Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Czy warto zainwestować w duży plecak fotograficzny?

2020-11-16
Fotografia to niezwykle pasjonujące hobby, które w krótkim czasie może stać się sposobem na życie. Robienie zdjęć, oprócz umiejętności, wymaga także sprzętu. Choć aparat to absolutna podstawa, w większości przypadków nawet średnio zaawansowani fotografowie korzystają z różnego rodzaju akcesoriów. Aby móc bezpieczne transportować i przechowywać wszystkie elementy zestawu, niezbędny jest plecak lub torba na aparat. Co warto wiedzieć przed ich zakupem?

Lepsza organizacja pracy

Początkujący i doświadczeni fotografowie powinni dbać o swój aparat i akcesoria, zwłaszcza że w wielu przypadkach ich zakup wiązał się z dużym wydatkiem. Obecnie wiele osób wykonuje zlecenia wyjazdowe, podczas których konieczne jest poruszanie się m.in. po trudno dostępnym terenie. W takich sytuacjach duży plecak fotograficzny jest niezbędnym elementem wyposażenia, dzięki któremu fotograf może zabrać ze sobą wszystko to, czego potrzebuje.

Kolejną zaletą plecaka jest lepsza organizacja pracy. Robiąc zdjęcia, np. na eventach sportowych, nie ma czasu na szukanie dodatkowych baterii, filtrów lub obiektywów. Dzięki plecakowi można skrupulatnie zaplanować całą pracę i w razie potrzeby błyskawicznie sięgnąć po niezbędne akcesorium.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Torba na lustrzankę, w zależności od potrzeb, może mieć różne rozmiary, jednak należy pamiętać, że w wielu przypadkach wyposażenie początkującego fotografa z biegiem czasu się powiększa. Z tego powodu warto wybierać nieco większe modele.

Renomowani producenci oferują torby i plecaki na aparat charakteryzujące się podwyższoną odpornością na wodę. Niestety urządzenia elektroniczne są bardzo podatne na wilgoć, dlatego w trakcie transportu i przechowywania należy je odpowiednio zabezpieczyć. Torba na aparat powinna być również odpowiednio wykonana. Oprócz wysokiej klasy wytrzymałych materiałów, wszystkie połączenia muszą być dodatkowo wzmocnione. Wielu producentów stosuje także specjalne wypełnienia, które chronią zawartość przed wibracjami i wstrząsami. Takie rozwiązanie minimalizuje ewentualne szkody, które mogą powstać w trakcie upadku torby lub plecaka.

Czym jeszcze powinna wyróżniać się torba na lustrzankę?

W trakcie wyboru konkretnego modelu, warto zwrócić uwagę na liczbę przegródek, a także na możliwość ich modyfikacji. Jest to bardzo ważne, ponieważ każdy fotograf używa innego sprzętu, a indywidualna zmiana wielkości i liczby kieszeni jest bardzo praktyczna.

Od kilku lat systematycznie rośnie popularność dronów, zarówno wśród filmowców, jak i fotografów. Choć bezzałogowe statki powietrzne są coraz mniejsze, to razem z akcesoriami w postaci ładowarki i dodatkowymi akumulatorami zajmują sporo miejsca. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby duży plecak fotograficzny zmieścił drona, a nawet dwa. Wystarczy dokładnie przeczytać opis konkretnego modelu i sprawdzić czy dany plecak jest przeznaczony do transportowania tego typu urządzeń.

Gdzie warto szukać toreb i plecaków fotograficznych?

Sklep GearPro ma w swojej ofercie plecaki i torby na aparaty wyłącznie renomowanych producentów z wieloletnim doświadczeniem w branży akcesoriów fotograficznych. Szeroki wybór modeli sprawia, że każdy miłośnik fotografii z pewnością znajdzie torbę lub plecak dostosowany do swoich wymagań i sposobu pracy.

W opisywanym sklepie można znaleźć m.in. wersje, do produkcji których użyto naturalnej skóry lub materiałów syntetycznych. Wszystkie egzemplarze są dokładnie opisane, dzięki czemu każdy może dokładnie przeanalizować czy konkretny plecak lub torba na aparat będzie dla niego odpowiednia. Jest to szczególnie ważne, ponieważ ten element wyposażenia nie jest zbyt często zmieniany. Co za tym idzie, im więcej czasu poświęci się na research, tym mniejsze ryzyko wybrania nieodpowiedniego modelu.

Niektóre egzemplarze, oprócz miejsca na lustrzankę, akcesoria fotograficzne i drona, są wyposażone w specjalną przegrodę na gimbal. Systemy stabilizacji odgrywają bardzo istotną rolę nie tylko podczas filmowania, ale również fotografowania. Dzięki nim, nawet w przypadku dużego przybliżenia, mamy pewność, że zdjęcia nie będą poruszone. Sklep GearPro stale poszerza swój asortyment, a co za tym idzie można w nim znaleźć najnowsze plecaki i torby na aparaty.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems