Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Sesja ślubna w Łodzi - Park Źródliska i Grotniki

2018-12-06
Plener w Łodzi
Kiedy myślimy o Łodzi, pierwsze co przychodzi na myśl to czerwona cegła i pofabryczne budynki. Samo narzuca się, żeby państwa młodych skąpać w łódzkim industrialnym klimacie. Co zatem ma zrobić fotograf, jeśli młoda para wymarzyła sobie romantyczne zdjęcia na łonie natury? Planować dalekie wojaże, byle tylko uciec od Łodzi? Nigdy w życiu! Przecież Łódź obfituje w pełne zieleni i natury miejsca, w które aż warto zaprosić młodą parę na jej sesję ślubną. Miejsca, gdzie spokój i harmonia przyrody oraz migotliwe światło słoneczne doskonale podkreślą miłość panującą między dwojgiem zakochanych, a nienachalna mała architektura posłuży jako fotograficzny rekwizyt i uczyni stresujące pozowanie – łatwiejszym. Jednymi z takich miejsc, w których nie trzeba pozować, a wystarczy być i dobrze się bawić są zabytkowy Park Źródliska w centrum Łodzi i, położone w niewielkim oddaleniu od miasta, letnisko Grotniki.

Opracowanie
Fotograf Paulina Łódź

Plener ślubny w Parku Źródliska

Najstarszy łódzki park – Park Źródliska składa się z dwóch części. Na terenie Źródliska I można poszukiwać najlepszych ujęć, krążąc po urokliwych alejkach, próbując zaprzyjaźnić się z ptactwem wodnym pływającym po stawie, chowając się w zwisających gałęziach wierzby, a nawet tańcząc w białej altanie, ku uciesze spacerowiczów. Jeśli pogoda nie dopisze – w znajdującej się tam palmiarni młoda para pozując do zdjęć na pewno nie zmarznie, a tropikalna roślinność doda szczyptę egzotyki do ich ślubnego pleneru. Park Źródliska II jest dzikszy, mniej uporządkowany, co spodoba się parom, które szukają nieuporządkowanej natury.

Plener ślubny w Parku Źródliska 1

Plener ślubny w Parku Źródliska 2

Plener ślubny w Parku Źródliska 3

Plener ślubny w Parku Źródliska 4

Plener ślubny w Parku Źródliska 5

Plener ślubny w Parku Źródliska 6

Plener ślubny w Parku Źródliska 7

Plener ślubny w Parku Źródliska 8

Zdjęcia ślubne w Grotnikach

Grotniki, położone już poza granicami miasta to piękny las, raczący fotografa tajemniczym, migotliwym światłem, filtrowanym przez liście. To także rzeka Linda, na której stworzono duży staw, otoczony lasem. W innym miejscu na Lindzie znajduje się niewielki zalew z plażą, dający pole do popisu kreatywnemu fotografowi (malowniczy pomost, łódka – czego chcieć więcej?). Podczas drogi powrotnej do Łodzi warto zatrzymać się wśród pól i tam, przy zachodzącym słońcu uwiecznić młodą parę, dopełniając tym plener zdjęciowy.

Zdjęcia ślubne w Grotnikach 1

Zdjęcia ślubne w Grotnikach 2

Zdjęcia ślubne w Grotnikach 3

Zdjęcia ślubne w Grotnikach 4

Zdjęcia ślubne w Grotnikach 5

Zdjęcia ślubne w Grotnikach 6
 

Opracowanie
Fotograf Paulina Łódź

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 4 / 5 , głosów: 6
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems