Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Fotograf na wesele – cena usług w 2018

2018-07-18
fotograf_slubny
Co zadecyduje o wyborze fotografa na wesele? Cena? Jakość zdjęć? Jego kreatywność lub bogate portfolio? Zapewne pierwsza opcja spędza wielu parom sen z powiek. Ostatecznie budżet zawsze pęka w szwach, a każdemu zależy na pięknych zdjęciach. Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie najczęściej pojawiających się cen w roku 2018. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Fotograf na wesele – cena zawsze gra rolę?

Bez względu na to, czy dużym wydatkiem będzie dla was kwota 1500 zł czy 4000 zł, zawsze wynajem fotografa ślubnego kojarzy się z nadszarpnięciem w budżecie. Tymczasem warto zastanowić się, co tak naprawdę będzie jedyną pamiątką ze ślubu, poza wspomnieniami? Film – owszem, ale jak często będziemy go oglądać? Tymczasem zdjęcia zazwyczaj nas otaczają. Stają się częścią wspólnego domu i właśnie dlatego dobrze pomyśleć o nich, jako o wartościowej inwestycji.

pin

Sesja narzeczeńska

Zacznijmy od sesji narzeczeńskiej – wspaniałego uzupełnienia sesji ślubnej, bo przecież zdjęcia zakochanej pary są równie romantyczne i ujmujące, jak świeżo poślubionych małżonków. Jeszcze zanim wasze życie rozpocznie się na dobre – warto uchwycić czas beztroskiego narzeczeństwa. Zwłaszcza, że to kapitalna możliwość oswojenia się z obiektywem!

pin

Zakres cen w 2018 roku jest zaskakująco zróżnicowany. Za profesjonalną sesję zdjęciową zapłacimy od 250 zł (choć tak niska stawka jest rzadkością i oznacza zazwyczaj tylko jedną godzinę pracy) w górę. Większość ofert mieści się w przedziale od 350 do 600 zł, ale nie brakuje też propozycji za 1000! Co wpływa na cennik? Długość sesji, odpowiednie wyprzedzenie, z jakim rezerwujemy usługę, doświadczenie fotografa, a także lokalizacja.

Fotograf ślubny i fotograf na wesele

Szukając dobrego fotografa ślubnego, nie dajmy się zwieść cenie. Zbyt niskie stawki mogą nie pójść w parze z jakością, z kolei horrendalne cenniki nie muszą oznaczać niesamowitych zdjęć. Najpierw weźcie pod lupę portfolio fotografa – dopiero później zerknijcie na cennik.

pin

Ceny fotografa ślubnego w 2018 roku standardowo zaczynają się od 1500 zł. Najwięcej ofert znajdziecie w przedziale cenowym od 2000 – 3500 zł. Co decyduje o cenie? Przede wszystkim – każdy fotograf ma do zaoferowania pakiety. W najdroższych opcjach zazwyczaj będą dla nas pracowały dwie osoby, które zaproponują wydłużony czas pracy – nawet do kilkunastu godzin. Przykładowo, w cenie 4000 zł za usługę fotografa otrzymamy dwie osoby z aparatami, 10 godzin pracy, sesję ślubną plenerową, zdjęcia wytłoczone na płycie i story book. Co ważne: zdjęcia będą dostępne nawet 2 tygodnie po ślubie!

Im tańsza wersja cennika, tym mniej dodatkowych bonusów. Pozostaje się zastanowić, co dla was jest najważniejsze.

Sesja ślubna – w innym dniu?

Sesja plenerowa, wykonana innego dnia, będzie dodatkowym kosztem. Cennik będzie wahał się od 600 do 1200 zł. Jeżeli fotograf będzie musiał dojechać z daleka (powyżej 100 km), musicie liczyć się z pokryciem kosztów benzyny.

pin

pin

Reasumując – ceny w roku 2018 nie różnią się od pozostałych sezonów. Prawda jest taka, że znajdziecie fotografa na każdą kieszeń, pozostaje więc jedynie zorientować się, na jakich dodatkach najbardziej wam zależy. Czy oczekujecie zdjęć z drona i fotografa, który będzie z wami aż do rana? A może wystarczy kilkadziesiąt zdjęć i sesja plenerowa?

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 5 / 5 , głosów: 5
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems