Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Sesja ślubna w Gnieźnie i okolicach

2019-01-04
Plener w Gnieźnie
Sesja plenerowa jest niejako zwieńczeniem wspólnej, fotograficznej przygody pary młodej i fotografa. Zdjęcia z sesji organizowanej w innym dniu niż dzień ślubu, zawsze są pełne radości, energii i nieskrępowanej zabawy. W tym czasie Para Młoda nie myśli już o tym, co jeszcze trzeba załatwić, około ślubny stres dawno już minął. To czas, w którym bez pośpiechu można spacerować, rozmawiać, snuć plany na przyszłość i najzwyczajniej w świecie bawić się fotografią. W okolicach Gniezna wiele jest pięknych miejsc, do których można pojechać z parą młodą. Ogrody botaniczne, przypałacowe parki czy też urokliwe miejsca położone nad jeziorami. Czasami jednak sesyjne marzenia i gust tej dwójki ludzi każe nam poszukać jakiegoś wyjątkowego miejsca i zrobić sobie wycieczkę w regiony bardzo odległe.

Opracowanie
Fotograf Mariusz Gniezno

Sesja plenerowa na terenie Pałacu w Wąsowie

Miejsce, w którym można spędzić cały, sesyjny dzień. Wąsowo to nie tylko piękny pałac. To także folwark ze swoim klimatycznym wnętrzem spichlerza, czy piękny ogród, do którego prowadzi droga wyłożona "kocimi łbami". Sam pałac zachęca wewnątrz piękną architekturą, oszklonymi oranżeriami, imponującymi schodami, czy też dziedzińcem. Gdy lekko popada, w posadzce dziedzińca wszystko odbija się jak w lustrze. Wokół kompleksu roztacza się ogromny, zielony teren pełen wzniesień i dolinek. Spacerując dookoła zamku natykamy się na malownicze alejki, fontanny i ustronne zakątki, w których można odpocząć na ławkach lub huśtawkach. Schodząc w dół pałacowej doliny, można natknąć się na malowniczy mostek, altankę i stosy przygotowanego na opał drewna. Zróżnicowanie tematów i miejsc pałacu w Wąsowie daje możliwość całodziennego, twórczego spaceru, po którym zostaną nam piękne, niemonotonne fotografie.

Pałac w Wąsowie 1

Pałac w Wąsowie 2

Pałac w Wąsowie 3

 

Park botaniczny przy Gościńcu 7 Drzew - pomysł na plener

Park botaniczny, miejsce, które wygląda magicznie w każdej porze roku, jednak szczególnie urokliwie prezentuje się wczesną jesienią. Nie jest to duży kompleks. Całość parku ulokowano na stosunkowo małej powierzchni, jednak zaprojektowano ją tak, by za każdym przysłowiowym rogiem czekało na nas nowe odkrycie, nowa piękna przestrzeń. Takim odkryciem może być wyłaniający się niespodziewanie z zieleni czerwony domek w japońskim stylu, z przyległym do niego mostkiem i małym jeziorkiem. Spacerując tam, co chwilę natykamy się na kamienne konstrukcje z płynącą po nich wodą. Mijając ostatnią fontannę dochodzimy do altany z odchodzącymi od niej uroczymi alejami. To miejsce zachwyca przede wszystkim różnorodną roślinnością, a ilość jej kolorów w połączeniu z niskim, jesiennym słońcem daje możliwość zrobienia wielu nietuzinkowych, ciepłych ujęć. Granicą jest tu tylko nasza wyobraźnia.

Park botaniczny przy Gościńcu 7 Drzew - Biskupice Wlkp. 1

Park botaniczny przy Gościńcu 7 Drzew - Biskupice Wlkp. 2

Park botaniczny przy Gościńcu 7 Drzew - Biskupice Wlkp. 3

 

Zdjęcia ślubne w Instytucie Kultury Europejskiej w Gnieźnie

Ciekawe miejsce dla tych, którzy lubią połączenie architektury i przyrody. Miejsce odpowiednie dla par młodych, które z jakiś powodów nie mogą przeznaczyć większej ilości czasu na swoją sesję plenerową. Znajdziemy tam przede wszystkim ciekawą architekturę wykonaną z jasnego kamienia z przyległą do niej zadaszoną aleją kolumnową. W okresie letnim kolumny porośnięte są zielonym powojem, który wraz z przyjściem jesieni robi się czerwony. Schodząc na dół mamy dostęp do niewielkiego amfiteatru, dalej czeka na nas jezioro Jelonek z imponującym widokiem na Katedrę Gnieźnieńską.

Instytut Kultury Europejskiej w Gnieźnie 1

Instytut Kultury Europejskiej w Gnieźnie 2

Instytut Kultury Europejskiej w Gnieźnie 3

 

Sesja ślubna w Opuszczonym Kościele w Pisarzowicach

Takich obiektów zostało już niewiele. Piękny, opuszczony kościół to nie lada gratka dla par młodych ceniących sobie sesję w miejscach, które brzmią echem swojej dawnej świetności. Ta niezwykła budowla nie jest doszczętnie zrujnowana. Prócz dostępnej nawy głównej jest możliwość bezpiecznego zwiedzenia balkonów. Przy odpowiednim kącie słońca wpadającego przez okna, wzbijając kurz zalegający na posadzce pojawiają się w powietrzu smugi światła. Sprawiają, że fotografowana para młoda wchodzi w mistyczny, lekko odrealniony świat. Znajdujący się wokół kościoła piękny las daje także możliwość urozmaicenia sesji w zdjęcia typowo plenerowe.

Opuszczony Kościół w Pisarzowicach 1

Opuszczony Kościół w Pisarzowicach 2

Opuszczony Kościół w Pisarzowicach 3

Opracowanie
Fotograf Mariusz Gniezno

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 5 / 5 , głosów: 5
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems