewa parku warto zatrzymać się przy kilkusetletnich nobliwych dębach, wczytując się w historie zapisane pośród pofałdowanej kory. Wybierając porę popołudniowo-wieczorną na sesję zdjęciową można również skorzystać z promieni słońca, które przedzierając się przez parkowe nasadzenia, tworzą artystyczne pióropusze pomarańczu, czerwieni i purpury. Park Pawłowicki szczególnie polecam jesienią, kiedy wybucha ferią barw zmieniających kolor liści, chociaż kiedy zdecydujecie się go odwiedzić latem, zachwyci z kolei świeżością zieleni, gęganiem dzikich kaczek i wesołymi odbiciami światła w niewielkim jeziorku, które tutaj się znajduje. W pobliżu stawu znajduje się Glorieta, zadaszona, otwarta budowla, gdzie ciekawych kadrów można szukać wśród symetrycznych kolumn i falujących w pobliżu brzozowych gałązek. Ciekawym miejscem na romantyczne fotografie jest położony w pobliżu kamienny mostek z tralkami, gdzie w otoczeniu pradawnych dębów możecie pozwolić sobie na odrobinę czułości, a ta z pewnością nie umknie uwadze Waszego fotografa.

Sesja ślubna w Parku Pawłowickim 1

Sesja ślubna w Parku Pawłowickim 2

Sesja ślubna w Parku Pawłowickim 3

Sesja ślubna w Parku Pawłowickim 4

Sesja ślubna w Parku Pawłowickim 5

Sesja ślubna w Parku Pawłowickim 6

 

Plener w Lesie Zakrzowskim

Kiedy zapragniecie nieco więcej kadrów w scenerii matki natury, dosłownie w  kilka minut jazdy z Parku Pawłowickiego można dotrzeć do Lasu Zakrzowskiego. Niekoniecznie  trzeba jechać kilkadziesiąt kilometrów za miasto, ponieważ wszystkie leśne atrybuty można znaleźć  praktycznie na wyciągnięcie ręki. Szumiące drzewa, pachnące igliwiem, gdzie odcienie brązów komponują się z paletą zieleni, pod butem trzaśnie szyszka, dzięcioł zastuka gdzieś w ukryciu, a jeśli będziecie mieli więcej szczęścia, z korony drzew będzie Was podglądać radosna wiewiórka. Można się na chwilę zatrzymać  w czułych objęciach, spojrzeć na przepływające chmury, a gdy dopadnie Was pragnienie, na naturalnym stole z powalonego drzewa rozłożyć smakołyki z piknikowego kosza.

Plener w Lesie Zakrzowskim 1

Plener w Lesie Zakrzowskim 2

Plener w Lesie Zakrzowskim 3

Plener w Lesie Zakrzowskim 4

Zdjęcia ślubne w Parku Południowym

Kiedy preferujecie południową część Wrocławia na fotograficzną sesję, chciałbym Was zaprosić do Parku Południowego. To piękne miejsce, które co prawda otoczone jest miejską zabudową, ale w środku uroczy Was swoją ciszą i spokojem. Nie trudno tutaj o romantyczne kadry w scenerii parkowych alejek, zacisznych ławeczek, czy nad jeziorkiem pośrodku parku, gdzie przy fontannie od waszych pocałunków będą śmiać się wesołe kaczki. Kiedy przybędziecie tutaj latem doświadczycie orzeźwiającego chłodu, kiedy zawitacie tutaj jesienią, kobierce różnokolorowych liści będą padać Wam do stóp. Przechadzając się po parku można odnaleźć wiele ciekawych miejsc na piękne portrety, jak również okazję do zadumy nad Waszym głębokim uczuciem i gorących wspomnień.

Zdjęcia ślubne w Parku Południowym 1

Zdjęcia ślubne w Parku Południowym 2

Zdjęcia ślubne w Parku Południowym 3

 

Opracowanie
Fotograf Tomasz Wrocław

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 4 / 5 , głosów: 6
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems