Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Nowoczesne wesele nagrywane dronem

2020-03-13
Zdjęcia i nagrania z wesela to pamiątki, których nie sposób przecenić. Urodziny czy cudowną randkę powtórzysz, ale ślubu – nie. Warto zadbać o wysoką jakość zdjęć i nagrań, a także niepowtarzalny klimat. W uzyskaniu tego drugiego współcześnie przysługują się... drony! Czy rzeczywiście warto nagrać wesele dronem? Jeśli tak, o czym należy pamiętać? Przekonaj się!

Dron na wesele – wynająć czy kupić?

Zacznijmy od tego, że drona na wesele można albo wynająć, albo kupić (ewentualnie pożyczyć od znajomego, choć odpowiedzialność za kosztowne urządzenie może nie być warta ryzyka). Wynajęcie drona wyjdzie taniej niż zakup, za to będzie mniej korzystne na dłuższą metę, wszak urządzenie można zabierać na wakacje, a nawet wykorzystywać podczas pracy (w geodezji, leśnictwie, rolnictwie, ratownictwie).

Pamiętaj, że jako główny bohater wesela nie możesz być operatorem drona. Nie obciążaj tą rolą również gości. Znajdź operatora z zewnątrz, koniecznie doświadczonego!

Jakie cechy mają drony (przykład: drony DJI)

Drony na wesela oferowane są przez wiele marek, w tym DJI. Omówmy cechy tych urządzeń na przykładzie kilku popularnych modeli.

  • Dron DJI Mavic Mini jest mały, więc nie rzuca się w oczy i nie rozprasza gości zgromadzonych na ślubie i weselu. Może unosić się nawet przez 30 minut, i to w różnych trybach lotu. Rejestruje stabilny obraz w jakości HD (2,7K) dzięki wbudowanemu gimbalowi. Ponieważ w aplikacji DJI Fly dostępne są różnorodne szablony, Twoje nagranie będzie wyjątkowe.
  • DJI Mavic 2 Pro to model wyposażony w najnowszą kamerę Hasselblad L1D-20c. Za jego pomocą wykonasz 20-megapikselowe zdjęcia bogate w detale i odznaczające się wyrazistą kolorystyką. Kamera eliminuje szumy i umożliwia nagrywanie nawet przy nieidealnych warunkach oświetleniowych, co jest bardzo ważne, gdy wesele ma miejsce pod gołym niebem. DJI Mavic 2 Pro obsługuje nagrania 4K UHD.

Na weselu mogą się też sprawdzić modele DJI Mavic Air i DJI Mavic Pro. Zobacz korzystne cenowo drony DJI https://fotoforma.pl/filmowanie-drony-i-akcesoria-drony w Fotoformie.

Filmowanie wesela dronem – jakie aspekty warto wziąć pod uwagę?

Ze względu na ograniczony czas działania akumulatora w dronie i konieczność wymienienia go lub naładowania powinieneś zastanowić się, na zarejestrowaniu których momentów ślubu i wesela zależy Ci najbardziej. Na filmie doskonale prezentują się: wizytówka domów pary młodej, przyjazd pary młodej pod urząd lub kościół, powitanie przez gości i na odwrót, obsypanie pary ryżem i życzenia, odjazd spod urzędu lub kościoła, przybycie na miejsce wesela, samo wesele, pierwszy taniec, ujęcia plenerowe. Te wyjątkowe sceny warto wpleść w film kręcony tradycyjnie, z ziemi. Pamiętaj bowiem, że dron nie zastąpi ręcznej kamery w 100%. Musiałby podlecieć bardzo blisko i wisieć obok pary młodej w trakcie mówienia "tak" czy wymieniania obrączek, to zaś zburzyłoby podniosłą atmosferę.

Nagrania z drona są dynamiczne, ukazują wydarzenia w niecodziennej perspektywie, wprowadzają "oddech" do filmu z wesela, umożliwiają objęcie dużej liczby gości jednocześnie. Ponadto dronem wykonasz zdjęcia w wysokiej jakości. Warto się na nie zdecydować!

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems