Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Ponadczasowe krzesła Chiavari

2020-09-28
Dlaczego warto wybrać jeszcze bardziej popularne krzesła Chiavari nazwane na cześć małego miasteczka we Włoszech w pobliżu Genui na uroczyste okazje? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Miłość od pierwszego wejrzenia

 

Kiedy zostałem zaproszony na wesele, na którym po raz pierwszy zobaczyłem i usiadłem na weselnych krzesłach Chiavari w tak zwanej wersji Limewash (farba wapienna) w pokoju z odpowiednią dekoracją, byłem zachwycony. Nigdy nie miałem okazji doświadczyć tak delikatnego piękna w połączeniu z pozorną mocą metalu. Im bardziej zacząłem badać ten wapienny kolor krzesła Chiavari, ale także ich sióstr w kolorze białym, srebrnym, złotym, brązowym, czarnym i przezroczystym, tym bardziej byłem zafascynowany. Zrozumiałem, że musieli je opracować świetni projektanci, którzy wykorzystali różne materiały, aby osiągnąć pożądany efekt.

Krótka historia Chiavari

 

Kiedy Guiseppe Descalzi z Chiavari opracował krzesło ślubne w 1807 roku, natychmiast stał się hitem. Następnie „ochrzcili” go jako Chiavarina lub Mały Chiavari. Jego celem było naśladowanie elegancji paryskich krzeseł balonowych poprzez stworzenie czegoś mocnego i jednocześnie estetycznego. I on to zrobił. Potwierdzają to klienci, dla których zamówiono krzesła, w tym królowa Wiktoria, Napoleon, król hiszpański Fernando. Nawet rodzina Kennedy'ego miała je na ślubie.

Celem Guiseppe było przywrócenie elegancji paryskich krzeseł balonowych, a jednocześnie stworzenie czegoś, co było zarówno mocne, jak i lekkie, a on naprawdę to zrobił.


 

 

Chiavari krzesła na wesela dzisiaj

Współczesne nowoczesne krzesła Chiavari występują w wielu stylach, ale najbardziej popularnym jest białe krzesło z możliwością układania w stos, które miała rodzina prezydencka Kennedy'ego na weselu. Ponadto mogą być wykonane z drewna, metalu, plastiku, a także w wersji złotej lub srebrnej. Moje serce zostało zdobyte przez nowoczesne, przezroczyste krzesła. Pomimo ich kobiecego wyglądu są mocne i solidne, co pozwala na umieszczenie ich wewnątrz i na zewnątrz. Chiavari jest coraz częściej jednym z najbardziej poszukiwanych krzeseł we współczesnych weselach i idealnie jest go wypożyczyć w tym celu.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems