Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Zdjęcia ślubne w ogrodzie

2017-12-12
zdjecia_slubne
Ślubne sesje w plenerze wydają się zdecydowanie najłatwiejszą opcją – przyroda robi za nas kawał roboty! Jest idealnym tłem i narzuca charakter zdjęć. Dla fotografa ślubnego to także niewyczerpana możliwość ujęć i ciekawych kadrów. Dzisiaj chcemy was zainspirować do tego, aby na sesję ślubna wybrać właśnie ogród. W czym tkwi wyjątkowość takiego miejsca?

Ogród to idealne miejsce na zdjęcia pary młodej. Jest uniwersalny, nie narzuca konwencji, ma piękne barwy o każdej porze roku, a przede wszystkim – ogrody są zawsze dostępne, nawet w mieście! Trudno również o bardziej romantyczne miejsce na organizację przyjęcia weselnego – wiele par marzy o tak zwanym „garden party”, w trakcie którego goście bawią się doskonale pod gołym niebem, a fotograf łapie piękne ujęcia na świeżym powietrzu. Skupmy się jednak na razie na samej sesji. Jaki ogród wybrać i na co zwrócić uwagę?

#1 Ślubne zdjęcia w tajemniczym ogrodzie

Ogród - miejsce pełne kwiatów, krzewów i drzew, ale czy tylko to w nim zachwyca? Jeżeli czytaliście książkę lub widzieliście kiedyś film „Tajemniczy ogród” zapewne pamiętacie klimat miejsca, w którym dziko rosnąca roślinność stwarzała wrażenie wielkiego sekretu. Właśnie na czymś takim powinno nam zależeć – romantyzm i tajemnica!

pin

Dużo zieleni, która cudownie wychodzi na zdjęciach, a do tego stare, ceglane mury, ogrodowe sadzawki fontanny, altanki z ławeczkami, upstrzone zębem czasu – to stwarza niepowtarzalną atmosferę.  Szczególną uwagę zwróćcie również na stare drzewa. Tajemniczy ogród to raj dla fotografa ślubnego, który ma szerokie pole do popisu.

pin

 

#2 Zdjęcia ślubne w labiryncie

Zielone labirynty w ogrodach to kolejna świetna inspiracja dla fotografa ślubnego. Wyjdą z tego naprawdę ciekawe ujęcia! Takich ogrodów w Polsce nie brakuje, czasem więc warto poszukać wyjątkowego miejsca na sesję ślubną nawet, jeżeli trzeba będzie dojechać kilkaset kilometrów. Fotografowie są zazwyczaj otwarci na podróże i mobilni, nic więc nie stoi na przeszkodzie.

pin

 

#3 Ogród pełen kwiatów

Kolorowe kwiaty, obok zieleni, to zdecydowanie najpiękniejsza ślubna sceneria, jaką może sobie wymarzyć para młoda. Spójrzcie sami, jak bardzo romantyczne są żywe kwiaty. Każda panna młoda wygląda na ich tle dziewczęco, a pan młody zamienia się w księcia. Dla niepoprawnych romantyków – to zdecydowanie najlepsza opcja! Poszukajcie ogrodów pełnych kwiatów, fotograf ślubny będzie zachwycony.

pin

 

#4 Sesja zdjęciowa w królewskim stylu

Myśląc o ogrodzie jako plenerze dla sesji ślubnej, warto rozejrzeć się za eleganckim miejscu, godnym książęcej pary. W olśniewającej sukni ślubnej i modnych garniturze będziecie wyglądać zjawiskowo! Pałacowy ogród będzie idealnym, romantycznym tłem. W Warszawie o wyjątkowy ogród nie trudno - wystarczy wybrać się do Łazienek Królewskich. Jednak tak pięknych ogrodów w Polsce nie brakuje. Wybierzcie się z fotografem na wycieczkę!

pin

 

#5 A może ogród zoologiczny?

Dlaczego nie! Sesja zdjęciowa w ZOO może mieć sporo uroku, zwłaszcza, jeżeli lubicie chodzić na spacery w takie właśnie miejsca. Postarajcie się wybrać odpowiednie ZOO na sesję ślubną, w którym nie wszystkie zwierzęta zamknięte są w klatkach. Właśnie tam ujęcia wyjdą najlepiej. Przykładem takiego ogrodu jest wrocławskie ZOO, czynne przez cały rok.

pin

 

#6 Zimowy ogród na sesję ślubną

Pamiętajcie, że pory roku potrafią zaczarować ogrody w bajkowe krainy. Korzystajcie z tego! Tajemniczy ogród zamienia się wtedy w miejsce jak ze snu… Nie potrzebujecie niczego więcej poza wytrwałością, bo wiadomo, że zimowe sesje ślubne wymagają poświęcenia. Wrócicie zmarznięci i nieco przemoczeni, ale efekt będzie wspaniały!

pin

To tyle inspiracji, jeżeli chodzi o wybór ogrodów, pamiętajcie jednak, że każdy ogród można udekorować do sesji, dodając mu jeszcze więcej romantyzmu i bajkowości. Na pewno znakomitym, pomysłem jest huśtawka dla zakochanej pary młodej. Oczywiście huśtawka może mieć różne kształty i materiały, z jakich zostanie wykonana. Ostatnio prawdziwym przebojem stają się plecione, okrągłe huśtawki służące nie tylko jako miejsce do siedzenia, ale również jako ozdoba do zdjęć, a nawet miejsce do zawarcia związku małżeńskiego (coś na rodzaj wiszącego kobierca ślubnego).

pin

To oczywiście nie wszystkie ozdoby, które sprawią, że ogród stanie się jeszcze piękniejszym plenerem do ślubnych zdjęć. Najprostszą metodą jest powieszenie na drzewach lampionów, wstążek i wazoników z kwiatami. To świetne rozwiązanie za dnia, ale jeżeli zależy wam na magicznych zdjęciach po zmroku – postawcie na lampki! Wystarczy wziąć ze sobą ledowe łańcuchy na baterie, a nawet domowy ogród stanie się najbardziej romantycznym miejscem świata.

pin

pin

Ogród wcale nie musi być nudnym i oklepanym miejscem na ślubną sesję ślubną. To od was zależy, jaką miejscówkę, na terenie całego kraju uda wam się wyszperać. Jeżeli jesteście kreatywni i znajdziecie pomysłowego fotografa ślubnego, nawet własny, prywatny ogród za domem możecie zamienić w urzekający plener. Przyroda zawsze się sprawdza!

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 5 / 5 , głosów: 5
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems