Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Gdzie i jak przechowywać zdjęcia ślubne?

2019-08-19
Zdjęcia, mała rzecz a cieszy oczy kiedy chcesz przenieść się wspomnieniami do najpiękniejszych momentów Twojego życia. Uchwycona w kadrze sekunda pozwala obudzić wspomnienia i odświeżyć okoliczności, w których zostało zrobione to jedyne w swoim rodzaju zdjęcie. Fotografie pozwalają zachować wspomnienia na wiele lat, jednak warto zadbać o sposób ich przechowywania, by nie straciły nic ze swojego uroku i jakości.

Nośnik cyfrowy czy rozwiązania tradycyjne?

Będąc miłośnikiem robienia zdjęć jak i ich późniejszego oglądania powinieneś wybrać najbardziej bezpieczne i wygodne miejsce, w którym mógłbyś je magazynować przez kolejne dziesięciolecia. Duże ilości zdjęć, liczone w tysiącach, z łatwością przechowasz na komputerach, kartach pamięci, dyskach przenośnych czy płytach CD, jednak czy to najbardziej komfortowy wariant ich gromadzenia? Warto mieć na uwadze fakt, że sprzęt elektroniczny może ulec niespodziewanej awarii lub zniszczeniu przez co możesz stracić całą kolekcję unikalnych zdjęć, więc dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w klasyczny album na zdjęcia.

Bogate wzornictwo dostępnych na rynku albumów fotograficznych pozwala dobrać ten perfekcyjnie dopasowany do Twoich oczekiwań pod względem ilości oraz rozmiarów zdjęć.

Możesz wybierać spośród albumów z kartami, na których przyklejasz zdjęcia, a także te z foliowymi kieszonkami lub już gotowe fotoksiążki z wydrukowanymi zdjęciami. Rozwiązaniem, które szczególnie powinno przypaść Ci do gustu, ze względu na wysokie walory dekoracyjne i praktyczne, jest album fotograficzny w drewnianej okładce z kalkowymi przekładkami.

Albumy wykończone drewnianą oprawą, można bez przeszkód spersonalizować pod konkretne okazje. Ze względu na fakt, że drewno jest materiałem, który łatwo poddaje się obróbce, wykonanie dowolnych elementów dekoracyjnych nie stanowi problemu. Element, który wpływa na estetykę albumu i na który warto zwrócić uwagę, jest grubość pergaminowych przekładek. Im większa gramatura, tym mniejsza podatność na zagniecenia, rozdarcia i działanie wilgoci.

Jak chronić odbitki w domu?

Co jeszcze zrobić, oprócz zakupienia wysokiej jakości albumu, by fotografie zachowały jak najdłuższą żywotność? Zadbaj o odpowiednie warunki ich przechowywania – wybierz miejsce gdzie wilgotność i temperatura utrzymują się na stałym poziomie oraz panuje umiarkowane nasłonecznienie.

Więcej informacji znajdziesz na carpentry-shop.pl

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems