Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Czy da się zarobić na wynajmowaniu fotobudki na imprezy?

2020-10-28
Fotobudka na weselu, imprezie integracyjnej, studniówce, konferencji? W ostatnich latach w branży eventowej zdecydowanie był to hit każdego wydarzenia - zarówno tych prywatnych, jak i organizowanych dla większej publiczności. Jednak czy wynajem fotobudek jest dalej opłacalny?

Fotobudka dla gości weselnych - zabawna atrakcja nie tylko nie tylko na jedną okazję

Trzeba przyznać, że fotobudka na weselu dalej jest hitem wśród gości. I nie tylko tam! Każdy z nas chce upamiętnić dobrą zabawę, niezależnie od wieku. A wydrukowane zdjęcia można schować do albumu, podzielić się nimi w social mediach lub wyeksponować w ramce. Wynajem fotobudek wymaga jednak dokładnego przemyślenia. Przede wszystkim ważny jest dostęp do wysokiej jakości sprzętu oraz profesjonalizm. Osoby, które pracują w branży ślubnej, a bardziej ogólnie, eventowej, doskonale wiedzą, że dobra organizacja to klucz do sukcesu. Fotobudka dla gości weselnych musi przecież dojechać na miejsce w określonym czasie, razem ze wszystkimi gadżetami i dodatkami. Pozostają także kwestie techniczna - w razie problemów potrzebna jest natychmiastowa reakcja, aby zamówiona atrakcja działała zgodnie z umową. Przed podjęciem decyzji warto więc dokładnie przemyśleć pomysł na biznes, a także sposób, w jaki chciałbyś prowadzić działalność.

Wynajem fotobudek - zakup własnego sprzętu czy franczyza?

Zanim dokonasz własnego zakupu specjalistycznego urządzenia, warto rozważyć wynajem fotobudek na zasadzie współpracy. Franczyza to świetny sposób na rozpoczęcie własnego biznesu - w ten sposób poznasz rynek oraz zapotrzebowanie, zwłaszcza jeśli Twój biznes będzie zorientowany na lokalnego Klienta. Być może zależy Ci na tym, aby usługę tę oferować tylko w okresie wiosenno-letnim, kiedy fotobudka na weselu jest najbardziej rozchwytywana. Ważną kwestią jest także zakup gadżetów, które będą wykorzystywane przez gości podczas robienia zdjęć. Nie należy także zapominać o transporcie. Fotobudka dla gości weselnych, nawet w przypadku mniejszego urządzenia, będzie wymagała przewiezienia autem dostawczym.

Wynajem fotobudek na imprezy z pewnością może okazać się korzystnym biznesem - jednak tak samo jak w przypadku innych inwestycji, należy poznać rynek i różne możliwości rozwoju. W Polsce wyjątkowo cenionym producentem fotobudek oraz luster Selfie Mirror jest marka Air Photobooth. Warto więc sprawdzić ich ofertę, a przede wszystkim skorzystać z wieloletniego doświadczenia w branży eventowej!

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems