Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Fotograf ślubny Warszawa - koszty

2014-09-17
Szczęśliwi Ci, którzy mogą zorganizować ceremonię marzeń bez względu na wysokość wydatków, ale takie sytuacje zdarzają się najczęściej tylko na filmach. Większość par decydując się na ślub dysponuje ograniczonym budżetem, dlatego warto go rozsądnie zaplanować. Jednym z pierwszych dylematów jaki pojawia się w trakcie przygotowań to na czym zaoszczędzić? Na pewno nie należy oszczędzać na zdjęciach, ponieważ po wielu latach stanowią jedyną pamiątkę po tym ważnym dniu. A jak wygląda koszt fotografa ślubnego w Warszawie?

Koszty fotografii ślubnej w Warszawie

Jak kształtują się ceny fotografa ślubnego w Warszawie? Zaczynają się już nawet od 250 zł za pakiet podstawowy. Standardowo zawiera on krótki reportaż z ceremonii ślubnej (1,5h) i zabawy weselnej (2h) oraz mini plener ślubny w tym samym dniu (2h). Para młoda otrzymuje wszystkie zdjęcia oraz 40 wybranych i wyretuszowanych na CD/DVD, a także dwa albumy fotograficzne. W zależności od zawartości pakietu, doświadczenia usługodawcy oraz jakości sprzętu koszty rosną, a maksymalnie mogą wynosić nawet 7000 zł.

 

Rozbieżność między cenami jest ogromna, ale czy przekłada się to na jakość świadczonych usług? Można to ocenić przeglądając portfolia fotografów ślubnych z Warszawy. Należy pamiętać, że niska cena nie musi oznaczać słabszych zdjęć. Osoby początkujące chcąc zbudować atrakcyjne portfolio bardzo często proponują korzystniejsze warunki oraz liczne promocje, które mają zachęcić przyszłych małżonków do skorzystania z ich usług. 

 

Nasz serwis fotograf-wesele.pl posiada największą bazę fotografów ślubnych z Warszawy. W celu ułatwienia poszukiwań najlepszego specjalisty w tej dziedzinie przedstawiamy poniżej przydatne funkcje.

 

Warszawa - opis funkcji serwisu

 

Na podstawie fragmentu bazy fotografów ślubnych z Warszawy

 

 

Co para młoda otrzyma w najwyższej cenie? Zazwyczaj jest to pakiet 500-1000 wyretuszowanych zdjęć na płycie DVD, który obejmuje fotografie z przygotowań, błogosławieństwa, ceremonii w kościele lub urzędzie oraz zabawę weselną do końca oczepin. W koszta wliczona jest także sesja plenerowa wykonana w dogodnym dla nowożeńców terminie. Należy brać pod uwagę, że wyjazd poza Warszawę może się wiązać z dodatkowymi opłatami, dlatego warto ustalić wszystkie szczegóły kilka miesięcy przed terminem realizacji. Dodatkowo para młoda otrzymuje często album fotograficzny, fotoksiążkę lub zdjęcia w ozdobnym pudełku. Coraz popularniejsze są także prywatne galerie online, do której goście mają dostęp po wprowadzeniu hasła.  

 

Warszawa - rozszerzona oferta fotografii ślubnej

 

Przykładowe oferty poszerzone zdjęć ślubnych w Warszawie.  

 

 

Niższy koszt to oczywiście skromniejszy pakiet. Zawiera zazwyczaj tylko kilkadziesiąt wyretuszowanych fotografii, które są przekazywane nowożeńcom na nośnikach CD/DVD. Albumy i fotoksiążki rzadziej są wliczane w cenę. Może być to jednak zaletą, ponieważ nie każdy chce mieć wersję drukowaną zdjęć lub woli wykonać to samodzielnie. W naszym serwisie są jednak włączane w koszta. 

 

Warszawa - oferta standardowa

 

Zestawienie ofert standardowych fotografów ślubnych z Warszawy.  

 

Jeśli również poszukujecie kamerzysty ślubnego warto zerknąć na bazę filmowców ślubnych z Warszawy na portalu filmy-wesele.pl a następnie zapoznać się z artykułem: Kamerzysta ślubny Warszawa - koszty.

 

Swój swojego pozna - pierwsza rozmowa z fotografem ślubnym 

Z każdym fotografem ślubnym, niezależnie czy w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu, czy Zakopanem można dojść do porozumienia w sprawie zawartości pakietu oraz szczegółów usługi. To od pary młodej zależy, jaką pamiątkę finalnie otrzymają, dlatego warto umówić się wcześniej na spotkanie w celu omówienia detali zlecenia z osobą, która ma wykonywać reportaż. W czasie takiej rozmowy przyszli małżonkowie mają idealną okazję aby poznać swojego fotografa. Z racji, że będzie on uwieczniał intymne chwile w trakcie ślubu, na przykład łzy wzruszenia, czy błogosławieństwo rodziców, dobrze aby obie strony się polubiły. Obopólna sympatia ułatwi pracę fotografowi, a główni bohaterowie nie będą skrępowani jego obecnością.

 

Ponadto na takie spotkanie warto przygotować kilka rzeczy:

 • inspiracje oraz przykładowe fotografie odzwierciedlające oczekiwania nareczonych
 • pomysły na plener ślubny wraz z miejscami
 • szczegółowy harmonogram dnia ślubu 
 • listę najważniejszych ujęć, które para chce koniecznie posiadać

 

Warszawa - para młoda z płatkami kwiatów

 

autor: Marina, Warszawa

 

 

Inspiracje do sesji plenerowej można znaleźć w naszych artykułach: Pomysł na plener ślubny - galeria zdjęć. W razie problemów z wyborem najważniejszych ujęć polecamy tekst: Album ślubny - lista najważniejszych ujęć

 

Jeśli para młoda rozważa wykonanie sesji narzeczeńskiej porady i inspiracje znajdzie tutaj: Sesja narzeczeńska - 5 pomysłów na kreatywne wykorzystanie.

 

Kolejną ważną kwestią podczas rozmowy z fotografem jest podpisanie z nim odpowiedniej umowy. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w artykule: Umowa z fotografem ślubnym

 

piękny portret pani młodej

 

autor: Jacek, Warszawa

 

 

W trakcie pracy

Dobry fotograf doskonale zdaje sobie sprawę, że to nie on gra główną rolę podczas realizacji reportażu i sesji zdjęciowej, ale para młoda. Znajdując się w centrum wydarzeń nie zwraca na siebie uwagi, ale dyskretnie dokumentuje najważniejsze wydarzania, zabawne sytuacje oraz emocje jakie towarzyszom małżonkom oraz ich bliskim w trakcie całego dnia. 

 

Ogromny przedział cenowy usług z zakresu fotografii ślubnej w Warszawie pozwala niemal każdemu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Skromniejsza oferta będzie odpowiednia dla osób mniej sentymentalnych lub oszczędnych, a obszerniejsza dla bardziej wymagających. Bez względu na wybór pakietu, najważniejsze jest to aby po latach z uśmiechem oglądać ślubną pamiątkę. Na pewno jest w czym wybierać, gdyż rynek fotografów ślubnych w stolicy jest najbogatszym w Polsce. 

 

wyjście pary młodej z kościoła

autor: Przemysław, Warszawa

 

 

Podsumowanie

 • Najniższa cena fotografa ślubnego w Warszawie to 250 zł, najwyższa natomiast to 7000 zł.

 

warszawa - najniższa i najwyższa cena za zdjęcia ślubne

 

 • Średni koszt roboczogodziny w Warszawie wynosi 656 zł w dla standardowej oferty, której czas wykonania to 5,5h, natomiast cena godziny pakietu poszerzonego to 228 zł przy założeniu 16h pracy.
 • Liczba fotografów deklarujących wykonanie usług na terenie Warszawy to 1243. Stanowią oni około 45% wszystkich usługodawców w serwisie, czyniąc to miasto 1 pod względem liczebności.
 • Poza ofertą podstawową duża część fotografów z Warszawy umożliwia rozszerzenie jej o dodatkowe usługi według indywidualnych preferencji. Może być to na przykład reportaż ślubny z przebiegu całego dnia lub tylko ceremonii w kościele, sama sesja zdjęciowa, a także coraz popularniejsza sesja narzeczeńska, fotobudka, czy większa ilość zdjęć. Fotografowie dodają czasem sesję narzeczeńską w prezencie - zachęcamy do poszukiwań. 

 

infografika - koszt fotografa ślubnego w Warszawie

 

Zabacz także oferty fotografów ślubnych z innych miast:  

Fotograf ślubny Kraków - koszty

Fotograf ślubny Katowice- koszty 

Fotograf ślubny Wrocław - koszty

Fotograf ślubny Kielce - koszty

Fotograf ślubny Łódż - koszty

Fotograf ślubny Toruń - koszty

Fotograf ślubny Opole - koszty

Fotograf ślubny Gdańsk i reszta Trójmiasta - koszty

Fotograf ślubny Poznań - koszty

Fotograf ślubny Częstochowa - koszty

Fotograf ślubny Lublin - koszty

 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 4 / 5 , głosów: 6
  Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

  Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

  ‹  lista aktualności
  Wykonanie: DigiHex Systems