Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Ślubna sesja zdjęciowa — studio czy plener? Pomagamy zdecydować

2023-06-22
Wybór miejsca na ślubną sesję zdjęciową to jedna z wielu decyzji, którą musi podjąć przed ceremonią przyszła Para Młoda. W ostatnich latach największą popularnością cieszy się plener, głównie ze względu na możliwość wykonania ujęć w pięknych okolicznościach przyrody. Jednak fotografie w studio mają w sobie pewną magię i nutę intymności. Zatem co wybrać? Poznaj te podpowiedzi!

Gdzie zaplanować ślubną sesję zdjęciową?

Wiele par decyduje się wykonać ślubną sesję zdjęciową w miejscach, które wiele dla nich znaczą. Często fotografie wykonuje się np.:

 • w parku, gdzie Para Młoda się poznała,
 • w górach, gdy obydwoje uwielbiają wspinaczkę,
 • nad morzem, gdzie spędzili pierwsze wspólne wakacje.

Takie ujęcia są bardzo osobiste i nieco opowiadają historię miłosną małżonków. Jednak zdjęcia w plenerze to dobry wybór nie tylko ze względu na piękne widoki. W terenie wiele osób czuje się swobodniej, nawet jeśli są stale śledzeni przez czujne oko aparatu. Dzięki temu na fotografiach z sesji w plenerze wyjdziesz naturalnie.

Jednak ślubna sesja zdjęciowa w studio także może być dobrym wyborem, zwłaszcza zimą. W pomieszczeniu nie trzeba się martwić o pogodę i temperaturę. To dobra wiadomość dla panien młodych, które nie muszą być w samej sukni, gdy na zewnątrz panuje mróz.

Ponadto podczas sesji w studio można wykonać bardzo intymne i odważne ujęcia. Trudno uzyskać takie zdjęcia w plenerze, gdy wokół zbierają się „gapie”. Dodatkowo podczas fotografowania w pomieszczeniu łatwiej jest zapanować np. nad welonem i uniknąć zabrudzenia sukni ślubnej.

Jak przechowywać fotografie ze ślubnej sesji zdjęciowej?

Zdjęcia ze ślubnej sesji często trafiają do Pary Młodej w formie cyfrowej w tzw. chmurze. Dzięki temu mogą je otworzyć na każdym urządzeniu i obejrzeć nawet na bardzo dużym ekranie. Jednak nie pozwól, aby fotografie z tak ważnych momentów utknęły w Internecie! Koniecznie je wywołaj, najlepiej na papierze premium. Dlaczego? Odbitki premium są wykonywane na papierze o zwiększonej grubości. Dzięki temu zdjęcia:

 • mają wspaniale nasycone kolory,
 • są wyraziste i pełne niuansów,
 • charakteryzują się idealną głębią czerni.

Fotografie wykonane na papierze premium są odporne na czynniki zewnętrzne. Trudno je zniszczyć. Dzięki temu będzie można je oglądać nawet podczas 50. rocznicy ślubu.

Odbitki premium warto umieścić w eleganckim albumie na zdjęcia. W ofercie www.foto.fujifilm.pl znajdziesz model, w którym nie tylko wkleisz zdjęcia, ale także z łatwością je podpiszesz. W ten sposób stworzysz niepowtarzalną pamiątkę na lata.

Wyjątkowo ładne ujęcia można wydrukować w dużym rozmiarze, np. 100x100 cm, w formie fotowydruków. Takie zdjęcia to świetna dekoracja ścian i alternatywa dla klasycznych obrazów. Można je zawiesić np. na ścianie nad łóżkiem w sypialni czy nad kanapą w salonie. Można je także umieścić w korytarzu i stworzyć imponującą galerię z fotografiami ze ślubnej sesji zdjęciowej.

Fotowydruki są wykonywane na profesjonalnym papierze fotograficznym, a następnie podklejane lekką pianką lub naciągane na blejtram. To sprawia, że nie trzeba ich oprawiać w ramkę – można je od razu zawiesić na ścianie.

Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz — czy na sesję ślubną w plenerze czy w studio — efekt z pewnością będzie zniewalający!

Materiał zewnętrzny

 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

  Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

  Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

  ‹  lista aktualności
  Wykonanie: DigiHex Systems