Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Sesje ślubne w Zielonej Górze i okolicach

2018-11-15
Plener ślubny – czy zorganizować go w ten sam dzień, czy lepiej w innym dniu niż dzień ślubu, miejsce pleneru, dodatkowe opłaty – te i inne kwestie dzielą fotografów ślubnych. Najlepiej według nas gdy sesja odbywa się w innym ustalonym z parą młodą dniu. Mamy wtedy możliwość wyboru ciekawego miejsca i wykonania ciekawych zdjęć bez zbędnego pospiechu. Druga sprawa – dzień ślubu – nie wyobrażamy sobie , aby odciągać gości młodych od gości w tym jedynym w życiu dniu. Ważne też, by od czasu ślubu do sesji plenerowej nie upłynęło zbyt wiele czasu, by sesja odbyła się gdy para żyje jeszcze ślubem, emocjami.

Opracowanie
Fotograf Łukasz i Iwona Zielona Góra

Co do wyboru miejsca – wszystko zależy od budżetu pary młodej. Coraz popularniejsze stają się sesje zagraniczne wraz z dostępnością tanich linii lotniczych. Czy jednak aby na pewno sesja zagraniczna musi być lepsza ? Jesteśmy zdania, że wcale tak nie jest, choć sami wykonujemy czasem sesję zagraniczną na życzenie par młodych. Zielona Góra i jej okolice słyną z urokliwych miejsc i czasem nie trzeba daleko szukać, by uzyskać niesamowite efekty, które zaskoczą parę. Wybrałem trzy nasze ulubione miejsca w Zielonej Górze i jej okolicach, aczkolwiek mógłbym wymieniać bardzo długą listę miejsc plenerowych w okolicy Zielonej Góry. Mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu. 


Zielona Góra – Ochla – sesja w skansenie

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze z siedzibą w Ochli pozwala przenieść się w czasie do XVII i XVIII wieku. Miejsce zaskakuje różnorodnością zabytków kultury ludowej. Pary młode szukające miejsca na sesję w klimacie ludowym nie mogą przegapić tego miejsca. Budowle ludowe, zagrody, narzędzia rolnicze minionych epok. Wszystko to na zamkniętym obszarze, który odwzorowuje wieś z XVII / XVIII wieku. Niewątpliwym atutem dla par, które chcą sesję na miejscu lub bliskiej okolicy Zielonej Góry jest też lokalizacja – Zielona Góra. Miejsce jest bajkowe, urzekło nas swym klimatem i wracamy tam nie tylko przy okazji sesji. Warto na pewno przygotować się do takiej sesji, by para młoda wkomponowała się w styl minionych epok.

Ochla - sesja w skansenie 1

Ochla - sesja w skansenie 2

Ochla - sesja w skansenie 3

Ochla - sesja w skansenie 4

Ochla - sesja w skansenie 5

Łagów Lubuski i Zamek Joanitów – sesja w okolicy Zielonej Góry

Łagów jest miejscowością turystyczną położona nad jeziorami pojezierza łagowskiego. Nazywany jest perłą ziemi lubuskiej – nie bez powodu. Wybierając to miejsce na sesję należy mieć na uwadze, że w sezonie letnim jest to miejscowość  oblegana przez turystów. Aczkolwiek dla doświadczonego fotografa nie powinno to mieć większego wpływu na wykonanie wspaniałej pamiątki dla pary młodej. Ilość urokliwych miejsc, ukształtowanie terenu i Zamek Joanitów położony przy przesmyku pomiędzy jeziorem Łagowskim i Trześniowskim zachęcają aby wybrać to miejsce na plener ślubny. I oddać się kreatywności.

Łagów Lubuski i Zamek Joanitów – sesja w okolicy Zielonej Góry 1

Łagów Lubuski i Zamek Joanitów – sesja w okolicy Zielonej Góry 2

Łagów Lubuski i Zamek Joanitów – sesja w okolicy Zielonej Góry 3

Łagów Lubuski i Zamek Joanitów – sesja w okolicy Zielonej Góry 4

Łagów Lubuski i Zamek Joanitów – sesja w okolicy Zielonej Góry 5

Łagów Lubuski i Zamek Joanitów – sesja w okolicy Zielonej Góry 6

Łagów Lubuski i Zamek Joanitów – sesja w okolicy Zielonej Góry 7

Pałac Mierzęcin – sesja parkowo – pałacowa w lubuskim

Nasz nr 1 w województwie lubuskim, pod względem wyboru miejsca na sesję ślubną. Wprawdzie na drugim krańcu województwa lubuskiego, aczkolwiek miejsce rekompensuje ewentualny dojazd. A naprawdę warto. Wspaniały kompleks wypoczynkowy wraz z neogotyckim pałacem i z folwarkiem, trzecią największą w Polsce winnicą, otoczony parkami, lasami i jeziorami. Przepiękny ogród przed pałacem wraz z fontanną, aleja parkowa, ogród japoński wraz z altaną nad stawem, park angielski, stadnina koni, winnica. Bez pośpiechu, nawet przy pełnym obłożeniu gości hotelowych na tym ogromnym obszarze bez problemu i z ogromną przyjemnością wykonujemy sesje plenerowe. Miejsce tak urokliwe, że chce się tam wracać. Warto wybrać się tam na sesje w różnych porach. Lato zadziwia nasyceniem zieleni,  jesień z jej kolorami jest po prostu magiczna. Właściciele i obsługa dbają o każdy detal. Latem za dnia nawet w upalne dni bez problemu znajdziemy zacienione miejsca, co jest atutem zarówno dla pary młodej jak i dla fotografa. Warto wykonać tam fotografie w różnych porach dnia – szczególnie podczas złotej godziny czyli „magic hour”. Polecamy to miejsce – wiele para z zagranicy – Anglii, Australii, Francji - wybiera Pałac Mierzęcin jako miejsce swojego ślubu. A my mamy je praktycznie na miejscu. Dlaczego by więc nie wykonać sesji ślubnej w tak bajkowym klimacie.

Pałac Mierzęcin – sesja parkowo – pałacowa 1

Pałac Mierzęcin – sesja parkowo – pałacowa 2

Pałac Mierzęcin – sesja parkowo – pałacowa 3

Pałac Mierzęcin – sesja parkowo – pałacowa 4

Pałac Mierzęcin – sesja parkowo – pałacowa 5

Pałac Mierzęcin – sesja parkowo – pałacowa 6

Pałac Mierzęcin – sesja parkowo – pałacowa 7

Pałac Mierzęcin – sesja parkowo – pałacowa 8

Pałac Mierzęcin – sesja parkowo – pałacowa 9

Pałac Mierzęcin – sesja parkowo – pałacowa 10

Opracowanie
Fotograf Łukasz i Iwona Zielona Góra

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 5 / 5 , głosów: 5
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems