Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Wybielanie zębów - zabłyśnij uśmiechem na swoim ślubie

2019-09-03
Obecnie wiele osób pragnie mieć śnieżnobiały uśmiech bez wybielania zębów. Naturalny kolor szkliwa oscyluję między ciemniejszymi odcieniami bieli, kością słoniową aż po barwy żółto brunatne. Z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna i wybielanie zębów. Ten szybki, bezpieczny i zazwyczaj bezbolesny zabieg, zapewnia długotrwałe efekty. Ważnym jest aby podczas wybielania zębów skorzystać z fachowej pomocy stomatologicznej, co jest możliwe w gabinecie smile.expert Wrocław.

Wybielanie zębów w domu - fakty i mity

 

Czemu domowe sposoby wybielania zębów nadal cieszą się dużą popularnością? Główną rolę odgrywa czas i brak możliwości zaplanowania wizyty w gabinecie stomatologicznym np. w smile.expert Wrocław. Do wybielanie zębów w domu najczęściej wykorzystuje się pasty wybielające. Można z łatwością je kupić w prawie każdej aptece. Popularna metoda na bielsze zęby to paski wybielające. Dostępne są także specjalne żele do wybielania zębów. Co prawda, zęby mogą wydawać się jaśniejsze dzięki paście i paskom wybielającym, jednakże efekt ten jest tymczasowy i trwa do 3 miesięcy. Powszechnie dostępne specyfiki nie usuwają powstałych plam oraz przebarwień, a jedynie je rozjaśniają. Niektóre substancje mogą powodować, że zęby stają się bardziej kruche, wrażliwe i narażone są powstawanie ubytków.

 

Postaw na bezpieczeństwo - wybielanie zębów u dentysty

 

Wybielanie zębów u dentysty jest dużo bardziej skuteczne oraz bezpieczne. Przed wykonaniem usługi stomatolodzy, także Ci we wrocławskim smile.expert, sprawdzają w jakim stanie są zęby pacjenta i czy nie ma żadnych przeciwwskazań. Konieczne jest usunięcie kamienia nazębnego. Po 2 tygodniach od jego wykonania wykonuje się zabieg wybielania zębów.

 

Sposoby na wybielanie zębów u dentysty:

 

 

1. Wybielanie zębów przy użyciu lampy Beyond

 

W gabinecie stomatologicznym smile.expert Wrocław najbardziej rekomendowanym sposobem podczas wybielania zębów jest użycie lampy Beyond. Zabieg wykonywany jest na zdrowych zębach, które wcześniej zostały oczyszczone z kamienia nazębnego. Wybielania zębów rozpoczyna się od osłaniania dziąsła specjalnym środkiem ochronnym. Następnie nakładany jest środek wybielający, a potem użyta lampa Beyond, która przyspiesza działanie nałożonego żelu. Widoczne na szkliwie przebarwienia przestają być widoczne po chwili. Dla jak najlepszego efektu, proces wybielania zębów podzielony jest na trzy sesje po 15 minut każda.

 

 

2. Wybielanie zębów przy pomocy nakładek

 

Stomatolodzy z smile.expert Wrocław wybierają nakładki indywidualnie do każdego pacjenta. W czasie pierwszej wizyty pobierany jest wycisk zębów i na jego podstawie przygotowywane są odpowiednie nakładki. Następnie dobiera się żel o odpowiednim stężeniu. Proces wybielania zębów trwa około 4 tygodni. Wymaga jednak większej systematyczności ze strony pacjenta ( nakładki muszą być noszone w domu zgodnie z zaleceniami) i trwa dłużej niż w przypadku działania lampy Beyond.


Szkliwo jest jaśniejsze o kilka tonów, uśmiech staje się śnieżnobiały, a to wszystko dzięki wybielaniu zębów. Cena zależna jest od ilości wykorzystanych substancji, ich rodzaju, a także kondycji uzębienia. Wybielanie zębów u dentysty nie zagraża w żaden sposób zdrowiu człowieka, ani kondycji zębów, oczywiście jeśli zabieg wykonuje profesjonalista. Nie wykonuje się go w przypadku osób niepełnoletnich oraz u kobiet w ciąży bądź karmiących piersią. Przeszkodę stanowią uczulenie na substancje wykorzystywane przy wybielaniu zębów, choroby przyzębia, parkinson i padaczka.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems