Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Zaproszenia ślubne ze zdjęciem: jak wybrać najlepsze?

2018-06-06
zaproszenia_slubne
Przygotowania do ślubu ruszyły pełną parą? Zapewne macie pełne ręce roboty. Albo emocje biorą górę, gdy pojawia się jedna z pierwszych, bardzo ważnych decyzji, czyli wybór zaproszeń ślubnych. Dlaczego są aż tak ważne? To wasza wizytówka i równocześnie miła pamiątka, zarówno dla was, jak i waszych gości.

Piękne zaproszenia ślubne są pierwszym zwiastunem wyjątkowej uroczystości i wspaniałej zabawy weselnej. Od kilku lat w designie króluje skromność i minimalizm, co bez wątpienia warto wykorzystać, projektując swoje indywidualne i niepowtarzalne zaproszenia. Co zrobić, aby je spersonalizować? Co przyciągnie uwagę i będzie równocześnie bardzo eleganckie?

Zaproszenia ślubne ze zdjęciem

Trend, który się nie starzeje i wyraża więcej, niż jakikolwiek napis. Wasze zdjęcie na zaproszeniu będzie romantycznym akcentem i nieszablonowym pomysłem. Zacznijmy jednak od początku: czy macie dobre zdjęcie? Oczywiście, profesjonalny grafik wykorzysta każdą fotkę, jaką mu zaproponujecie. Sprawdzi się nawet umiejętnie wykonane selfie, ale o wiele lepszym pomysłem będzie dedykowana sesja narzeczeńska.

pin

Sesja narzeczeńska, czyli najpiękniejsze wspomnienia!

Uwierzcie nam, zdjęcia ze ślubu to jedno, ale fotografie zakochanej pary, w ulubionych miejscach i plenerach, to drugie. Idealna okazja, aby poćwiczyć naturalność przed obiektywem i równocześnie sprawić sobie wspaniałą pamiątkę. To także najlepszy sposób, aby sprawdzić, czy dogadujecie się z fotografem i czy wasze oczekiwania zostaną spełnione. Sesja narzeczeńska to najlepszy prezent, jaki możecie sobie sprawić.

pin

Macie zdjęcia? Wspaniale! Teraz kolej na to, aby grafik zaprojektował design. Wiele firm zajmujących się przygotowaniem i drukiem zaproszeń, zajmie się kompleksowo całym zleceniem. Będziecie mogli wybrać szablon i układ. Koszt jednej sztuki zaczyna się już od 1,20 zł. Średni czas realizacji zamówienia wynosi od trzech do pięciu dni roboczych.

pin

Możecie wybrać również inne, drukowane formy zaproszeń (niekoniecznie składane), na przykład w postaci pocztówki. Wówczas tył zaproszenia trzeba będzie wypisać ręcznie (co jest bardzo czasochłonne) lub poproście, aby grafik od razu zamieścił tam treść zaproszenia.

Zaproszenia na ślub ręcznie robione

Jeżeli jesteście kreatywni, macie trochę wolnego czasu i mniej niż pięćdziesiąt osób na weselu, warto pokusić się o ręcznie wykonane zaproszenia ślubne ze zdjęciem. Dlaczego? To bardzo elegancki, uroczy i oryginalny pomysł, który podbije serca gości! Waszemu zaproszeniu nie będzie się można oprzeć. Treść najlepiej napisać odręcznie, lub dla ułatwienia, wydrukować i wkleić. Wykorzystajcie brystol, na którym pojawi się wasza fotka, albo wydrukujcie zdjęcie na polaroidzie, wykorzystując przestrzeń, którą opatrzycie napisami.

pin

Proste, efektowne, niepowtarzalne – właśnie takie powinny być wasze zaproszenia, a realizacja tego marzenia jest naprawdę łatwa.

pin

Co powinno zawierać zaproszenie ślubne?

Oprócz podstawowych informacji, takich jak data, godzina i miejsce ślubu, miejsce wesela wraz z nazwą lokalu, warto właśnie w tym miejscu wyrazić wasze specjalne życzenia. Może wolicie butelki wina zamiast kwiatów? Albo będziecie zbierać maskotki dla domu dziecka? Być może będziecie chcieli uniknąć niechcianych prezentów?

pin

Zaproszenie ślubne można skomponować w formie zabawnej rymowanki. Oto przykład:

Pewna piękna dziewczyna niegdyś chłopca poznała, i w ten sposób
Imię i nazwisko panny młodej,
Bez pamięci się  w nim zakochała.
Chłopak był przystojny i w lubą bardzo zapatrzony, więc rzekł
Imię i nazwisko pana młodego,
„Ja pragnę takiej żony!”

A imię panny młodej oświadczyny przyjęła i ogarnęła ją radość,
Więc teraz przed Bogiem będą ślubować dozgonną miłość.
Ceremonia miejsce mieć będzie
w ……………………………………….
Data…………………………………..
Młoda para nie posiądzie się z radości, widząc Was, jako na weselu swoim Gości.
Imiona i nazwiska
Proszą zatem, pod ten adres przybywajcie:
……………………………………………………
I wcześniej, do……………….. znać koniecznie dajcie, czy was nie zabraknie!
Numeru telefonów

Każda forma treści zaproszenia będzie poprawna, pod warunkiem, że zawrzecie w niej wszystkie detale.

Czy zaproszenia ślubne trzeba wręczać osobiście?

Tradycja osobistych odwiedzin i wręczania zaproszeń wciąż jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Jednak w obecnych czasach, gdy narzekamy na brak czasu i wieczne zabieganie, coraz więcej par decyduje się na listowne wysyłanie zaproszeń. To rozwiązanie nie musi nikogo urazić, zwłaszcza, jeżeli wasze zaproszenia ze zdjęciem będą pięknie zapakowane. Jeśli macie odpowiedni budżet, możecie wysłać zaproszenia w formie paczek, gdzie oprócz samej grafiki znajdą się na przykład czekoladki.

pin

Pamiętajcie: najważniejsze, aby zaproszenia ślubne podobały się wam! To będzie miła i ważna pamiątka, dlatego nie zapomnijcie zostawić sobie choć jednej sztuki, by móc ją później włożyć do albumu z pamiątkami.

pin

Jeśli będzie robić sesję narzeczeńską, nie zapominajcie, aby wszystko zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem! Musicie mieć czas na zdjęcia (a fotograf na obróbkę), druk zaproszeń i doręczenie ich do gości. Trzymamy kciuki za waszą kreatywność!

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 4 / 5 , głosów: 6
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems