Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Gdzie najlepiej kupić obrączki ślubne?

2022-10-04
Moment zawarcia związku małżeńskiego to podniosła chwila, której znaczenie podkreślają obrączki ślubne. Już od czasów starożytnych Egipcjan są symbolem miłości. Klasyczne obrączki wykonuje się z żółtego złota, ale jubilerzy proponują również białe i różowe złoto oraz platynę. W niektórych projektach skierowanych przede wszystkim do kobiet są również obecne kamienie szlachetne. Gdzie kupić obrączki, aby spełniały oczekiwania? Zobacz nasze podpowiedzi.

Gdzie kupić obrączki ślubne? Przegląd możliwości

Przygotowania do ślubu wymagają zadbania o wiele szczegółów, ale tak naprawdę pierwsze dylematy pojawiają się, gdy trzeba wybrać pierścionek zaręczynowy. Przy zakupie obrączek ślubnych historia się powtarza. Trzeba zacząć od zastanowienia się, gdzie kupić wymarzone obrączki.

Salony jubilerskie są łatwo dostępne w każdym mieście i pozwalają na szybkie dopasowanie właściwych rozmiarów obrączek ślubnych. Niestety czasem konieczne okazuje się odwiedzenie co najmniej kilku salonów, aby znaleźć idealną biżuterię ślubną. Opcje oferowane przez lokalnego jubilera mogą przypaść do gustu osobom, którym zależy na stworzeniu indywidualnego wzoru. Wykonuje on obrączki ślubne ze złota przyniesionego przez narzeczonych i według ich projektu. Niestety, efekt czasem rozmija się z oczekiwaniami.

W sklepie jubilerskim online wybór obrączek ślubnych bywa o wiele większy niż w salonach stacjonarnych. Zaletę stanowi możliwość spokojnego przejrzenia propozycji biżuterii. Obsługa sklepów online udziela wyczerpujących odpowiedzi na pytania i nie trzeba czekać, aż zostanie obsłużony inny klient. Obrączka ślubna kupowana online również zostanie dobrze dopasowana dzięki profesjonalnym radom. Jeżeli rozmiar jest zły, nie ma problemu z jej odesłaniem i wymianą. Na dodatek można sprawdzić, czy rano i wieczorem, gdy palce są nieco spuchnięte, obrączka zachowuje się tak samo. Przy zakupie obrączek ślubnych online niekomfortowe może być oczekiwanie na kuriera oraz ponowne czekanie, gdy biżuteria wymaga wymiany.

Kiedy kupować obrączki?

Gdy wyznaczacie datę ślubu, pamiętajcie o wcześniejszym zorganizowaniu całej oprawy. Ważny jest odpowiednio wczesny zakup obrączek. Biżuteria ślubna powinna zostać wybrana co najmniej 2 tygodnie przed uroczystością. Jeżeli obrączki ślubne są robione na zamówienie – wtedy jeszcze wcześniej. Jubiler będzie potrzebował około 3-4 tygodni na jego realizację. W takiej sytuacji najlepiej zgłosić się do niego przynajmniej 6 tygodni wcześniej. Nawet jeżeli zamawiacie tylko grawer od wewnętrznej strony do gotowego wzoru, złóżcie zamówienie z wyraźnym wyprzedzeniem.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby biżuterię do ślubu kupić nawet 3 miesiące przed nim lub jeszcze wcześniej. Zakup obrączek, gdy sezon ślubny się zakończy, ma tę zaletę, że czas oczekiwania zwykle jest wtedy krótszy, a ceny też mogą być atrakcyjniejsze.

Po obrączki ślubne do Domu Jubilerskiego A&A

Dom Jubilerski A&A zapewnia profesjonalną indywidualną obsługę przyszłej pary młodej pod każdym względem. Warto zobaczyć na miejscu, jak prezentują się obrączki nie tylko z żółtego, ale też białego złota oraz platyny. Obsługa podpowie, jaki kolor złota jest obecnie modny i czy będzie pasował do wybranych stylizacji ślubnych. Zagwarantuje również dobór właściwych rozmiarów. Odwiedzając salon, można przekonać się o wysokiej jakości wykonania obrączek.

Próba złota 585 oznacza złoto 14-karatowe i właśnie taką próbą charakteryzują się obrączki ślubne Domu Jubilerskiego A&A. Zawierają o 75% więcej kruszcu niż obrączki innych firm mające próbę złota 333. Również obrączki ślubne z platyny wyróżniają się doskonałą próbą 950.

Obrączki ślubne klasyczne i nietypowe

Najczęściej spotykane obrączki są proste i pasują nie tylko do ślubnych kreacji, ale również do codziennych stylizacji. Mężczyźni chętnie wybierają obrączki ślubne klasyczne i żółte złoto lub ewentualnie białe. Kobiety również często wybierają propozycje spośród ponadczasowych wzorów, szczególnie gdy pierścionek zaręczynowy jest bardzo dekoracyjny.

Należy zwrócić uwagę nie tylko na ogólny wygląd, ale też profil obrączki. Wygodne w noszeniu są warianty o profilu półokrągłym. To uniwersalna propozycja, która przypada do gustu wielu osobom. Natomiast płaski profil, który charakteryzuje lekkie zaostrzenie krawędzi, nadaje biżuterii bardziej nowoczesny wygląd.

Przy zakupie obrączek ślubnych liczą się detale. Ze względu na to, że nosi się je przez całe życie, a nie tylko w dniu ślubu, muszą pasować także do stylu ubiorów, jakie przyszli nowożeńcy noszą na co dzień. Kobieca obrączka ślubna nie może być tak dekoracyjna jak pierścionek zaręczynowy, ale nie oznacza to, że trzeba zupełnie rezygnować z kamieni. Dom Jubilerski A&A oferuje również obrączki, w których znajdują się diamenty, brylanty lub cyrkonie. Najwyższej klasy biżuteria z brylantem o czystości Si i barwie H prezentuje się olśniewająco na dłoni każdej panny młodej.

Osoby ceniące połączenie ponadczasowych form i nowoczesności docenią pewnie obrączkę ślubną o płaskim profilu z wypolerowanego białego i żółtego złota. Na poszukujących luksusu i wyrafinowanego stylu czekają za to obrączki ślubne z platyny. Oryginalne propozycje oraz możliwość stworzenia projektu dostosowanego do indywidualnych potrzeb sprawiają, że warto skorzystać z oferty Domu Jubilerskiego A&A.

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems