Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Fryzury ślubne – jak dobrać najlepsze uczesanie?

2018-11-22
Na zdjęciu fryzura kok Panny Młodej z kwiatami
Fryzura to jeden z najważniejszych elementów wizerunku panny młodej, zaraz obok sukienki, czy makijażu. Jak dobrać odpowiednią fryzurę, tak by czuć się komfortowo, a także pięknie prezentować się na zdjęciach?

Pierwszym krokiem do znalezienia idealnej fryzury, jest stworzenie folderu inspiracji. By ułatwić sobie zadanie, możesz wykonać taki folder w formie elektronicznej. Zapisuj w nim wszystkie upięcia ślubne, które zrobiły na Tobie szczególne wrażenie. Na tym etapie nie musisz zastanawiać się nad stylem fryzury ślubnej, jedyne, co robisz to zapisujesz to, co Ci się naprawdę podoba. Dlaczego warto tak zrobić? Bo to znacząco ułatwi wybór ostatecznej fryzury. Gdy już będziesz miała suknię ślubną, jak i wizję motywu przewodniego wesela, to wystarczy, że wrócisz do folderu z fryzurami i znajdziesz tę, która ostatecznie najbardziej pasuje do Twoich oczekiwań.

Fryzura próbna

To bardzo ważny punkt, którego nie możesz pominąć! Wykonanie fryzury ślubnej pozwoli Ci ostatecznie się przekonać, czy dobrze wyglądasz i czujesz się w wybranym uczesaniu. Nie ma nic gorszego, niż wybranie się do fryzjera w dzień ślubu, bez takiej próby generalnej. Która z nas chciałaby źle się czuć na swoim ślubie ze względu na nieudaną fryzurę? Wbrew pozorom taki drobiazg potrafi całkowicie zepsuć radość z zabawy, a to przekłada absolutnie na wszystko – podejście do gości, zdjęcia z uroczystości, czy nawet złe wspomnienia, z dnia, który powinien być tym najpiękniejszym w życiu!

Dopasuj fryzurę do motywu wesela

Przy planowaniu wesela warto zadbać, by wszystko ze sobą współgrało. Począwszy od sali, poprzez muzykę, a skończywszy na stylizacji. Zdecydowanie się na określony motyw wesela, z pewnością ułatwia wybór konkretnych dodatków, kolorów, jak i uczesania. Dzięki temu całe przyjęcie jest spójne i zachwyca obraną stylistyką. Dlatego jeśli zdecydowałaś się na minimalistyczne wesele, to misterne upięcie z dużą ilością ozdób zwyczajnie nie będzie pasowało. Efekt? Coś zacznie zgrzytać.


Fryzury ślubne z krótkich włosów

Fryzura ślubna powinna być elegancka, ale przede wszystkim jej celem jest podkreślanie naturalnej urody panny młodej, jak i wpisywanie się w oprawę ślubną wesela. Krótkie włosy można wystylizować na wiele sposobów! Krótkie kosmyki mogą zostać pokręcone, wyprostowane, zaczesane do tyłu, a także ozdobione ślubnymi akcesoriami do włosów. Opaski nadadzą całości uroku Audrey Hepburn, a wszelkie woalki mocowane na eleganckiej spince staną się  oryginalnym zamiennikiem dla welonu.

Fryzury ślubne z długich włosów

Z długich włosów można wyczarować ogrom upięć ślubnych. Koki, romantyczne upięcia, fryzury ślubne rozpuszczone i wiele, wiele innych. Z pewnością dłuższe włosy pozwalają na wiele więcej możliwości stylizacji, niż te krótkie. W ostatnich sezonach bardzo popularną fryzurą z długich włosów są fryzury ślubne z wiankiem. Te wpisują się doskonale w trend delikatnej kobiecości i boho, który coraz chętniej wybierany jest przez współczesne panny młode.  Wiele panien młodych wybiera rozpuszczone włosy, zamiast misternych upięć. Idealne loki i minimalistyczny welon, to styl, który coraz częściej będziemy widzieć na ślubach. W końcu przepych już był, a trendy wyraźnie wskazują na klasykę, minimalizm i subtelny romantyzm.


Fryzura ślubna – wybierz tę, w której czujesz się dobrze!

Zdecyduj się na fryzurę, która pasuje do Twojego typu urody, oprawy wesela i co najważniejsze – taką, w której czujesz się naprawdę dobrze. Nie wybieraj spektakularnej fryzury, która Cię przytłoczy i sprawi, że jedyne o czym będziesz myślała, to czy dalej prezentujesz się dobrze. Zadbaj o to, by czuć się swobodnie. Wtedy będziesz się świetnie bawić, a przy okazji także świetnie wyjdziesz na wszystkich zdjęciach.

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 5 / 5 , głosów: 5
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems