Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Wesele w stylu boho, a motywy zero/less waste

2019-12-06
Unikatowe mimo, że uświetnione jedynie elementami powszechnie nas otaczającymi, magiczne mimo, że stworzone bez użycia grama magii - wesele w stylu boho! Podbiło serca wielu młodych par, a zwłaszcza tych, którzy miłością, oprócz siebie nawzajem, obdarzają również naturę!

Motywy zero/less waste z powodzeniem odnalazły swoje miejsce na tego typu przyjęciach ze względu na ochronę natury, która powinna przecież być nam - ludziom - tak bardzo bliska! Z upływem czasu znikają pozostawiając po sobie tylko miłe wspomnienia i przeświadczenie o dobrych relacjach z matką Ziemią, na której będziemy żyć bez względu na okoliczności.

Chociaż ekologiczne, bezodpadowe uczczenie sakramentalnego TAK! może być w tym przypadku nie lada wyzwaniem, biorąc pod uwagę różnorodność i powszechność szlaków wytyczonych przez wesela typu glamour, z wykorzystaniem naszych pomysłów zachwycisz gości oryginalnością i uświadomisz o naturalnym pięknie, które tak często jest niedoceniane i niedostrzegane!

Podkładki z plastrów drewna

Inspirujesz się lasem i chcesz uprzyjemnić swoim gościom delektowanie się posiłkami? A może nudzą Cię klasyczne formy serwetek i talerzy służących za dekoracje? W obu wypadkach drewniane podkładki są idealnym rozwiązaniem dla Ciebie! Swoją barwą i strukturą komponują się z wieloma typami zastawy, więc nie musisz obawiać się o dobór kolorystyczny, natura wszędzie prezentuje się świetnie. Możesz zadecydować o grubości plastrów oraz opcjonalnie pozbyć się kory otaczającej kręgi - zmodyfikować je według własnej woli i cieszyć się refleksją na temat wieku drzewa, z którego pochodzi podkładka.

Żywe rośliny w doniczkach

Po co wydawać fundusze weselne na sztuczną zieleń, skoro chcąc nie chcąc i tak będą one zawsze tylko marnym odwzorowaniem prawdziwej, aromatycznej rzeczywistości? Liczne zioła, trawy, kwiaty i paprocie - swoim wdziękiem i nasyceniem kolorów uświadamiają, że nie warto inwestować w atrapy, tak samo jak nie warto ucinać roślin w łodygach i wsadzać ich do wazonu skazując na pewne zwiędnięcie w niedalekiej przyszłości. Daj im dalej żyć jednocześnie prezentując ich klasę na swoim przyjęciu. Jeśli chcesz, po zakończonym przyjęciu możesz obdarować nimi gości weselnych! Może sprawić im to wiele radości. Ponadto poskreśla to ideę zero/less waste!

Papierowe słomki

Bez słomek picie weselnych drinków byłoby znacznie mniej atrakcyjne. Zdecydowanie uprzyjemniają spożywanie napojów, jednak bardzo rzadko zwraca się uwagę na ilość tych niepozornych rurek, które są przez nas każdorazowo wykorzystywane na imprezach. Warto
jest więc umożliwić ich szybki powrót do natury - stąd pomysł na użycie papieru zamiast plastiku! Nie musisz się obawiać - papier użyty do produkcji słomek papierowych jest na tyle trwały, że może pozostawać w kontakcie z napojem przez kilka godzin bez utraty właściwości.

Świeczniki ze słoików

A gdyby wykorzystać przedmioty codziennego użytku do stworzenia niecodziennej atmosfery? Szklane słoiki swoją formą idealnie wpasują się w naturalny, niepozowany charakter przyjęcia i na pewno wywołają uśmiech na twarzy niejednej gospodyni. Nie muszą jednak kojarzyć się ze swoją pierwotną zawartością - usuń wszystkie etykiety i udekoruj naturalnym sznurkiem przewiązanym w kokardkę, a do środka włóż zapaloną świecę. Kompozycja będzie na pewno
zwracała uwagę obecnych, którzy docenią Cię za to ile serca włożyłaś/eś w jej przygotowanie i za to, że słoiki nie trafiły na śmietnik, a otrzymały drugie życie.

Zaproszenia z papieru eko

Musisz pamiętać, że na Twoje boho-wesele złoży się nie tylko samo przyjęcie, ale też forma w jakiej zawiadomisz o nim najbliższe Ci osoby. Najlepiej żeby zaproszenie nawiązywało swoim wyglądem do dekoracji, strojów i całej reszty. Świetnym pomysłem jest użycie w tym celu adekwatnego materiału takiego jak np papier eko. Skutecznie da do zrozumienia gościom, w którym kierunku zmierzają twoje plany i pozwoli im odpowiednio się przygotować. Przede wszystkim jednak oddasz wielką przysługę drzewom i środowisku naturalnemu!

Kierowanie się w życiu ekologią nie musi wiązać się z wieloma wyrzeczeniami, gdyż jak widzimy - istnieje wiele przyjaznych środowisku odpowiedników naszych złych, destruktywnych nawyków. Mimo, że taki styl życia wymaga od nas czasem większego udziału
w kreowaniu swojego otoczenia, to tak jak w przypadku organizacji wesela boho jest jak najbardziej opłacalny - jeśli chodzi o pieniądze, ochronę natury i nasze samopoczucie!

Jest to więc niezwykle dobry wybór szczególnie dla przyszłych małżonków, którzy żyją zgodnie z zasadami zero/less waste, bo niewielką ilością produkowanych odpadów jest esencją całej idei.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems