Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Intymna sesja – noc poślubna

2016-05-23
Jest taki rodzaj ślubnej sesji, który budzi spore kontrowersje. To udokumentowanie „nocy poślubnej”, czyli intymna sesja fotograficzna. Co sprawia, że młode pary decydują się na taką opcję i czy warto? Oto kilka przydatnych informacji, które powinien znać każdy, zanim zdecyduje się zaproszenie fotografa ślubnego „do sypialni”.

W czasach, kiedy sesje ślubne stały się powszechne, każdy chce czymś się wyróżnić i zapewnić sobie absolutnie wyjątkową pamiątkę ślubu. Sesja plenerowa jest stałym elementem pracy fotografa, ale niektóre pary życzą sobie czegoś więcej i decydują się na reportaż z „nocy poślubnej”. Taka sesja budzi sporo emocji i kontrowersji, dlatego warto rozwiać wątpliwości i obalić mity.


Intymna sesja ślubna

Czym jest sesja z nocy poślubnej? Wbrew pozorom wcale nie jest to rozbierana sesja i nie ma nic wspólnego z pornografią. Choć zakłada w jakimś sensie nagość, to nie jest ona obowiązkowa, a wszystko zaplanowane jest w sposób, aby zbyt wiele nie zdradzić. W takiej sesji liczy się przede wszystkim atmosfera. Powinna być przesycona erotyką, a to zakłada czar, magię i tajemnicę. Stawia się tutaj na emocje, a zdjęcia powinny być niedopowiedziane, mistyczne, a przy tym stylowe. Pozy wybierane dla takiej sesji obejmują zwykle dotyk i pocałunki, ale można ograniczyć się po prostu do płomiennych spojrzeń. Dobrze wykonana intymna sesja ślubna to kwintesencja smaku i stylu, pamiątka, którą nie dzielimy się ze wszystkimi, ale która zostaje tylko dla najbliższych nam osób. To świetny sposób, aby wyjść ze strefy komfortu i rozpocząć swoje małżeństwo w sposób szalony i magiczny.

O intymną sesję ślubną warto zapytać fotografa na pierwszym spotkaniu. O co jeszcze?

para młoda w słabym świetle na sesji ślubnej

Autor: Karol - fotograf ślubny z Gdańska


Jak wygląda sesja w noc poślubną?

W przeciwieństwie do tego, co sugeruje nazwa, sesja wcale nie odbywa się w noc poślubną ani zaraz po weselu. Para byłaby bardzo zmęczona, a więc zdjęcia nie mogłyby wyjść dobrze. Lepiej przeznaczyć na intymną sesję czas na tydzień, a nawet 2 po weselu, bo jest ona bardzo zajmująca i czasochłonna. Same zdjęcia zajmują zwykle około 3 godzin, ale trzeba się przedtem przygotować, a w trakcie często zmieniać pozy i aranżację miejsca, co jest bardzo czasochłonne. Specjaliści zwykle proszą o zarezerwowanie sobie 5 – 6 godzin. Fotograf zwykle pojawia się na sesji ze swoim asystentem, często poleca też zatrudnić wizażystkę, która zrobi makijaż przed sesją. Najważniejszym elementem takiej sesji jest atmosfera – fotograf powinien wiedzieć, jak ją stworzyć, aby para nie miała tremy i mogła cieszyć się wspólnym pozowaniem.

Jaki efekty zastosować, aby zdjęcia ślubne były lepsze? Sprawdź!

Intymna sesja ślubna na plaży

Autor: Marcin - fotograf ślubny z Rumi


Miejsce dla intymnej sesji ślubnej

Taką sesję ślubną najlepiej zrobić oczywiście w… sypialni. Jednak raczej nie powinniśmy decydować się na własną, a wybrać coś bardziej odpowiedniego, zwłaszcza jeśli marzymy o sesji w stylu glamour, a więc przesyconej erotyzmem w bardzo luksusowym wydaniu. Najlepiej nada się tutaj sypialnia drogiego hotelu, a nawet dworku, czy pałacu. Taką sesję świetnie można zrealizować na wyjeździe np. na weekend albo nawet podczas podróży poślubnej. Inną opcją jest realizacja sesji w studio fotograficznym, co jest polecane, jeśli zależy nam na zdjęciach w stylu aktu, bo to pozwala na lepszą grę światłem. Zdarza się też, że pary decydują się na intymny plener, tu świetnie sprawdzi się np. zamknięta plaża nocą, choć ta opcja jest raczej dla ludzi o mocnych nerwach.

Warto też odpowiednio przygotować miejsce, starając się o odpowiednie gadżety. Pomyślmy, jakie ubrania chcemy wykorzystać. Czy będą to ślubne stroje, czy może elegancka bielizna? Dobrze jest też zatroszczyć się o przygotowanie odpowiedniego nastroju dzięki wykorzystaniu świeczek i kadzidełek. Można też wyjść z sypialni i zorganizować kąpiel w wannie pełnej piany.

Sprawdź także nasze pomysły na plener ślubny!

Para na nocnej sesji ślubnej na łonie natury

Autor: Robert - fotograf ślubny z Kalisza


Czy robić intymną sesję ślubną?

Czy pary powinny decydować się na taki krok? Zdecydowanie jest to bardzo interesujący pomysł i jeśli rzeczywiście tego chcemy, to może mieć to dobre skutki nie tylko w postaci zdjęć, ale także zacieśnienia więzi z małżonkiem. To okazja do zrobienia wspólnie czegoś nietypowego, co często pozwala spojrzeć na siebie z innej perspektywy i podgrzać atmosferę w sypialni. Przeglądanie własnych zdjęć, które wyglądają jak z cudownego magazynu, daje nam więcej pewności siebie i sprawia, że na pewno poczujemy się pewniej, będąc nago. Taka sesja ma więc nie tylko aspekty estetyczne, ale też psychologiczne i na pewno będzie uznana przez pary za „strzał w dziesiątkę”.

A może podarować intymną sesję ślubną w prezencie? Sprawdź!

Piękna panna młoda na sesji ślubnej

Autor: Marcin - fotograf ślubny z Gorzowa Wielkopolskiego


Tak dla intymnej sesji ślubnej! Na co zwrócić uwagę?

Skoro już zdecydowaliśmy się na taką sesję, warto pamiętać, że jest ona nietypowa, dlatego trzeba zwrócić większą uwagę na pewne elementy. Po pierwsze, fotograf ślubny musi być idealnie do tej sesji dobrany. Większość specjalistów, którzy chwalą się taką usługą, sprawdza się w niej bardzo marnie, a zdjęcia zamiast stylowych, są kiczowate. Dlatego nie bójmy się zatrudnić specjalnego fotografa tylko dla tej sesji, osobę, która specjalizuje się właśnie w zdjęciach glamour. Poza tym pamiętajmy, że sesja zajmuje dużo czasu i jest bardzo męcząca, także psychicznie, powinniśmy się na to przygotować. Warto przyjść na nią wypoczętym i w dobrym nastroju, bo to da gwarancję, że zdjęcia będą doskonałe!

Panna młoda w cukierkach - sesja ślubna

Autor: Dariusz - fotograf ślubny z Warszawy

Jeśli zastosujemy się do tych rad, efekt sesji na pewno pozytywnie nas zaskoczy i długo będziemy wspominać ten moment, zachwycając się naszą odwagą i otwartością. To, komu pokażemy zdjęcia, to nasza decyzja, ale nawet jeśli nigdy nie wyjdą one poza grono małżonkowie-fotograf, to i tak warto się na nie zdecydować!


Jak znaleźć fotografa od intymnych sesji ślubnych?

Zdjęcia ze ślubów – Katowice
Fotograf ślubny – Kielce
Fotografowanie ślubów – Łódź

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 4 / 5 , głosów: 6
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems