Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:
‹  lista aktualności

Fotograf ślubny Lublin - koszty

2015-03-16
Lublin jako największe miasto regionu, regularnie przyciąga do siebie nowych mieszkańców, którzy niejednokrotnie właśnie tam znajdują miłość na całe życie. Wszystkim mieszkańcom Lublina planującym wesele, a także poszukującym fotografa ślubnego postanowiliśmy przyjść z pomocą i przybliżyć ceny usług fotograficznych w tym mieście.

Aby poszukiwania fotografa ślubnego nie były przykrym obowiązkiem, a przyjemnością zapraszamy do wizyty w serwisie fotograf-wesele.pl. Na stronie po uprzednim podaniu lokalizacji wyświetli się pełna lista ofert z danego miasta. Bez konieczności wchodzenia w szczegółowy profil fotografa można zobaczyć wysokość oczekiwanego przez niego wynagrodzenia za pracę, polecenia otrzymane od klientów oraz niewielkie portfolio. Te wszystkie elementy w połączeniu z jednolitym wyglądem profili znacznie ułatwiają poszukiwania i pozwalają zaoszczędzić sporo czasu, tak cennego podczas organizacji ślubu.

Lublin - opcje portalu fotograf-wesele.pl

Dostępne funkcje w serwisie fotograf-wesele.pl


Od czego zależy finalny koszt wynajęcia fotografa ślubnego w Lublinie?

Cena, którą podaje fotograf za wykonanie zlecenia w największym stopniu zależy od sprzętu, którego używa do zrealizowania usługi oraz doświadczenia zebranego podczas obsługi wesel. O ile klasa sprzętu przekłada się na jakość zdjęć to doświadczenie nie zawsze. Przeglądając oferty często można znaleźć osobę stawiającą pierwsze kroki w branży, która brak praktyki nadrabia talentem i przez to jej wynajęcie jest tańsze od kogoś pracującego w branży od wielu lat. Oczywiście na cenę składa się też m.in. transport czy dodatkowe elementy jak albumy, nośniki na zdjęcia, czy inne usługi. 

Lublin - para młoda w wiejskiej scenerii

autor: Jacek, Lublin


Jakie koszta generuje praca fotografa?

Badając cennik zdjęć ślubnych, nie można zapominać, że fachowiec ponosi także szereg kosztów, które muszą zostać przez niego odliczone od otrzymanej kwoty za wykonanie zlecenia. Ich główną cześcią są opłaty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, czyli podatki i składki ZUS. Pozostałe wydatki z jakimi musi liczyć się fotograf to transport, amortyzacja sprzętu, albumy, nośniki, a także licencja za programy graficzne do retuszu zdjęć. Kolejną kwestią jest czas poświęcony przyszłej młodej parze na ustalenia szczegółów wykonania usługi, co zwykle zajmuje od kilku do kilkunastu godzin. Jak widać tylko część z opłaconej przez klienta sumy trafia bezpośrednio do kieszeni usługodawcy. 

Lublin - para młoda w scenerii

autor: Grzegorz, Lublin


Dlaczego umowa z fotografem jest ważna?

Klient, który decyduje się na wydanie większej ilości pieniędzy powinien zabezpieczyć swój interesy odpowiednią umową. Nie inaczej powinno być w przypadku usług fotografii ślubnej. Należy zaznaczyć, że spisanie stosownego dokumentu powinno być w interesie zarówno przyszłej pary młodej jak i wykonawcy zlecenia, ponieważ zabezpiecza on interesy obu stron. Obowiązkowymi elementami umowy są dane fotografa, narzeczonych oraz szczegółowy opis zamówionych usług wraz z ich cenami. Uzgodnienie działania w sytuacjach losowych także będzie dobrym rozwiązaniem. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule: Umowa z fotografem ślubnym

Lublin - para młoda na łące

autor: Rafał, Lublin

 

Przegląd ofert fotografii ślubnej w Lublinie?

Podstawowa usługa ślubna w Lublinie składa się z: 1,5h reportażu z kościoła, 2h z wesela oraz 2h sesji zdjęciowej w plenerze. Nowożeńcy dodatkowo otrzymują wszystkie wykonane zdjęć, w tym 40 wytypowanych i wyretuszowanych na płycie CD lub DVD. Ponadto można oczekiwać dwóch albumów A4 zawierających po 40 fotografii każdy. Dojazd do 30km również zawarty jest w kwocie zlecenia. Koszt mieści się w przedziale między 1700-2500 zł, ale w pojedynczych wypadkach cena może dochodzić do 4000 zł

Lublin - przykładowe oferty standardowe fotografii ślubnej
Zestawienie standardowych ofert zdjęć ślubnych w Lublinie

Propozycje rozszerzone zawierają dodatkowo reportaż z przygotowań do ślubu, błogosławieństwa, ceremonii w kościele i wesela,  jak również sesję zdjęciowa w wybranym przez parę młodą terminie. Fachowcy nie podają dokładnej zawartości pakietu np. w kwestii ilości zdjęć. W celu poznania szczegółów zalecany jest kontakt z konkretnym fotografem. Ceny oscylują w przedziale 1900-2700 zł, ale można znaleźć oferty równe kwocie 4000 zł.  


Lublin - poszerzona oferta fotografii ślubnej

Zestawienie rozszerzonych pakietów fotografii ślubnej w Lublinie.

 

Warto zapoznać się z artykułem: Kamerzysta ślubna Lublin - koszty oraz z bazą kamerzystów ślubnych z Lublina w serwisie filmy-wesele.pl.

 

Podsumowanie

 • Najniższa oferta w Lublinie to wydatek 800 zł, z kolei najdroższa wynosi 4000 zł.

Lublin - zestawienie cen
 

 • Średni cena roboczogodziny w Lublinie to 436 zł w dla oferty podstawowej, której czas realizacji to 5,5h, natomiast cena roboczogodziny pakietu rozszerzonego to 156 zł przy nakładzie 16h pracy.
 • W Lublinie mamy do wyboru aż 413 fotografów, którzy stanowią blisko 15% ogólnej liczby w całym serwisie. Praktycznie każdy z fotografów ma swoje „asy w rękawie“ w postaci dodatkowych usług, jak np. fotobudka, sesja narzeczeńska czy reportaż z pełnego dnia przygotowań. O szczegóły należy pytać bezpośrednio u źródła. Zapraszamy do obejrzenia ofert.

infografika - koszt fotografa ślubnego w Lublinie

 

Koszty fotografów ślubnych w pozostałych miastach: Warszawa, Kraków, Katowice, Wrocław, Kielce, Opole, Częstochowa, Gdańsk, Poznań

 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

  Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

  Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

  ‹  lista aktualności
  Wykonanie: DigiHex Systems