Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Złoto, światło i romantyzm. Modne dekoracje ślubne

2019-05-14
Na zdjęciu dekoracja stołu weselnego
Data ślubu już zaplanowana, sala zarezerwowana, a w najbliższych miesiącach czeka na Ciebie decyzja o dekoracjach ślubnych? Sprawdź modny styl, który z pewnością zachwyci gości.

Trendy i inspiracje ślubne

Choć wydawałoby się, że zmieniają się one, jak w kalejdoskopie, to jednak wiele ślubnych trendów powraca, co roku w lekko odnowionych odsłonach. Tak jest z niezwykle popularnym motywem boho, klasycznym, czy minimalizmem. Te od kilku lat coraz częściej wybierane są przez przyszłe małżeństwa i nie wydaje się, by to miało się zmienić. Wprost przeciwnie!

A czy może być coś bardziej pasującego niż wesele w stylu romantycznym? Takim, który nawiązuje do miłości i radości płynącej z tego wyjątkowego dnia? Nie wydaje nam się.

Złote dekoracje ślubne

Także i kolory przewodnie, które dominują na weselach ciągle się zmieniają. Parę lat temu triumfy świecił odcień Tifanny Blue, niegdyś był to fioletowy, różowy, a teraz wraca moda na złote dekoracje ślubne. Te doskonale współgrają z pastelowymi, jak i mocnymi i nasyconymi barwami. Sprawią, że oprawa weselna prezentuje się naprawdę stylowo, a jednocześnie dodają całości iście królewskiego charakteru.
Złote dekoracje ślubne mogą być małym ozdobnikiem i pojawić się np. jako dekoracja stołu na wesele. Do wyboru masz zastawę weselną ze złotymi akcentami, świeczniki, wazony, czy serwetki. Wbrew pozorom nawet takie drobne akcenty kolorystyczne pięknie przełamią inne kolory i sprawią, że będą wyglądały bardziej glamour.

To jednak nie wszystko! Złoto nie musi pojawiać się tylko, jako drobny element wystroju sali, ale jako dominujący akcent kolorystyczny! Taka sala będzie nieco bardziej ekstrawagancka, dlatego w tym przypadku warto postawić na minimalizm i wybrać maksymalnie 2-3 kolory, które będą pojawiać się w dodatkach.

Rustykalne dekoracje ślubne

Połączenie złota z naturalnymi dekoracjami to także świetny wybór. Dekoracje w tym stylu są ciekawym przełamaniem bogactwa. Zestawienie natury z takimi akcentami sprawia, że złoto nie wygląda przesadnie zobowiązująco, jak i nabiera zupełnie nowego charakteru.

Jak zadbać o spójność?

Wybór motywu przewodniego wesela, jak i jego kolorystyki to coś, o co należy zadbać na samym początku planowania tej wyjątkowej uroczystości. Tylko wtedy uda się dobrać odpowiednio wszystkie dodatki i sprawić, by całość dekoracji ślubnej było spójne.
Jeśli zdecydujesz się na złoto, jako akcent kolorystyczny, to zastanów się, jaki kolor dominujący na ślub wybrać. Jeśli podobają Ci się lekkie dekoracje, o bardziej kobiecym charakterze, to wybierz pastelowe odcienie. Złoto będzie dobrze współgrało z różem, błękitem, czy fioletem.

Gdy bliżej Ci do stylu glamour postaw na mocne barwy. Nasycony granat, zieleń, czy fiolet zostaną pięknie rozświetlone przez złoto. Tym samym całość nie będzie wyglądała ponuro, a bardzo stylowo.
W przypadku, gdy nie możesz zdecydować się między stylem romantycznym a glamour, pozostaje Ci połączenie tych motywów przewodnich, czyli stylu rustykalnego.

Wystrój sali na wesele powinien być spójny z gustem młodej pary. Ważne, by to ona czuła się dobrze, w takim, a nie innym stylu. Tym samym o ile śledzenie trendów jest przydatne, to nie powinny one w 100%  decydować o ostatecznym wyborze. Warto także pamiętać, że wystrój sali powinien być spójny ze stylizacjami młodej pary. Wtedy wesele będzie naprawdę zachwycające wizualnie.

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems