Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Miejsca plenerowe w okolicy Radomia

2018-11-21
Sesje plenerowe w okolicach Radomia
Radom jest miastem kazimierzowskim o pięknej historii. W latach 1481 -1483 w Radomiu przebywał królewicz Kazimierz, który stał się regentem na czas nieobecności Kazimierza Jagiellończyka. W roku 1505 podpisano Konstytucję „Nihil Nivi”. Do plenerów ślubnych idealnie nadaje się stylowa architektura kamienic, będąca lustrzanym odbiciem Warszawy z XIX wieku. Doskonałe ujęcia można wykonać na murach starej części kazimierzowskiej, które pobudzają wyobraźnię ukazując kontrast starych pozostałości z pięknem młodej pary.

Opracowanie
Fotograf Krzysztof Radom

Do niebanalnych ujęć można wykorzystać pozostałości po licznych fabrykach z dwudziestolecia międzywojennego. Innymi słowy jest to miejsce idealne na wykonanie sesji w stylu industrialnym. Pary, które szukają czegoś innego, szukające połączenia stylu i elegancji, a ceniące kontakt z naturą zapraszam na sesję portretową do Iłży, Szydłowca oraz Chlewisk.


Ruiny zamku w Iłży – plener o każdej porze roku.

Niespełna 30 minut drogi od Radomia położone są ruiny gotycko-renesansowego zamku biskupów krakowskich w Iłży, które o każdej porze roku prezentują się wyśmienicie. Świetne ujęcia można wykonać na pozostałościach muru obronnego, za którym rozlega się malowniczy widok na panoramę dzisiejszego miasteczka. Miejsce to może zachwycić także tym, co oferuje przyroda w ciągu całego roku. Wiosną ruiny ozdabione są przeróżnymi odcieniami świeżej i soczystej zieleni, latem toną w ciepłych promieniach zachodzącego słońca, jesienią możemy czerpać z bogactwa kolorów opadających liści, zimą mury zamczyska przykrywa tajemnicza mgiełka szronu. Ruiny zamku udostępniane jest nieodpłatnie w godzinach przewidzianych dla ruchu turystycznego.

Ruiny zamku w Iłży 1

Ruiny zamku w Iłży 2

Ruiny zamku w Iłży 3


Zamek w Szydłowcu – sesja dla leniuchów.

Inną lokalizacją dla plenerów ślubnych jest zamek renesansowo-gotycki w Szydłowcu. Jest to dawna rezydencja Szydłowieckich i Radziwiłłów oraz księżnej Anny Sapieżyny. Miejsce szczególnie atrakcyjne dla osób, które nie lubią długich wędrówek, w celu wykonania niezapomnianych zdjęć na tle krajobrazów. Najczęściej wybieranym miejscem jest podzamcze z widokiem na fosę. Doskonale w tle niebanalnych ujęć prezentuje się architektura zamku. Ładne kompozycje można stworzyć wykorzystując pobliski park. Wnętrze zamku dostępne jest za wcześniejszym uzgodnieniem z kustoszem. Mały spacer można sobie zafundować udając się na rynek położony kilka kroków od zamku, by wykonać kolejne atrakcyjne ujęcia.

Zamek w Szydłowcu 1

Zamek w Szydłowcu 2

Zamek w Szydłowcu 3


Chlewiska – miejsce warte swej ceny.

Kolejnym ciekawym miejscem w pobliżu Radomia są Chlewiska. Miejsce plenerowe znajduje się na terenie byłego majątku Odrowążów. Teren pałacowy udostępniany jest za opłatą - jednak warto. Pary na początku otrzymują mapkę ogrodu z zaznaczonymi atrakcjami. Okolica jest zadbana, dlatego przez cały rok, stwarza możliwości wykonania stylowych zdjęć. W harmonijnym ogrodzie do dyspozycji są  zadbane alejki, altany, pergole oraz stare konary drzew. Szczególnie atrakcyjnie prezentują się kadry z oczkami wodnymi oraz wyspą. U podnóża pałacu znajdują się malownicze schody i wieżyczka, na której niejeden doświadczony fotograf wykona mega odjazdowe zdjęcia. W tylnej części zamku miłośnicy zwierząt umieszczą w kadrze sylwetki koni. Po męczącym plenerze można wypocząć w zamkowym spa, a także zjeść obiad.

Chlewiska 1

Chlewiska 2

Chlewiska 3

Opracowanie
Fotograf Krzysztof Radom

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 4 / 5 , głosów: 6
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems