Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Plener w Tychach - Jezioro Paprocańskie i Promnice

2018-12-04
Sesja plenerowa w Tychach
Tychy to miasto znajdujące się na południu Polski, w województwie śląskim, w południowej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Tychy są ośrodkiem wielu nowoczesnych inwestycji. Mimo rozbudowy infrastruktury miasta, wciąż jest ona niemal taka sama jak w XVII wieku. Niewątpliwie cechą charakterystyczną Tychów jest doskonale zachowana zieleń miejska. Tychy to jedno z najbardziej zielonych miast na Śląsku . Można tu znaleźć wiele ciekawych miejsc na sesje plenerowe z parą młodą.

Opracowanie
Fotograf Katarzyna Tychy

Zdjęcia ślubne nad Jeziorem Paprocańskim

Jednym z takich miejsc jest teren Paprocan. Rozlewa się tutaj Jezioro Paprocańskie. Jezioro Paprocańskie to zbiornik wodny położony w południowo-zachodniej części Tychów. Jezioro Paprocańskie jest zbiornikiem sztucznym, powstałym dla potrzeb Huty Paprockiej w 1796 roku. Obecnie pełni rolę rekreacyjną oraz retencyjną stanowiąc osłonę przeciwpowodziową dla południowo-wschodnich dzielnic miasta. Na jeziorze jest sporo mostków i pomostków wysuniętych w wodę. Przy jeziorze znajdziemy piaszczystą plażę, gdzie na pewno zrobimy wiele ciekawych kadrów. Wokół jeziora rozpościera się przepiękny park z różnorodną roślinnością, z licznymi alejkami i ławeczkami. Na środku jeziora tryskają dwie fontanny, pomiędzy, którymi pływają łódki, żaglówki i rowerki  wodne, które mogą stać się ciekawym tłem naszych ujęć.

Zdjęcia ślubne nad Jeziorem Paprocańskim 3

Zdjęcia ślubne nad Jeziorem Paprocańskim 4

Zdjęcia ślubne nad Jeziorem Paprocańskim 5

Zdjęcia ślubne nad Jeziorem Paprocańskim 6

Plener w Promnicach

Drugim miejscem godnym odwiedzenia z młodą parą są Promnice. Jest to położony pomiędzy Tychami a Kobiórem, pałacyk myśliwski Hochbergów. Ta przepiękna rezydencja, usytuowana nad jeziorem, przeznaczona była dla najznamienitszych gości zaproszonych na polowanie w lasach pszczyńskich, była miejsce noclegu i wypoczynku. W niezmiennej wersji, od tamtych lat, współistnieje w harmonii w leśnym zakątku Promnic. Pałacyk wzniesiony w 1861 r. charakteryzuje się stylem neogotyku angielskiego i budownictwem w stylu szwajcarskim, co da nam niezwykłe efekty na fotografiach. Pałac, jest wzniesiony z cegły i  drewna . Bryłę budynku urozmaicają liczne facjaty i wieżyczki. Pałacyk położony jest w środku urokliwego lasu, jest to przecudowne i bardzo malownicze miejsce, które nada naszym kadrą charakteru. Po prostu jest to miejsce ze świetnym, tajemniczym klimatem na fotograficzne plenery. Warto tutaj przybyć, aby móc podziwiać  ten zaciszny zaułek, oraz jego otoczenie, jest tu naprawdę przepięknie.

Plener w Promnicach 1

Plener w Promnicach 4

Opracowanie
Fotograf Katarzyna Tychy

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 4 / 5 , głosów: 6
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems