Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Na czym polega laserowe odmładzanie skóry?

2020-01-20
Laser wielu kobietom kojarzy się przede wszystkim z urządzeniem do epilacji albo poważnych, inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Natomiast coraz częściej laser wykorzystywany jest do działań kosmetycznych, nieinwazyjnych albo o niskim stopniu inwazyjności. Przede wszystkim wykorzystuje się go do usuwania blizn, zmarszczek i bruzd na skórze.
  1. Laserowe odmładzanie skóry - co to?

  2. Jak przebiega zabieg?

Laserowe odmładzanie skóry - co to?

Laserowe odmładzanie skóry to sposób na precyzyjne, celowane usuwanie zmian powierzchniowych na skórze. Zabieg ten stosuje się jako część bardziej rozbudowanego procesu odnowy skóry i medycyny estetycznej. Można go także wykonać niezależnie od innych zabiegów. Jego celem jest doprowadzenie do stymulacji budowy nowych komórek skóry, które powstają w trakcie procesu gojenia skóry po zabiegu i w efekcie nadają jej młody i piękny wygląd. Więcej o samym zabiegu możesz przeczytać tutaj: https://drparadowska.pl/zabiegi/laserowe-odmladzanie/. Koniecznie należy zapoznać się również zapoznać z listą przeciwskazań do zabiegu, natomiast przed nim zawsze przewidziana jest konsultacja, podczas której ustala się, czy jest to właściwy sposób leczenia dla danej pacjentki.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg najczęściej przeprowadza lekarz dermatolog, specjalista z zakresu medycyny estetycznej, a nawet chirurg plastyk. Jest to zabieg, którego przeprowadzenie wymaga fachowej wiedzy, przeszkolenia i doświadczenia, dlatego warto wykonywać go w sprawdzonych gabinetach (np. https://drparadowska.pl/). Tego typu zabiegu nie powinna przeprowadzać kosmetyczna, a doświadczony lekarz. Laserowe odmładzanie skóry jest zabiegiem ambulatoryjnym, nie wymaga hospitalizacji, a pacjenta po jego wykonaniu może opuścić gabinet. W części przypadków lekarze stosują znieczulenie miejscowe, szczególnie jeśli zabieg wykonywany jest w okolicach bardziej wrażliwej części ciała. Czasami konieczne jest znieczulenie ogólne: w przypadku dużego obszaru działań. Standardowy zabieg trwa do 25-45 minut, zabieg na całą twarz może jednak zająć około 2 godzin. Po leczeniu pacjent jest opatrywany i 4-5 razy dzienni musi oczyszczać leczone miejsce, a następnie je natłuszczać odpowiednim preparatem. Czas gojenia trwa około 10-21 dni, lekkie zaczerwienienie może utrzymywać się do 2-3 miesięcy.

Efekt zabiegu to widocznie odmłodzona, napięta i promienna cera. Skóra jest rozjaśniona. W związku z tym bardzo ważne jest, aby przez okres 2-3 miesięcy po zabiegu zawsze używać silnych filtrów przeciwsłonecznych, także w okresie zimowym. Koniecznie należy również dbać o właściwe nawilżenie skóry.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems