Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Plener w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze

2019-01-14
Sesja plenerowa w Zielonej Górze
Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze, popularnie nazywane Skansenem w Ochli, powstało w 1982 roku. Na terenie 13 hektarów znajduje się ok 80 zabytkowych budynków. Są to przede wszystkim stare chaty, które wspólnie tworzą urokliwą wioskę. Poza zabudowaniami tworzącymi wyjątkowe fotograficzne tło dla ślubnych zdjęć, nie można pominąć waloru otaczającej przyrody, która zależnie od pory roku mieni się innymi barwami. Uroku dodaje również otoczony drzewami staw a także niewielka winnica. I choć miejsce cieszy się wielką popularnością wśród nie tylko lokalnej społeczności, pozwala się odprężyć, dzięki czemu każda sesja należy do wyjątkowo udanych.

Opracowanie
Fotograf Radosław Zielona Góra

Sesja ślubna w Muzeum Etnograficznym

Spokój otoczenia oraz kameralność miejsca otwiera szereg możliwości podczas sesji plenerowej. Bez wątpienia urok miejsca podkreślają autentyczne stare maszyny rolnicze, które również są do dyspozycji nowożeńców. Zdjęcia z ich wykorzystanie nabierają charakteru humorystycznego, co jest bardzo ważne, bo fotografie mają też przekazywać radość i szczęście młodej pary. Okazuje się często, że pozując, można również naprawdę świetnie się bawić.

Sesja ślubna w Muzeum Etnograficznym 1

Sesja ślubna w Muzeum Etnograficznym 2

Sesja ślubna w Muzeum Etnograficznym 3

Sesja ślubna w Muzeum Etnograficznym 4

Klimat zdjęć buduje się często poprzez ujęcia wewnątrz chat; para młoda przy zastawionym stole na chwilę przeistacza się w mieszkańców wioski i ma okazję poczuć klimat odległych czasów. To bardzo wyjątkowe ujęcia, mówią o rodzinnym cieple, które młodzi pragną stworzyć. Miło, klimatycznie i bardzo intymnie!

Sesja ślubna w Muzeum Etnograficznym 5

Sesja ślubna w Muzeum Etnograficznym 6

Sesja ślubna w Muzeum Etnograficznym 7

Sesja ślubna w Muzeum Etnograficznym 8

Każda pora roku w Skansenie to jakby inna historia. Wiosną urzeka świeżość otaczającej zieleni; natury, która budzi się do życia i napawa optymizmem. Wśród młodych liści drzew powstają wyjątkowe kadry. Latem urzeka pole pokryte łanem zbóż, w którym można się zatopić, tworząc niezapomniane wspomnienie. W blasku zachodzącego słońca powstają te jedyne ujęcia, które urzekają ciepłem kolorów. Wydaje się, że jesień czaruje w tym miejscu najbardziej bogactwem barw. Dojrzewająca latorośl zachęca do zorganizowania pikniku i wypicia kieliszka regionalnego wina. Można naprawdę na chwile przenieść się do innego świata i choć oko obiektywu śledzi każdy ruch, gest i mimikę twarzy, bez wątpienia młodzi mają uczucie intymności. Jakie zdziwienie rysuje się na ich twarzy, gdy oglądają zdjęcia i wszystko na nich jest takie prawdziwe, naturalne. Zima zachwyca bielą, szczególnie wiejskie chaty pokryte śniegiem. Zabawa na śniegu śnieżkami – dlaczego nie? To wszystko może znaleźć się na fotografii, do której powraca się po latach.

Sesja ślubna w Muzeum Etnograficznym 9

Sesja ślubna w Muzeum Etnograficznym 10

Sesja ślubna w Muzeum Etnograficznym 11

Wniosek nasuwa się zatem jeden. Szukając wyjątkowego miejsca na sesję plenerową, warto pamiętać o Skansenie w Ochli, bo choć pozornie wydaję się być miejscem, które nie może niczym zachwycić, to w tych cudownych okolicznościach, jakim jest zawarcie związku małżeńskiego, biel sukni ślubnej, piękny garnitur sprawiają, że para młoda i fotograf tworzą nową rzeczywistość, piękną, niezapomnianą, która w sposób naturalny podkreśla więź między kochającymi się ludźmi.

Opracowanie
Fotograf Radosław Zielona Góra

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 4 / 5 , głosów: 6
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems