Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Plener w okolicy Nowego Sącza – Skansen, „Bobrowisko”, Rytro

2018-12-20
Sesja plenerowa w okolicach Nowego Sącza
Okolice Nowego Sącza zapewniają ogromny wybór uroczych miejsc plenerowych, niekoniecznie w klimacie typowo miejskim. Chciałbym zaproponować Państwu przykładowe trzy lokalizacje, w których znajdziemy inspirujące sceny, służące za wspaniałe tło dla fotografii ślubnej. Plastyczna sceneria tych miejsc w połączeniu z odpowiednim wydobyciem Pary Młodej z tła, daje nam piękny efekt zdjęciowy. Naturalnie miła współpraca z Parą Młodą i odpowiednie światło są równie ważne co wybór samego miejsca w okolicy Sącza. Przejdźmy do subiektywnego spojrzenia na wybrane miejsca plenerowe...

Opracowanie
Fotograf Łukasz Nowy Sącz

Zdjęcia ślubne na terenie Skansenu w Nowym Sączu

Właściwie: Sądecki Park Etnograficzny. Jest to malownicze miejsce, w którym historia przeplata się ze sztuką. Głównie drewniana architektura jest pamiątką budownictwa kilku miejscowych grup etnicznych. Wszystkie rodzaje zabudowy są pięknie umiejscowione wśród zieleni. Skansen idealnie nadaje się do plenerów ślubnych w stylu rustykalnym. Tło dla zdjęć mogą stanowić drewniane bale starych domostw, zagubiona pomiędzy chatami jabłoń, malowniczy płotek lub kamienny mostek przed wejściem do brzozowej alei.. Jest to oczywiście tylko niewielki wycinek możliwości jakie daje nam to urokliwe miejsce.

Zdjęcia ślubne na terenie Skansenu w Nowym Sączu 1

Zdjęcia ślubne na terenie Skansenu w Nowym Sączu 2

Zdjęcia ślubne na terenie Skansenu w Nowym Sączu 3

 

„Bobrowisko” w Starym Sączu - sesja plenerowa

Jest to oryginalny obiekt przyrodniczo – turystyczny, „zawieszony” nad stawem u zbiegu Dunajca i Popradu. Chcąc uchwycić kadry z malowniczym, delikatnym światłem przebijającym się przez mgłę, warto przyjechać tutaj wcześnie rano i rozpocząć wędrówkę w poszukiwaniu ujęć, wkraczając na drewniany trakt wiszący nad taflą wody, pośród zieleni tataraku. Ścieżka wiedzie nas w głąb stawu zmieniając zaskakująco kierunki. Po drodze możemy zatrzymać się przy niebanalnych konstrukcjach architektonicznych, które służą nam za sztafaż swoją geometrią i jednocześnie są kontrastem dla wodnego krajobrazu. Klasyczne, sielskie ujęcia zapewnia zieleń wyrastająca spod wody tuż przy pomoście obserwacyjnym.

„Bobrowisko” w Starym Sączu - sesja plenerowa 1

„Bobrowisko” w Starym Sączu - sesja plenerowa 2

„Bobrowisko” w Starym Sączu - sesja plenerowa 3


Rytro - propozycja na sesję ślubną

Miejscowość położona w Beskidzie Sądeckim, nad Popradem. Słynie głównie z ruin zamku, jeśli mówimy o hipotetycznych miejscach plenerowych... Natomiast osobiście polecam Państwu raczej (wietrzne - „stety i niestety”) wzgórza ryterskie jako miejsce pleneru ślubnego. Polany nad Rytrem obfitują w niezapomniane widoki na pasmo Przehyby i Radziejowej. Dosyć duże wysokości względne pomiędzy dolinami a szczytami gór skąpanych w późno-popołudniowym świetle tzw. „złotej godziny”, dają nam w efekcie ciepłe i malarskie ujęcia Pary Młodej. Przełom lata i jesieni jest najbardziej rekomendowaną przeze mnie porą roku dla tego beskidzkiego zakątka.

Rytro - propozycja na sesję ślubną 1

Rytro - propozycja na sesję ślubną 2

Rytro - propozycja na sesję ślubną 3

Opracowanie
Fotograf Łukasz Nowy Sącz

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 5 / 5 , głosów: 5
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems