Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Najlepsze miejsca na sesję poślubną - Warszawa

2019-10-29
Sesja zdjęciowa w Warszawie
Organizując sesję poślubną z młodą parą często wybieramy dwie, trzy czy nawet cztery lokalizacje, w których zrealizujemy materiał zdjęciowy. Może to się wydawać dziwne, ponieważ jest to praca bardzo czasochłonna, jednak chcemy aby para młoda otrzymała od nas zdjęcia wyjątkowe i różnorodne. Z perspektywy czasu stwierdzam, że jest to działanie dające raczej odwrotny skutek. Już samo przemieszczanie się po mieście lub jego okolicach zabiera sporo czasu i jest męczące. Za każdym razem też jest tak, jak byśmy zaczynali nową sesję. Jest w Warszawie kilka miejsc, w których można spokojnie zrobić sesję bogatą w ciekawe kadry. Przedstawię niektóre.

Opracowanie
Fotograf Bernard Warszawa

Politechnika - opcja na niepogodę

To miejsce jest znane nie tylko studentom i fotografom ślubnym, ale też wielu warszawiakom, szczególnie tym, którzy cenią wyjątkową architekturę. To wnętrze zbudowane na planie koła oczaruje każdego. Starożytny charakter architektury, kolumny, schody, łukowate przejścia, balkony… Sceneria bajkowa i gwarantująca dużą ilość zróżnicowanych ujęć. Jest to jedno z tych miejsc, w których bez problemu można zrealizować całą sesję. Bez większego problemu zagospodarujemy tu dwie, trzy godziny. I na pewno nie będziemy się nudzić. Miejsce niezwykle fotogeniczne. Mógłbym powiedzieć, że kadry budują się same. Bardzo mocno pobudza kreatywność. Co najważniejsze, tam możemy fotografować niezależnie od pogody. Pod przeszklonym dachem gmachu nie groźne są ani deszcze, ani niska temperatura. Dodatkowo, jest to przestrzeń utrzymana w bardzo jasnej kolorystyce i na pewno nie zabraknie tam światła. Kilka lat temu zgodę na realizację sesji zdjęciowej w gmachu można było otrzymać bezpłatnie, obecnie wiąże się z tym koszt w wysokości 150-300 pln. Lokalizacja jest bardzo atrakcyjna, jednak to para młoda musi zdecydować, czy wystarczająco aby ponosić tej wysokości opłatę.

Sesja na terenie Politechniki 1

Sesja na terenie Politechniki 2

Sesja na terenie Politechniki 3

Sesja na terenie Politechniki 4


Park Skaryszewski - dla miłośników natury

Jeśli zrealizowaliście zdjęcia na Politechnice warszawskiej, a macie jeszcze chęć i siłę na drugą lokalizację, mam dobrą propozycję. Uciekamy z pomiędzy grubych murów, schodów i kolumn, i przenosimy się w przestrzeń spokojną, cichą, pełną drzew i zieleni. Do Parku Skaryszewskiego. Jest to typ parku angielskiego. Częściowo dziki, rozległy, ze stawem, kaskadą wodną oraz jeziorem Kamionkowskim, po którego drugiej stronie robi się naprawdę słodko*. Osoby uwielbiające tego typu przestrzenie będą czuły się tam bardzo dobrze. Jest cicho i po prostu przyjemnie. Wcześniej napisałem, że może to być druga lokalizacja. Jednak bez większego problemu spędzicie tu miło czas realizując całą sesję poślubną. Mimo wszechobecnej zieleni, nie ma mowy aby zdjęcia były jednolite i nudne. Jest to miejsce, w którym można spędzić kilka godzin budując ciekawe kompozycje z bardzo naturalnym tłem. Szczególnie polecam to miejsce w letnie przedpołudnie, gdy poranne słońce pięknie gra pomiędzy drzewami. Takie warunki same proszą się o sesję zdjęciową.

*Wedel

Zdjęcia w Parku Skaryszewskim 1

Zdjęcia w Parku Skaryszewskim 2

Zdjęcia w Parku Skaryszewskim 3


Wilanów - odrobina romantyzmu

Park i ogród w Wilanowie to warszawski bardzo popularny klasyk. Zbudowanie odpowiednich kadrów w tym miejscu jest łatwe i przyjemne. Miejsce absolutnie idelane do zrealizowania całej sesji. Ciekawych teł i przestrzeni nie brakuje, ograniczać może tylko wyobraźnia. Poczynając od panoramy z pałacem w tle, przez ujęcia z palmami, w ogrodach, na łódce itd. Miejsce piękne i  z ogromnym potencjałem. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, zarówno miłośnicy natury i zieleni jak i wielbiciele schodów, rzeźb oraz dawnej architektury. Nie ma nudy, jest za to pięknie. Bardzo istotne jest to, że fotografując w tym miejscu nie trzeba się śpieszyć. Sesja poślubna na tym terenie wymaga tylko i wyłącznie wykupienia biletu wstępu i możemy spędzić tu tyle czasu, ile tylko nam potrzeba. Warto jednak pamiętać, że podczas fotografowania na terenie parku w Wilanowie nie jest dozwolone używanie statywów czy oświetlenia zewnętrznego, które mogłoby ich wymagać. Jest to zrozumiałe, ponieważ tego typu dodatkowy sprzęt może utrudniać zwiedzanie innym turystom.

Sesja w Wilanowie 1

Sesja w Wilanowie 2

Sesja w Wilanowie 3

Opracowanie
Fotograf Bernard Warszawa

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems