Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Sesja plenerowa w Tatrach Wysokich

2019-07-10
Plener w Tatrach Wysokich
Tatry Wysokie to najwyższa część Karpat i jedne z najbardziej malowniczych gór w Europie. Podzielone są między dwa państwa: Polskę i Słowację. Wszyscy znamy atrakcyjne miejsca po polskiej stronie, jak np. Morskie Oko, ale Słowackie Tatry Wosokie są znacznie rozleglejsze i często pod wieloma względami atrakcyjniejsze od tych po polskiej stronie. To właśnie na Słowacji znajdują się najwyższe wierzchołki górskie i najdziksze doliny.

Opracowanie
Fotograf Karol i Michał Rabka-Zdrój

Zdjęcia ślubne w Łomnicy

Odwiedziny drugiego co do wysokości szczytu w Tatrach, to wycieczka w inny świat - skał, przepaści, turni i ostrych grani. Jest to też niesamowita przygoda "lotu" nad kilkusetmetrową przepaścią w małym wagoniku kolejki linowej. Kolej została ukończona w latach 40. XX wieku i składa się z trzech odcinków. Ostatni z nich prowadzący na szczyt Łomnicy nie posiada żadnej podpory - wagonik wisi jedynie na linie. Dla zwykłych turystów jest to jedyna droga dostania się na tak wysoki wierzchołek – inne drogi dostępne są dla taterników lub z przewodnikiem wysokogórskim.
Pobyt na szczycie trwa ok. 50 minut – wystarczająco dużo na wykonanie sesji.  Ale da spragnionych dużej ilości zdjęć, istnieje możliwość noclegu w 4-osobowym apartamencie na szczycie.  Co daje możliwość obserwowanie wschodu słońca i tatrzańskich szczytów oświetlonych jego pierwszymi promieniami.

Zdjęcia ślubne w Łomnicy 1

Zdjęcia ślubne w Łomnicy 2

Zdjęcia ślubne w Łomnicy 3

Szczyrbskie Jezioro - sesja plenerowa

Jest jednym z głównych atrakcji Słowackich Tatr Wysokich. Jest to drugi co do wielkości staw w Tatrach, otoczony pięknymi świerkowymi lasami. Dookoła stawu biegnie droga o długości około 2 kilometrów – przejście jej to przyjemny, 45-minutowy spacer z widokami na odbijające się w tafli wody szczyty.
Piękne widoki, możliwość wypożyczenia łódki, parking oddalony o kilkaset metrów od jeziora, spokój i niewielka ilość turystów to największe zalety tego miejsca.

Szczyrbskie Jezioro 1

Szczyrbskie Jezioro 2

Szczyrbskie Jezioro 3

Sesja ślubna nad Wielickim Stawem

Dolina Wielicka i mieszczący się w niej staw urzeka pięknem i faktem, że góruje nad nim najwyższy szczyt Karpat - majestatyczny Gerlach. Nad jeziorem znajduję się najwyżej położony w Tatrach Hotel - Śląski Dom. Pierwszy budynek nad Wielickim Stawem powstał już w 1871 roku. Obecny budynek hotelowy został wybudowany w 1968 roku. Obecny właściciel modernizuje hotel, dostosowując go do potrzeb osób niepełnosprawnych, rozwija się także zaplecze gastronomiczne. Od 2008 roku w hotelu górskim działa centrum odnowy biologicznej wraz z sauną, jacuzzi i masażami, więc istnieje możliwość połączenia wypoczynku ze wspaniałą sesją plenerową :)

Sesja ślubna nad Wielickim Stawem 1

Sesja ślubna nad Wielickim Stawem 2

Opracowanie
Fotograf Karol i Michał Rabka-Zdrój

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems