Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Zdjęcia ślubne w Warszawie - Ogród BUW, Politechnika Warszawska, Ogród w Wilanowie

2018-11-21
Sesje plenerowe w Warszawie
Warszawa ma wiele miejsc, gdzie można zrobić eleganckie i ponadczasowe zdjęcia ślubne. Najczęściej wybierane przez Pary Młode są Starówka i Łazienki Królewskie. Ja proponuję trzy inne, ale równie atrakcyjne miejsca na sesję poślubną. Dodatkowym atutem jednego z nich jest to, że zdjęcia można zrobić nawet w deszczową pogodę. Dla urozmaicenia sesji zdjęciowej warto wybrać różne miejsca: zieleń, architekturę i jedno specjalne miejsce np. plażę. Nie trzeba wyjeżdżać daleko poza Warszawę, aby mieć piękne zdjęcia ślubne.

Opracowanie
Fotograf Marek Warszawa

Zdjęcia w Ogrodzie na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie

Jest jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Składa się z dwóch części: górnej (dach) i dolnej (park). Przypomina tajemniczy ogród, który stanowi idealną scenerię do ślubnych sesji zdjęciowych. Podzielony jest na kilka części, różniących się formą, kolorem i nastrojem. Na dachu znajdziemy ścieżki, mostki i pergole z winoroślą. Świetlik (altana) opleciona winobluszczem pod koniec jesieni zmienia kolor na purpurowy. Z okrągłego tarasu rozciąga się widok na Wisłę i Stadion Narodowy. Z największego mostku widać panoramę centrum Warszawy z Pałacem Kultury i Nauki. W dolnej części ogrodu znajdują się staw i fontanna oraz metalowe konstrukcje, porośnięte roślinnością, przypominjące gigantyczne drzewa.

Ogród jest czynny 7 dni w tygodniu od 1 kwietnia do 31 października. Wstęp i fotografowanie są bezpłatne.

Zdjęcia w Ogrodzie na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej 1

Zdjęcia w Ogrodzie na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej 2

Zdjęcia w Ogrodzie na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej 3

Sesja ślubna w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej

Jest to jeden z najwspanialszych warszawskich budynków przełomu XIX i XX w. Stylem nawiązuje do renesansu włoskiego i klasycyzmu. Imponujące wrażenie robi czterokondygnacyjna, krużgankowa aula Politechniki, zamknięta szklanym dachem. Dzięki niemu zdjęcia możemy robić niezależnie od pogody i częściowo od pory dnia. Super pomysł na zdjęcia ślubne, gdy za oknem deszcz lub ostre słońce.

Możliwość fotografowania jest tylko za zgodą władz uczelni. Należy wcześniej wysłać zapytanie z datą i godziną sesji zdjęciowej, aby upewnić się czy gmach w danym terminie nie jest wynajęty. Najlepszym okresem na wykonanie zdjęć są lipiec i sierpień. Zezwolenie na sesję jest odpłatne. Jedynie studenci i absolwenci Politechniki Warszawskiej mogą wykonać zdjęcia za darmo.

Sesja ślubna w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej 1

Sesja ślubna w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej 2

Sesja ślubna w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej 3

Zdjęcia plenerowe - Ogród w Wilanowie

To miejsce ma duży potencjał do robienia ponadczasowych zdjęć ślubnych. Dużym atutem jest powierzchnia parku i jego różnorodność.
Ogród składa się z trzech części. Przy pałacu, w części wschodniej, znajduje się dwupoziomowy ogród barokowy w stylu włosko-francuskim, z tarasem opadającym w stronę jeziora. Wśród bogatej zieleni możemy podziwiać posągi antycznych bóstw i olbrzymie ozdobne wazony. Część południowa i północna to ogrody w stylu. Wrażenie robi biegnąca wzdłuż jeziora promenada. Jego niewątpliwą atrakcją są: Ogród Różany, kolorowe rabaty kwiatowe, naturalne zbiorniki wodne i piękny drzewostan. Można też wynająć łódkę i przepłynąć się po jeziorze. Spacerując po parku możemy natknąć się na wiele magicznych miejsc takich jak: neogotycki zameczek, altanka chińska czy most z cegły.

Zdjęcia najlepiej jest robić w dni powszednie, kiedy jest znacznie mniej odwiedzających turystów. W weekend, przy pięknej pogodzie, potrafią być tłumy zwiedzających.

Bilet do ogrodu/ parku kosztuje 3 zł ulgowy, 5 zł normalny. W czwartki wstęp jest bezpłatny. Nie trzeba dodatkowo płacić za możliwość fotografowania. Ogrody otwarte są dla zwiedzających przez cały rok.

Ogród w Wilanowie 1

Ogród w Wilanowie 2

Ogród w Wilanowie 3

Opracowanie
Fotograf Marek Warszawa

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 4 / 5 , głosów: 6
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems