Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Wypożyczenie Polaroida na wesele - ciekawa alternatywa dla foto-budki?

2017-07-12
Od kilku lat popularnością śród weselnych atrakcji cieszą się foto-budki z gadżetami. Nie jest to jednak tania sprawa. Ceny rozpoczynają się od 400zł za dwie godziny wynajęcia automatu zdjęciowego. Standardowe trzy godziny zabawy w foto-budce pod opieką asystenta to ok. 1000 zł.

Kariera foto-budki nie kręci się tylko wokół wesel. Jest ona stałym elementem imprez integracyjnych w dużych firmach, na wieczorach kawalerskich i innych wydarzeniach. Z reguły, usługa foto-budki oferowana jest w pakietach, obejmujących szereg elementów: czas wynajmu, automat zdjęciowy z nadzorem asystenta, animacje zachęcające uczestników imprezy do korzystania z foto-budki, wybór tła i formatów (pocztówkowy, polaroid, inny), kotarę, wydruk zdjęć, efekty zdjęciowe przypominające filtry rodem z Instagrama, zestaw gadżetów do kreatywnego pozowania.

Możliwy jest także branding: zamieszczenie na pasku nazwy firmy lub wydarzenia, dodanie daty imprezy, nawet asystenci mogą być ubrani w koszulki z logo wynajmującego lub inną informacją. Klient zwykle otrzymuje, poza dostępem do chmury lub linka, płytę DVD albo pendrive z nagranymi kopiami zdjęć wykonanych w trakcie wydarzenia. Trzeba jednak pamiętać, że dowóz foto-budki zwykle jest darmowy tylko w obrębie kilkudziesięciu kilometrów od siedziby firmy dystrybuującej tego typu produkt. Usługi dodatkowe, takie jak dowóz w bardziej oddalone miejsca, księga gości, dodatkowa płyta, magnesy na lodówkę, wideo prezentację, galerię on-line 50zł, branding samej foto-budki, kotar czy tła – to dodatkowe koszty, które czasem przewyższają kwotę wynajmu samego automatu do zdjęć. 

W wyniku sumowania cen za poszczególne części usługi, na dwugodzinną zabawę z foto-budką, przygotować należy minimum 800zł. Jest to oczywiście wspaniałe urozmaicenie zabawy sylwestrowej, branżowe, czy weselnej, jedna nie każdego będzie stać na to rozwiązanie. Czy jest alternatywa, która również przyciągnie gości, zostawi foto-pamiątkę, a mniej uderzy po kieszeni? Takim rozwiązaniem zdaje się być wynajęcie Polaroidu, aparatu do błyskawicznej fotografii.

Polaroid – tańsza alternatywa dla foto-budki?

W latach 80. ubiegłego wieku niejeden nastolatek marzył, aby mieć aparat, z którego natychmiast wyskakują zdjęcia. I choć dzisiaj niemal każdy posiada urządzenie wyposażone w aparat cyfrowy, a rejestrowanie, obrabianie i przesyłanie fotografii oraz video jest ogólnodostępne, szybkie i proste, to jednak wciąż motyw zdjęć z polaroidu jest modny i obecny w naszej kulturze. Nawet najbardziej zaawansowane aplikacje lubią stylizować zdjęcia na Polaroid właśnie.

Nie dziwi więc coraz częstsza obecność wynajętych aparatów z Polaroidem i towarzyszący mu kosz zabawnych gadżetów: tabliczek z żartobliwymi napisami, okularów, wąsów, kapelusików, a także księga gości, do której nie tylko można wkleić świeżo wywołane zdjęcie, ale też poczynić pamiątkowy wpis. Modę tę chętnie przyjęła branża weselna: dzięki takiemu, o wiele tańszemu od foto-budki rozwiązaniu, goście nie tylko zyskują kolejną atrakcję i świetnie się bawią wraz z para młoda, ale też zostawiają po sobie kreatywny ślad, do fotografii dołączając serdeczne życzenia dla nowożeńców. Jest to bardzo angażujące i integrujące zajęcie dla gości. Można do nadzoru nad Polaroidem oddelegować świadków lub kogoś z rodziny. Szybko może się okazać, że miejsce, na którym znajdują się rekwizyty i aparaty o samodzielnego użytku, staną się swoistym „selfie-place” – w ruch pójdą smartfony i prywatne aparaty, bo i same aparaty Polaroid są ładnym i efektownym gadżetem, który ludzie chętnie uwieczniają na wspólnych fotografiach. Coraz częściej, tego typu rozwiązania, w kompleksowej ofercie, ma nawet profesjonalny fotograf.

Zabawa fotografią jest ciekawym polem do obserwacji i interesującym materiałem do zrobienia profesjonalnych zdjęć z wesela. Dla państwa młodych będzie to dodatkowa okazja do zapoznania się z gośćmi lub wspólnego zdjęcia, które, może z powodzeniem zostać wykorzystane do stworzenia oryginalnych podziękowań z waszymi wizerunkami. Goście na pewno chętnie zabiorą takie natychmiastowe fotki. Można ich jednak uprzedzić i poprosić, aby wkleili je do księgi gości, powiesili na drzewku życzeń lub zrobili z nich zabawne winietki.

Jaki polaroid wybrać na wesele?

W Internecie nie brak ofert dotyczących wypożyczenia Polaroidów na wesele. Wśród najczęściej oferowanych sprzętów są:

♣ POLAROID, Z340, czyli połączenie zaawansowanego aparatu cyfrowego oraz kamery HD, ma wbudowaną błyskawiczną drukarką fotograficzną i rozbudowany interfejs obróbki zdjęć. Aparat ten umożliwia zapisywanie zdjęć na karcie pamięci, a wykonuje je w czasie do 60 sekund,
♣ FUJI WIDE 300, czyli nieskomplikowany aparat do robienia zdjęć natychmiastowych. Łatwy w obsłudze i szybki w działaniu – tak można go scharakteryzować. Wywołuje zdjęcia w ciągu 5 sekund w wersji jaśniejszej lub ciemniejszej, przy użyciu lampy błyskowej lub bez niej.
♣ Popularnością cieszą się także FUJI INSTAX 100, 210 lub 300, które mają wygodny, duży format wydruku (7x10).
♣ Zdarzają się też firmy lub osoby prywatne oferujące Instax Mini 7s – jest to raczej propozycja dla mało wymagających, a największą radość z obcowania z tym aparatem będą niewątpliwie miały dzieci.

Co zyskacie, wypożyczając na wasze przyjęcie jeden z powyższych sprzętów? Dzięki aparatom do zdjęć natychmiastowych zyskujecie liczne, oryginalne pamiątki w ekspresowym tempie, od ręki. Uczestnicy wesela będą mogli wykazać się kreatywnością, a przy tym, sami nie wyjdą z imprezy z pustymi rękoma. Jest to wygodna forma rozrywki: nie wymaga okablowania, dodatkowej drukarki, ani tez dostępu do prądu.

Zdjęcia wykazują dużą trwałość i charakteryzuje je wodoodporność. POLAROID Z340, oprócz funkcji błyskawicznego drukowania zdjęć, jest po prostu nowoczesnym aparatem cyfrowym – zakupienie go na własność pozwoli Wam posiadać dwa w jednym.

Realne koszta Polaroida na weselu

Coraz częściej pojawiają się głosy, że wypożyczenie aparatu Polaroid to idealna oferta i alternatywa dla foto-budki, ale wyłącznie dla imprez bardziej kameralnych, tj. takich, na których gości maksymalnie 60-80 osób. Powyżej bardziej kalkuluje się foto-budka, która gwarantuje nieograniczona liczbę wydruków. W przypadku Polaroida, trzeba osobno zakupić wkłady, na których będą drukowane fotografie.

O ile, osoby prywatne, także państwo młodzi, musieliby aparat kupić lub zapłacić za jego wypożyczenie, o tyle zawodowi fotografowie ślubni nierzadko mają okazję wypożyczyć taki sprzęt za darmo, ale muszą już zapłacić za papier do drukarki Polaroida. I tutaj zaczyna się matematyka. Koszt wypożyczenia POLAROID Z 340 to ok. 200 zł, a FUJI Instax Wide 300 - 100 zł. O tego dochodzi koszt papieru/wkładów dla POLAROID Z 340: 30 zł za10 sztuk, dla FUJI Instax Wide 300: 40 zł za 10 sztuk. Orientacyjnie, trzeba wiedzieć, że zwykle, na wesela pary zamawiają po 40-100 sztuk  papierów. Dodając do tego koszty dostawy aparatu i papieru, koszty zaczynają wzrastać. Co prawda, w niektórych wypożyczalniach sprzętu foto, istnieje możliwość zwrotu niewykorzystanych paczek papieru. Ale, przy dobrej zabawie gości, na to byśmy raczej nie liczyli.

Trzeba wziąć po uwagę wszystkie podstawowe czynniki, kiedy, jako państwo młodzi organizujący wesele, albo organizatorzy rodzinnych, czy firmowych imprez, będziecie rozważać zamówienie foto-budki lub zakup/wynajem aparatu Polaroid z gadżetami i zakup papieru do drukowania. Tylko to pozwoli, wybrać rozwiązanie idealnie pasujące do waszego wydarzenia i jak najbardziej dla was ekonomiczne. W obu przypadkach, gwarantowana jest spora dawka zabawy i natychmiastowy efekt. Obsługę foto-budki zapewniają asystenci, a obsługa Polaroidu jest bardzo łatwa również dla najmłodszych - fotografujący wybiera po prostu jeden z intuicyjnych trybów fotografowania.

Błyskawiczne zdjęcia są ogromna atrakcją same w sobie, nawet bez możliwości wklejenia ich do księgi gości, będą miła pamiątka na długi czas i na pewno znajdą przyjazne miejsce ekspozycji – w domowej ramce, na tablicy korkowej, na lodówce przyczepione magnesem lub nad wspólnym biurkiem w pracy. Jak mówi powiedzenie – mała rzecz, a cieszy.

Gdzie wypożyczyć Polaroid?

Oczywiście, zawsze można zapytać znajomych, szczególnie tych, którzy sami niedawno organizowali przyjęcie weselne i u których widzieliście podobne atrakcje. W sieci nie brak firm eventowych, organizujących wesela lub osób wynajmujących foto-budki i Polaroidy. Posiadają swoje strony internetowe, profile w mediach społecznościowych, wizytówki w katalogach firm, bywają też polecane przez inne firmy jako sprawdzeni dostawy tej wyjątkowo lubianej usługi, jaką są szybkie zdjęcia w przebraniu.

Często para młoda szuka takiej właśnie usługi czy sprzętu, odwiedzając strony poświęcone tematyce ślubnej, w tym, fora tematyczne zorientowane na fotografię ślubną. Można tu obejrzeć oferty i portfolia wielu znakomitych fotografów ślubnych z każdego regionu Polski.  I to jest najlepszy adres, pod którym trzeba „pytać” o sprawdzonego dostawcę foto-budki lub Polaroida. Fachowcy i internauci zawsze chętnie doradzą.

Jeśli jesteś fotografem ślubnym, który posiada Polaroid i udostępnia go w ramach swoich usług lub prowadzisz firmę, która profesjonalnie zajmuje się taką działalnością, pokaż się innym, zwiększ liczbę potencjalnych odbiorców i sprawiaj radość jeszcze szerszemu gronu gości weselnych, gości na urodzinach, przyjęciach, wieczorach panieńskich i kawalerskich, czy imprezach dla biznesu. Stwórz swoją wizytówkę na, chętnie odwiedzanym przez szukające ślubnej inspiracji pary, portalu fotograf-wesele.pl.

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 4 / 5 , głosów: 6
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems