Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Pomysły na plener - Jezioro Szmaragdowe, Bulwary nad Odrą, Ruiny fabryki...

2018-12-14
Sesja plenerowa w Szczecinie
Wiele par myśląc o miejscach plenerowych w Szczecinie, widzi przed oczami najbardziej reprezentacyjne miejsce tego miasta, czyli Wały Chrobrego lub Park Kasprowicza z pięknymi platanami, przestrzenią i wszechobecną zielenią. Ale do tych „oczywistości” warto dołączyć coś, co jeszcze zbytnio się nie opatrzyło. Wybrałem trzy miejsca różniące się od siebie klimatem: coś naturalnego, coś reprezentacyjnego i coś nietypowego.

Opracowanie
Fotograf Daniel Szczecin

Sesja ślubna nad Jeziorem Szmaragdowym

Jeżeli tak jak ja lubicie połączenie wody i leśnej zieleni, to w okolicy Szczecina znajdzie się sporo miejsc oferujących takie widoki. Nic tylko się zachwycać, a w międzyczasie robić zdjęcia. Ale gdy jednym z priorytetów jest zachowanie śnieżnobiałości i nierozrywalności sukni ślubnej, a także niechęć do bliskich spotkań z pajęczynami, to należy się udać do nieco bardziej ucywilizowanego miejsca. Takim miejscem bez wątpienia jest Jezioro Szmaragdowe i jego okolice. Po pierwsze: niesamowity kolor wody (dziękujemy ci węglanie wapnia), po drugie: otaczające jezioro wzgórza z przebogatym drzewostanem, po trzecie: łatwość przemieszczania się ścieżkami, schodami wokół jeziora (widoki nie będą musiały rekompensować wydatków na pralnię). Miejsce dobre na każdą porę roku. A na jesień polecam bonusowo jeszcze jedno miejsce nieopodal Jeziora Głębokie - Staw Wędkarski. Barwy jesieni są tam niesamowite, a ich odbicia w wodzie bajeczne.

 

Jezioro Szmaragdowe 1

Jezioro Szmaragdowe 2

Jezioro Szmaragdowe 3

 

Sesja plenerowa przy Bulwarach nad Odrą

Na reprezentacyjne miejsca Szczecina: Wały Chrobrego z gmachem Muzeum Narodowego, Zamek Książąt Pomorskich i stare-nowe miasto, warto spojrzeć zza Odry. Miejsce dawniej słabo dostępne, dziś się bardzo ucywilizowało i dzięki temu mamy tu jeden z najładniejszych widoków na miasto. Miejsce to największe wrażenie robi po zmroku. Blask świateł miasta i ich mieniące się w wodzie odbicie to doskonałe tło do zdjęć. No i majestatycznie wznoszące się nad tym szczecińskie dźwigozaury… Bulwary to doskonałe miejsce nie tylko na plener ślubny, jest to lokalizacja bardzo uniwersalna.

Bulwary nad Odrą 1

Bulwary nad Odrą 2

Bulwary nad Odrą 3

 

Ruiny fabryki benzyny syntetycznej w Policach - miejsce na plener

Dość nietypowe miejsce jak na plener ślubny, ale dające wiele możliwości fotograficznych. Parom, które nie były tu nigdy wcześniej, dech w piersiach zostaje momentalnie zaparty.  Pozostałości po Hydrierwerke Pölitz AG zaskakują swoim ogromem. Połączenie betonu i dziko porastającej go roślinności budzi skojarzenia postapokaliptyczne, a niektóre miejsca na swój sposób imitują scenerie niczym z pochłaniającej świątynie kambodżańskiej dżungli. Decydując się na plener w tym miejscu warto dla bezpieczeństwa trzymać się wyznaczonych ścieżek i uważnie patrzeć pod nogi. No i warto zabrać coś przeciwko komarom.

Ruiny fabryki benzyny syntetycznej w Policach 1

Ruiny fabryki benzyny syntetycznej w Policach 2

Ruiny fabryki benzyny syntetycznej w Policach 3

 

Opracowanie
Fotograf Daniel Szczecin

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 4 / 5 , głosów: 6
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems