Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Bielany, Zakrzówek, Kopiec Kraka - krajobrazy na zdjęcia ślubne

2018-11-05
Winnica
Kraków rozpieszcza Pary Młode mnogością opcji i w zasadzie ograniczonymi tylko wyobraźnią lokalizacjami na plener ślubny. Klasyczne ujęcia w Rynku, Kazimierzu czy Wawelu można urozmaicić nieco mniej typowymi pomysłami, a razie potrzeby łatwo zgrabnie połączyć je w jeden dłuższy plener. Z tych wielu pomysłów wybrałem trzy, które choć łatwo dostępne, dają ogromne możliwości kształtowania charakteru sesji i zapewniają różnorodność kadrów.

Opracowanie
Fotograf Piotr Kraków

Bielany

Malowniczo położone w zakolu Wisły, są popularnym celem spacerowym dla mieszkańców Krakowa. Przycupnięty na górze klasztor Kamedułów, parkowe otoczenie, łąki z pięknym widokiem są idealnym miejscem do relaksujących przechadzek. Dla nas, fotografów, to miejsce ma jeszcze jedną, niezwykle pożądaną atrakcję - winnice z długimi szpalerami krzewów, położone na łagodnym stoku są świetną lokalizacją do wykonania sesji ślubnej. Krzewy wycina się w jesieni, więc sesję najlepiej wykonać późnym latem, kiedy winorośl osiągnie docelową wysokość. Dodatkowym atutem jest aleja dębowa, wytyczone między winnicami i Słońce zachodzące nad Wisłą. Wstęp wymaga uzgodnienia z właścicielem winnicy.

Bielany

Bielany

 

Zakrzówek

Wysokie, urwiste klify, przejrzysta woda, a to wszystko skąpane w promieniach zachodzącego słońca w ścisłym centrum Krakowa? Brzmi jak fantastyka, ale Zakrzówek jest dokładnie takim miejscem, idealnie nadającym się na wykonanie pleneru ślubnego, choć wymagającym nieco odwagi. Sam zbiornik powstał w miejscu dawnego kamieniołomu, w którym wydobywano wapienne skały, o charakterystycznym białym kolorze, które świetnie kontrastują z błękitem nieba i lazurem tafli wody. Różnorodność formacji skalnych, możliwość zejścia nad samą wodę i pobliskie Skałki Twardowskiego dają ogromne możliwości i ułatwiają znalezienie  ciekawych kadrów.

Zakrzówek

Zakrzówek

 

Kopiec Kraka

Kraków można podziwiać z wielu perspektyw, a ta pozwalająca oglądać go z góry jest jedną z najbardziej interesujących, zwłaszcza, gdy tarcza Słońca zachodzi nad samym Starym Miastem. Kopiec Kraka z szeroką, świetnie utrzymaną łąką umożliwiającą wykonanie sesji plenerowej z widokiem na miasto w tle świetnie sprawdza się w roli romantycznej lokalizacji, zarówno w dzień, w trakcie zachodu Słońca, jak i wieczorem, kiedy miasto rozświetlą neony. Łatwo dostępny tylko krótkim spacerkiem od pobliskiego parkingu, stanowi świetną alternatywę dla bardziej znanego, ale mającego ograniczenia Kopca Kościuszki. Klasykiem są też zdjęcia z wykorzystanie rosnącego tam samotnego drzewa, które pozwalają urozmaicić sesję.

Kopiec Kraka

Kopiec Kraka

Kopiec Kraka


Opracowanie
Fotograf Piotr Kraków

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 5 / 5 , głosów: 5
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems